Справа № 947/20296/19
Провадження № 2/947/5537/19
УХВАЛА
29.08.2019 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Луняченко В.О., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 ( ІПН НОМЕР_1 АДРЕСА_1) до Обслуговуючого кооперативу Лазурний-2012 ( ідентифікаційний код юридичної особи 38477606) Приватного підприємства ДАФ ( ідентифікаційний код юридичної особи 25425031) за участі третіх осіб: Акціонерне товариство Одесаобленерго (ідентифікаційний код юридичної особи 00131713), Товариство з обмеженою відповідальністю Одеська обласна енергопостачальна компанія ( ідентифікаційний код юридичної особи 42114410) про захист прав споживачів, -
ВСТАНОВИВ:
23.08.2019 року з позовом про захист прав споживачів до суду звернувся ОСОБА_1 в якому просить визнати незаконним дії обслуговуючого кооперативу Лазурний-2012 та ПП ДАФ до припинення постачання електроенергії до будинку який належить на праві власності ОСОБА_1 і знаходиться за адресою: АДРЕСА_1; зобов`язати ОК Лазурний -2012 та ПП ДАФ припинити дії з перешкоджання у користуванні електроенергією буднику який належить на праві власності ОСОБА_1 і знаходиться за адресою: АДРЕСА_1; зобов`язати ОК Лазурний -2012 та ПП ДАФ відновити постачання електроенергії до будинку який належить на праві власності ОСОБА_1 і знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Через автоматизований розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Київського районного суду м.Одеси Луняченку В.О.
Позов подано з посиланням на положення Закону України Про захист прав споживачів .
Положення ст. 28 ч. 5 ЦПК України наголошує на те, що позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Позовну заяву подано, в цілому, із додержанням вимог, викладених у статтях 174, 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, вона підсудна Київському районному суду м. Одеси, оскільки відповідно до положення ч. 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтись також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Відповідно до ч.ч. 2-6ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому згідно ч.ч. 3-4ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес.
У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вищезазначеними вимогами.
З огляду на предмет позову, суд вбачає, що дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
У відповідності до ст. 279 ЦПК України, розгляд справи у порядку спрощеного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі, та розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання, підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що справа підлягає розгляду згідно ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Керуючись ст.ст. 3, 19, 28, 174-175, 177, 187, 189, 258, 260, 274-279, 353 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( ІПН НОМЕР_1 АДРЕСА_1) до Обслуговуючого кооперативу Лазурний-2012 ( ідентифікаційний код юридичної особи 38477606) Приватного підприємства ДАФ ( ідентифікаційний код юридичної особи 25425031) за участі третіх осіб: Акціонерне товариство Одесаобленерго (ідентифікаційний код юридичної особи 00131713), Товариство з обмеженою відповідальністю Одеська обласна енергопостачальна компанія ( ідентифікаційний код юридичної особи 42114410) про захист прав споживачів.
Розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначити судове засідання в залі засідань № 222, в приміщенні Київського районного суду м. Одеси за адресою: 65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3 Б, на 11.30 годину 15 жовтня 2019 року.
Визначити відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Повідомити учасників процесу про можливість отримання інформації щодо справи на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України (court.gov.ua).
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Луняченко В. О.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2019 |
Оприлюднено | 08.09.2019 |
Номер документу | 84064871 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні