Ухвала
від 28.08.2019 по справі 280/857/19
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/857/19

Провадження № 2/280/683/19

У Х В А Л А

28 серпня 2019 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Янчук В.В., після відкриття провадження у справі перевіривши матеріали позовної заяви акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

До суду 23.05.2019 р. надійшла позовна заява засобами електронного зв`язку, яка сформована 23.05.2019 в системі Електронний суд . Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України , Цивільного процесуального кодексу України , Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-ІІІ від 03 жовтня 2017 року (далі Закон № 2147-ІІІ), який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України , шляхом викладення його в іншій редакції.

Положеннями ст.ст. 3 , 4 ЦПК України передбачено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України , позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 43 ЦПК України , документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Ч. 2 ст. 14 ЦПК України передбачено, що позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.

Ч. 8 ст. 14 ЦПК України визначено, що подання особами процесуальних документів, можливо виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис .

З наведених вище норм вбачається, що звернення до суду із процесуальними документами в електронній формі здійснюється з використанням власного електронного цифрового підпису виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, попередньо зареєструвавши в ній свою офіційну електронну адресу.

Пунктом 15 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України визначено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомленням Державної судової адміністрації України від 01 березня 2019 року, опублікованого в газеті Голос України № 42 (7048) від 01 березня 2019 року, відкликано оголошення, опубліковане в газеті Голос України (№ 229 (6984) від 01 грудня 2018 року) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Отже, станом на день звернення позивача до суду із позовом Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система в судах не функціонує.

Пунктом 15.1 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

Таким чином, звернення позивача, з використанням власного електронного цифрового підпису, шляхом надсилання позовної заяви в електронній формі не узгоджується із приписами вищезазначених норм ЦПК України та не може вважатись належно оформленою, а тому позивачу/його представнику слід подати позов до суду в письмовій формі підписаний ним власноручно, а також відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів, засвідчених належним чином.

Вказана правова позиція щодо необхідності подання документів у паперовій формі до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, викладена також в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 14.02.2019 року по справі №9901/43/19 (П/9901/43/19), ухвалі Верховного Суду від 12.04.2019 у справі №234/18407/18, провадження №К/9901/9761/19.

При цьому, позивачу слід звернути увагу на вимоги ст. 95 ЦПК України щодо порядку подання до позовної заяви копій письмових доказів та їх засвідчення.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи положення пункту 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З матеріалів позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вона подана та підписана представником АТ КБ Приватбанк , ОСОБА_2 , з використанням електронного цифрового підпису та сформована в системі Електронний суд 23.05.2019 р.

Ухвалою суду від 11 червня 2019 року було відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено судове засідання.

Відповідно до ч.11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу , постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Проте після відкриття провадження по справі судом встановлено, що дана заява подана без власноручного підпису позивача (представника), суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху та надати позивачу п`ятиденний строк на усунення недоліків, шляхом подання позовної заяви підписаною повноважним представником позивача в паперовому вигляді з наданням копій позовної заяви з додатками відповідно до кількості учасників справи.

Керуючись ст. 175 , 187 ЦПК України , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху і надати позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в мотивувальній частині недоліків.

У разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Янчук В.В.

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.08.2019
Оприлюднено29.08.2019
Номер документу83898695
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —280/857/19

Рішення від 27.01.2020

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Рішення від 27.01.2020

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 06.11.2019

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 28.08.2019

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Рішення від 22.04.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Ухвала від 11.06.2019

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Рішення від 22.04.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Ухвала від 03.04.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

Ухвала від 04.03.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Кисіль Роман Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні