Справа № 461/2180/18
Провадження № 1-кс/461/7342/19
У Х В А Л А
23.08.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 1 відділення слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_4 , про арешт майна,
в с т а н о в и в :
СВ УСБ України у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42018140400000010 від 22.01.2018 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.2 ст.366 КК України.
Старший слідчийв оВС1відділення слідчоговідділу УправлінняСБ Україниу Львівськійобласті ОСОБА_4 ,за погодженняміз начальникомуправління процесуальногокерівництва укримінальних провадженняхвійськової прокуратуриЗахідного регіонуУкраїни ОСОБА_5 ,звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту на вилучений 20.08.2019 року під час огляду гаражного боксу № НОМЕР_1 у гаражному кооперативі «Масив» по вулиці Фрунзе у місті Васильків Київської області - предмет сірого кольору виготовлений з металу, приблизних розмірів 50х15х15 см, який не містить жодних маркувальних позначень.
Клопотання мотивує тим, що вказаний вище предмет може бути предметом вчинення злочину та використовуватися в якості засобів вчинення злочину і необхідний для розкриття кримінального правопорушення.
Крім того, слідчий просить суд проводити розгляд клопотання без участі сторони обвинувачення та без аудіфіксації, оскільки існує загроза знищення та зміни вилучених предметів, з метою забезпечення арешту майна.
Матеріалами справи встановлено, що в період часу 2017-2018 років службові особи ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» зловживаючи службовим становищем, внесли завідомо неправдиві відомості до актів приймання-передачі авіаційно-технічного майна від ТОВ «Грандавіатайм» (код ЄДРПОУ 37717913, на даний момент змінено назву на ТОВ «Таймсервісторг») та безпідставно перерахували державні кошти на рахунок комерційної структури на суму у понад 13,6млн.грн.
Досудовим розслідуванням також встановлено, що службові особи Державного підприємства «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» (код ЄДРПОУ 07684556, Львівська обл., м. Львів, вул. Авіаційна, буд. 3) допустили розтрату бюджетних коштів в особливо великому розмірі при здійсненні, продовж 2016-2017 років, закупівель комплектуючих для ремонту авіаційної техніки у ТзОВ «Компанія інженерної взаємодії в авіації».
Окрім цього, за наявними даними, службові особи ДП «Львівський державний авіаційно - ремонтний завод», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб з представниками ТОВ «Компанія інженерної взаємодії в авіації» налагодили протиправну схему розтрати та подальшого привласнення бюджетних коштів призначених на здійснення закупівель комплектуючих для здійснення ремонту авіатехніки, шляхом закупівель бувших у вжитку комплектуючих під виглядом нових у ТОВ «Компанія інженерної взаємодії в авіації» за завищеними цінами.
На виконання доручення слідчого співробітниками ГВ КР УСБУ у Львівській області було встановлено, що капітан військової частини НОМЕР_2 (розташована у АДРЕСА_1 ) ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із іншими невстановленими досудовим розслідуванням військовослужбовцями військової частини НОМЕР_2 , знімає із літаків, що стоять на балансі в/ч НОМЕР_2 , авіазапчастини, та продає їх за готівку представнику ТзОВ «Компанія інженерної взаємодії в авіації» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за посередництва якого, в подальшому, через проведення заздалегідь обумовлених тендерів із службовими особами ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», попередньо викрадена продукція для ремонту авіаційної техніки поставляється на дане державне підприємство. При цьому, службовими особами ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» здійснюється постійний супровід та систематично надається допомога представникам ТзОВ «Компанія інженерної взаємодії в авіації» при проведенні тендерних процедур, зокрема інформація щодо запланованих тендерів, узгоджується початкова ціна на відповідну продукцію, повідомляється необхідна кількість, якість та інші характеристики запланованих до закупівлі товарів тощо.
20.08.2019 під час огляду гаражного боксу № НОМЕР_1 у гаражному кооперативі «Масив» по вулиці Фрунзе у місті Васильків Київської області виявлено та вилучено предмет сірого кольору виготовлений з металу, приблизних розмірів 50х15х15 см, який не містить жодних маркувальних позначень.
21.08.2019 вищевказаний вилучений вході проведення обшуку предмет визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні.
У відповідності до ч.6 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме майно підозрюваного з метою забезпечення цивільного позову.
Частиною 2 ст. 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Дослідивши клопотання із долученими до нього документами вважаю, що клопотання слід задовольнити, оскільки накладення арешту на вказане вище майно забезпечить його збереження як речового доказу у даному кримінальному провадженні та унеможливить його знищення та відчуження.
У відповідності до вимог ч.2 ст.172 КПК України розгляд клопотання проводити без повідомлення власника майна, що є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Керуючись ст.ст. 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на вилучений 20.08.2019 року під час огляду гаражного боксу № НОМЕР_1 у гаражному кооперативі «Масив» по вулиці Фрунзе у місті Васильків Київської області - предмет сірого кольору виготовлений з металу, приблизних розмірів 50х15х15 см, який не містить жодних маркувальних позначень.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Оригінал ухвали знаходиться у матеріалах справи №461/2180/19 (Провадження №1-кс/461/7342/19).
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83913941 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні