ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"27" серпня 2019 р.Справа № 922/2749/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавренюк Т.А.
без виклику представників сторін
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі" (код ЄДРПОУ 14081048, адреса: 61057, м. Харків, провулок Театральний, 5) до Акціонерного товариства "Харківобленерго" (код ЄДРПОУ 00131954, адреса: 61037, м. Харків, вул. Плеханівська, 149) про скасування оперативно-господарської санкції
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі" звернулось до суду з позовною заявою до Акціонерного товариства "Харківобленерго", в якій просить суд скасувати оперативно-господарську санкцію, застосовану Акціонерною компанією "Харківобленерго" у вигляді нарахування до сплати вартості недооблікованої електроенергії в сумі 20 304,74грн., оформлену протоколом засідання комісії по розгляду актів порушення ПРРЕЕ № 38 від 19.07.2019.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на відсутність доказів, що підтверджують втручання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі" в роботу приладів обліку, крадіжку електроенергії або будь-яких інших дій, що призвели до зміни показників приладів обліку, що на думку позивача, свідчить про безпідставність застосування відповідачем спірної оперативно-господарської санкції у вигляді нарахування до сплати вартості недооблікованої електроенергії, застосованої на підставі протоколу засідання комісії № 38 від 19.07.2019.
Одночасно з позовною заявою позивач звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, в якій просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Акціонерному товариству "Харківобленерго" припиняти розподіл електричної енергії Товариству з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі" до набрання рішенням по справі законної сили.
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначає про намір відповідача припинити постачання електроенергії з 28.08.2019, що на погляд позивача є очевидною небезпекою заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення у справі, оскільки здійснювана ним підприємницька діяльність буде повністю заблокована, що призведе до понесення позивачем колосальних збитків та може призвести до банкрутства.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст. 136, 137 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Відтак, метою забезпечення позову є забезпечення реального виконання рішення суду та ефективний захист права заявника саме в межах предмета позову.
Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст.ст.13, 74 Господарського процесуального кодексу України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову. У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів.
Заявником не наведено жодних належних та допустимих доказів чи обставин, які б свідчили про дійсну необхідність застосування заходів забезпечення позову у справі № 922/2749/19.
При цьому, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі" в обґрунтування необхідності застосування заходів забезпечення позову, зазначає лише про те, що не застосування заходів судом буде мати своїм наслідком зупинення роботи його Товариства.
Суд зазначає, що забезпечення позову шляхом заборони відповідачу припиняти електропостачання об`єктів позивача, жодним чином не може ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду у справі № 922/2749/19, предметом розгляду якої є скасування оперативно-господарської санкції.
Суд звертає увагу, що заходи забезпечення позову мають бути адекватними, співмірними та відповідати суті позовних вимог, на забезпечення яких вони вживаються. Проте, захід забезпечення позову, який заявник просить суд вжити, не відповідає таким вимогам.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для вжиття заходів до забезпечення позову оскільки доводи, викладені позивачем є необґрунтованими та документально не доведеними, у зв`язку з чим вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі".
Керуючись ст.ст. 136, 137, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Шийте самі" про забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Східного апеляційного господарського суду безпосередньо або через господарський суд Харківської області протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 27.08.2019.
Суддя Т.А. Лавренюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2019 |
Оприлюднено | 29.08.2019 |
Номер документу | 83872899 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні