УХВАЛА
05 вересня 2019 року
м. Київ
Справа № 905/946/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Губенко Н.М. - головуючий, Кролевець О.А., Студенець В.І.,
за участю секретаря судового засідання - Охоти В.Б.,
представників учасників справи:
позивача - Келембет О. М.,
відповідача - Сухацький А.В.,
скаржника - Блажко Р.П., Григоришен О. О . ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.)
про відвід колегії суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: Губенко Н.М. - головуючий, Кролевець О.А., Студенець В.І.
у касаційному провадженні за касаційною скаргою East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.)
на ухвалу Східного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Здоровко Л.М., Бородіна Л.І., Лакіза В.В.
від 20.03.2019
до Приватного акціонерного товариства "Донецьксталь" - Металургійний завод"
про стягнення 2 842 785,58 євро,
ВСТАНОВИВ:
11 квітня 2019 року East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.) звернувся до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 20.03.2019 у справі №905/946/18.
Ухвалою Верховного Суду від 07.06.2019 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.) на ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 20.03.2019 у справі №905/946/18 та призначено касаційну скаргу до розгляду.
У судовому засіданні 05 вересня 2019 року East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.) подав заяву про відвід колегії суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: Губенко Н.М. - головуючий, Кролевець О.А., Студенець В.І.
Вказана заява про відвід мотивована існуванням сумнівів у обґрунтованості даної колегії через не вирішення питання щодо передачі справи на Велику Палату Верховного Суду, що має виключне значення для вирішення даної справи або передачі справи на палату/об`єднану палату.
Статтею 35 Господарського процесуального кодексу України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Відповідно до частин 1-3 статті 35 Господарського процесуального кодексу України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 36 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Згідно з частиною 4 статті 35 Господарського процесуального кодексу України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Оцінивши доводи, які викладені в заяві про відвід, колегія суддів Верховного Суду дійшла висновку, що заявлений East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.) відвід колегії суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: Губенко Н.М. - головуючий, Кролевець О.А., Студенець В.І. у даній справі є необґрунтованим.
Згідно з частиною 3 статті 39 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку надходження заяви про відвід судді.
Колегія суддів Верховного Суду, встановивши необґрунтованість заявленого East-West United Bank S.A. (Іст Вест Юнайтед Банк Ес. Ей.) відводу, дійшла висновку про зупинення провадження у справі №905/946/18 у порядку частини 3 статті 39 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 35, 39, 228, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Суд
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження у справі №905/946/18 до вирішення питання про відвід колегії суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: Губенко Н.М. - головуючий, Кролевець О.А., Студенець В.І.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню.
Головуючий Н.М. Губенко
Судді О.А. Кролевець
В.І. Студенець
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2019 |
Оприлюднено | 06.09.2019 |
Номер документу | 84063768 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Губенко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні