ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 вересня 2019 року м. Житомир справа №240/10178/19
категорія 109020100
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Єфіменко Ольга Володимирівна, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
27.08.2019 до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, у якому просить:
- зобов`язати Вільшанську сільську раду Романівського району Житомирської області надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), з метою безоплатної передачі позивачу у власність на території реформованого КСП Маяк в межах с. Вільха Романівського району Житомирської області, в рахунок земельної частки (паю):
1.1. орієнтованою площею 0,90 гектари на якій розміщені будівлі та споруди СФГ Шанс за адресою: с. Вільха, Романівського району, Житомирської області: 1) Пожежна ДПО, АДРЕСА_1 ; 2 ) Гараж, АДРЕСА_2 ; 3) Туалет (гараж), АДРЕСА_2 ; 4) Гараж, АДРЕСА_3 ; 5 ) ГЗМ, АДРЕСА_4 ;
1.2. орієнтованою площею 2,5 гектари на якій розміщені будівлі та споруди СФГ Шанс" за адресою: с. Вільха, Романівського району, Житомирської області: 1) Кімната тваринника, АДРЕСА_5, 2) Вагова, АДРЕСА_6, 3 ) Кормоцех, АДРЕСА_7, 4 ) Комора ДКУ, АДРЕСА_8, 5) Телятник на 360 голів, АДРЕСА_9, 6) Телятник кліточний, АДРЕСА_10, 7) Свинарник, АДРЕСА_11, 8) Башня Рожковського , АДРЕСА_11 .
Перевіряючи адміністративний позов на відповідність його вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Приписами частин 4, 5 статті 94 КАС України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У порушення зазначених норм, позивачем до матеріалів позовної заяви та до примірника позовної заяви, доданого для надіслання на адресу відповідача, долучено незавірені належним чином копії письмових доказів, що наявні у позивача в оригіналі.
Крім того, відповідно до п.2, п.7 та п.11 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем у порушення вимог п.2 та п.7 п.11 ч.5 ст.160 КАС України не зазначено у позовній заяві власного номеру засобу зв`язку, відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до пунктів 4, 5, 9 частини п`ятою статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Частиною першою статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин; вирішуючи спір суд повинен встановити, що у зв`язку з прийнятим рішенням, вчиненням дії чи допущенням бездіяльності суб`єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи інтереси особи у сфері публічно-правових відносин; при цьому, обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Розгляду та задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.
При цьому слід зазначити, що при зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який би міг відновити його становище та захистити порушене, на його думку право. Застосування конкретного способу захисту права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулась особа, так і від характеру його порушення. З цією метою суд повинен з`ясувати характер спірних відносин (предмет та підстави позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.
З огляду на те, що прохальна частина адміністративного позову містить лише вимоги зобов`язального характеру, а саме про зобов`язання Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), з метою безоплатної передачі позивачу у власність на території реформованого КСП Маяк в межах с. Вільха Романівського району Житомирської області, в рахунок земельної частки (паю):
1.1. орієнтованою площею 0,90 гектари на якій розміщені будівлі та споруди СФГ Шанс за адресою: с. Вільха, Романівського району, Житомирської області: 1) Пожежна ДПО, АДРЕСА_1 ; 2) Гараж, АДРЕСА_2 ; 3) Туалет (гараж), АДРЕСА_2 ; 4) Гараж, АДРЕСА_3 ; 5 ) ГЗМ, АДРЕСА_4 ;
1.2. орієнтованою площею 2,5 гектари на якій розміщені будівлі та споруди СФГ Шанс" за адресою: с. Вільха, Романівського району, Житомирської області: 1) Кімната тваринника, АДРЕСА_5, 2) Вагова, АДРЕСА_6, 3) Кормоцех, АДРЕСА_7, 4) Комора ДКУ, АДРЕСА_8, 5) Телятник на 360 голів, АДРЕСА_9, 6) Телятник кліточний, АДРЕСА_10, 7) Свинарник, АДРЕСА_11, 8) Башня Рожковського , АДРЕСА_11 , що є способом захисту порушеного права, проте не визначає, внаслідок яких та чиїх рішень, дій чи бездіяльності було порушено права позивача, а відтак суд приходить до висновку, що позивачу необхідно уточнити прохальну частину адміністративного позову.
Крім того, згідно з ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позовна заява подана із порушенням положень ч.3 ст.161 КАС України, а саме: до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору у повному обсязі.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлено ставку судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Абзацом другим частини третьої статті 6 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З прохальної частини позовної заяви видно, що вона містить 2 позовних вимоги немайнового характеру.
За таких обставин, а також враховуючи, що згідно абзацу четвертого ст.7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921,00 грн, за подання до суду зазначеної заяви позивач має сплатити судовий збір у розмірі: 1536,80 грн за такими реквізитами: отримувач коштів УК у м.Житомирі/м.Житомир/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38035726, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34310206084009, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;
Відповідно до частин 1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення зазначених недоліків шляхом надання до суду:
1) примірника позовної заяви у тому числі для направлення відповідачу із зазначенням у ній:
- приведення позовних вимог у відповідність до вищевикладених вимог КАС України, а саме: визначити, внаслідок яких та чиїх рішень, дій чи бездіяльності було порушено права позивача;
- власного номеру засобу зв`язку позивача;
- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
2) належним чином завірених документів, доданих до позовної заяви та до примірника позовної заяви, доданого для надіслання на адресу відповідача;
3) належних доказів сплати судового збору у сумі 1536,80 грн.
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Єфіменко Ольга Володимирівна
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2019 |
Оприлюднено | 02.09.2019 |
Номер документу | 83955339 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Єфіменко Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні