Ухвала
від 30.08.2019 по справі 381/4588/18
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/209/19

381/4588/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2019 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Соловей Г.В.,

з участю секретаря Момот Л.С.,

за участю представника позивача Фасулакі П.Є.,

за участю представника відповідача Ничик А.В.,

за участю відповідача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Фастові Київської області клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи у цивільній справі за позовною заявою Житлово-будівельного кооперативу Машинобудівник до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання недійсними акту та довідки, витребування майна з чужого безпідставного володіння, -

ВСТАНОВИВ:

20.12.2018 року представник Житлово-будівельного кооперативу Машинобудівник звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання недійсними акта та довідки, витребування майна з чужого безпідставного володіння.

Ухвалою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 25.01.2019 року відкрито загальне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 12.03.2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні представник позивача подав клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи мотивуючи тим, що для визначення питання щодо підробки довідки про те, що ОСОБА_3 є членом ЖБК Машинобудівник , акту приймання-передачі квартири АДРЕСА_1 від 23.12.2015 року виникла необхідність проведення судової почеркознавчої експертизи.

В судовому засіданні представник відповідача Ткаленка ОСОБА_4 - Ничик А.В. проти задоволення вказаного клопотання заперечувала, посилаючись на те, що по фотокопіях документів не можливо буде провести експертизу.

Заслухавши учасників судового процесу, щодо заявленого клопотання та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Процесуальними джерелами доказів є пояснення сторін, третіх осіб, їх представників, показання свідків, письмові докази, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів.

Відповідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про судову експертизу від 25 лютого 1994 року № 4038-ХІІ судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.

Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8, судова експертиза як один із засобів доказування сприяє всебічному, повному й обєктивному дослідженню обставин справи, по встановленню законних та обґрунтованих рішень.

Зважаючи на викладене та з метою з`ясування обставин, які мають значення для справи та потребують спеціальних знань, суд вважає за необхідне призначити по справі судову почеркознавчу експертизу.

Відповідно до частини четвертої та пятої статті 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, розяснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобовязаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Відповідно до частини третьої статі 103 Цивільного процесуального кодексу України при призначенні експертизи судом, експерт або експерта установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експерту установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Вирішуючи питання про призначення судової почеркознавчої експертизи, з урахуванням положень ст.9 Закону України Про судову експертизу , суд доручає проведення даного виду експертизи експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Виходячи з наведеного, враховуючи, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи, провадження у справі підлягає зупиненню.

Керуючись ст. 76-81,89, 103,104,252 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи у цивільній справі за позовною заявою Житлово-будівельного кооперативу Машинобудівник до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання недійсними акту та довідки, витребування майна з чужого безпідставного володіння задовольнити.

Призначити у справі за позовною заявою Житлово-будівельного кооперативу Машинобудівник до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання недійсними акту та довідки, витребування майна з чужого безпідставного володіння судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання, а саме:

Чи підписані, довідка про те, що ОСОБА_3 є членом ЖБК Машинобудівник , що кошти за квартиру АДРЕСА_1 внесені останнім в повному обсязі та заборгованість відсутня, акт приймання-передачі квартири АДРЕСА_1 від 23.12.2015 року - ОСОБА_5 чи іншою особою?

Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м. Київ, вул. Смоленська, 6), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 381/4588/18.

Оплату за проведення експертизи покласти на уповноважених осіб зі сторони позивача Житлово-будівельного кооперативу Машинобудівник , роз`яснивши їм положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.

Ухвала у частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя Г.В.Соловей

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.08.2019
Оприлюднено05.09.2019
Номер документу84018039
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —381/4588/18

Ухвала від 23.03.2021

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 10.08.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 16.07.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 27.11.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 15.10.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 30.08.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 30.08.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 03.07.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 20.05.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 20.05.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні