ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів,вул.Личаківська,128
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27.08.2019 р. справа № 914/1710/19
Суддя Морозюк А.Я., розглянувши
позовну заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю «Сафо» , м. Львів
до відповідача: Християнської Євангельської Церкви «Гефсиманія» , м. Львів
третя особа: Франківська районна адміністрація Львівської міської ради, м. Львів
про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Сафо» до Християнської Євангельської Церкви «Гефсиманія» , третя особа Франківська районна адміністрація Львівської міської ради, про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, в якій позивач просить усунути перешкоди в користуванні нерухомим майном, що є у власності Товариства з обмеженою відповідальністю «САФО» (будинок за адресою: м. Львів, вул. Антоновича, 140) шляхом зобов`язання Християнської Євангельської Церкви «ГЕФСИМАНІЯ» демонтувати самочинно встановлену огорожу на земельній ділянці 4610136900:04:004 НОМЕР_1 .
Одночасно з пред`явленням позову Товариством з обмеженою відповідальністю «Сафо» на адресу суду подано заяву про забезпечення позову. Ухвалою суду від 27.08.2019 р. у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Сафо» про забезпечення позову - відмовлено.
Розглянувши подані позовні матеріали, Господарський суд Львівської області вважає їх недостатніми для відкриття провадження у справі, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень; відповідно до ч. 2 ст.80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Згідно з вимогами закону докази повинні бути належними, допустимими, достовірними та достатніми.
Відповідно до п.5 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. Також, відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, всупереч зазначеним вимогам, до матеріалів позовної заяви не додано значної частини доказів, на які містяться посилання в її тексті.
Позивач в обґрунтування позовних вимог у позовній заяві, серед іншого вказує на те, що на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 12.10.2006 р. реєстраційний №4860 позивач є власником земельної ділянки, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_2 . Проте договору купівлі-продажу від 12.10.2006 р. реєстраційний №4860 до позовної заяви не додано. Додана до позовної заяви копія Державного акту на право власності на земельну ділянку подана у неякісній, місцями нечитабельній копії, що ускладнює, а місцями унеможливлює розуміння змісту документу, з якого зроблено копію.
Також у позовній заяві позивач посилається на ряд ухвал Львівської міської ради, а саме: ухвалу №539 від 25.01.2007 року , якою було погоджено релігійній громаді Християнської Євангельської Церкви «Гефсиманія» місце розташування земельної ділянки та надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 0,152 га, в тому числі із обмеженнями площею 0,013 га, на АДРЕСА_1 в оренду терміном на 25 років для обслуговування церкви; ухвалу № 1817 від 15.05.2008 року , якою було затверджено релігійній громаді Християнської Євангельської Церкви «Гефсиманія» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надано земельну ділянку площею 0,152 га (в тому числі площею 0,013 га для спільного проїзду), на АДРЕСА_1 в оренду терміном на 25 років для обслуговування церкви; ухвалу №2816 від 09.07.2009 року , якою було передано релігійним громадам і організаціям у постійне користування земельні ділянки згідно з додатком, зокрема, у п. 9 Додатку релігійній громаді Християнської Євангельської Церкви «Гефсиманія» було передано площею 0,15 га (у тому числі 0,013 га для спільного проїзду). Також у позовній заяві позивач посилається на ухвалу Львівської міської ради № 4886 від 04.04.2019 року , якою надано релігійній громаді Християнської Євангельської Церкви Гефсиманія дозвіл на поділ земельної ділянки площею 0,1500 га (кадастровий номер НОМЕР_3 0038) на вул АДРЕСА_1 ; виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки загальною площею 0,1500 га на АДРЕСА_1 (кадастровий номер НОМЕР_4 ) на земельні ділянки площею 0,1458 га та площею 0,0042 га.; ухвалу Львівської міської ради № 4887 від 04.04.2019 року, якою надано релігійній громаді Християнської Євангельської Церкви Гефсиманія дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0187 га на АДРЕСА_1 для обслуговування будівлі церкви за рахунок земель, що не надані у власність або користування, з подальшим переведенням їх до земель житлової та громадської забудови.
Проте жодна із вищеперелічених ухвал Львівської міської ради до позовної заяви не додана, і позовна заява не містить жодних доказів в підтвердження вказаних обставин, чим порушено вимоги ч.2 ст.80, п.5 ч.3 ст. 162, ч.2 ст.164 ГПК України.
Іншими словами, слід звернути увагу, що якщо позивач в позовній заяві в обгрунтування своїх вимог покликається на певні обставини, то відповідно до положень п.5 ч.3 ст. 162 ГПК України він повинен в позовній заяві зазначити докази, що підтверджують вказані обставини, а також відповідно до положень ч.2 ст.80, ч.2 ст.164 ГПК України додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують вказані обставини.
Також, відповідно до змісту ч.1 ст. 50 ГПК України, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача або відповідача, може бути залучено до участі у справі за заявою учасників справи.
У вихідних даних позовної заяви зазначено третю особу - Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради, однак текст позовної заяви не містить жодного обґрунтування на які права чи обов`язки такої особи, щодо якої із сторін, та яким чином може вплинути рішення суду у справі (в контексті приписів ч.1 та ч. 4 ст.50 ГПК України, п.5 ч.3 ст. 162 ГПК України), прохальна частина позовної заяви не містить клопотання залучити Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не зазначено на чиїй стороні(позивача чи відповідача) слід залучити таку третю особу.
Відповідно до частин 1-4, 8 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись п. 5 ч. 3 ст. 162, ч.2 ст. 164, ч. 1 та ч. 2 ст.174, ст. 234, ст.235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сафо» до Християнської Євангельської Церкви «Гефсиманія» , третя особа Франківська районна адміністрація Львівської міської ради, про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою - залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Сафо» строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
3. Звернути увагу на приписи п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, ч.9 ст.80 ГПК України щодо надсилання іншим учасникам справи копій документів і доказів, що подаються до суду, та надання суду підтвердження такого надсилання (окрім випадків,зазначених в ч.9 ст.80 ГПК України).
4. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Суддя Морозюк А.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2019 |
Оприлюднено | 29.08.2019 |
Номер документу | 83900811 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Морозюк А.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні