Справа № 490/7298/19
н\п 2/490/2926/2019
Центральний районний суд м. Миколаєва
У Х В А Л А
19 серпня 2019 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Черенкова Н.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МВМ" про визнання прав засновників підприємства в порядку спадкування, третя особа - Управління державної реєстрації Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до суду з даним позовом до відповідача, третьої особи, в якому просили визнати за ними майнове право рівноправних засновників малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МВМ" в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до п.п. 4,5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Однак вказані вимоги не виконані.
Позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, вказавши, в яких частках слід визнати за кожним із позивачів право власності за законом після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Постановою приватного нотаріуса ММНО Лашиної О.П. від 14.11.2018 року позивачам відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно після смерті ОСОБА_5 у зв`язку з неможливістю з`ясувати об`єкт спадкування.
За такого, позивачу необхідно надати докази або посилання на них, які підтверджують об`єкт спадкування.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачами надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 2003,00 грн., виходячи з ціни позову 200300 грн. Однак, не надано доказів у підтвердження ціни позову у вказаному вище розмірі.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону України Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Враховуючи, що позивачами пред`явлено до суду позовні вимоги про визнання права в порядку спадкування за законом, такі вимоги пред`явлені чотирма позивачами, де кожен із позивачів є самостійним у своїх вимогах, тому кожному позивачу слід сплатити судовий збір (кожним позивачем окремо) за ставками згідно із статтею 4 ЗУ "Про судовий збір " за подання позову.
Статтею 15 ЦК України передбачено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.
За ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
За такого, позивачу уточнити позовні вимоги, вказавши, яким чином відповідає спосіб захисту порушеного права, передбачений ст. 16 ЦК України, щодо визнання майнових прав рівноправних засновників малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МВМ" в порядку спадкування за законом.
В той же час, відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цьогоКодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене суддя приходить до висновку, що позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України , а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, що відповідає вимогам ст. 185 ЦПК України,-
За такого, заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України , суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Малого приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "МВМ" про визнання прав засновників підприємства в порядку спадкування, третя особа - Управління державної реєстрації Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради - залишити без руху .
Надати позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали, шляхом подання заяви у новій редакції з наданням відповідних документів та сплати судового збору.
Роз?яснити, що в разі невиконання вказаних вимог, заява буде вважатись не поданою та повернута.
Водночас роз?яснюю, що невиконання до вказаного строку вимог не позбавляє права повторного звернення до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Черенкова
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 29.08.2019 |
Номер документу | 83893374 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Черенкова Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні