ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
"10" вересня 2019 р. Справа№ 910/5884/19
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Михальської Ю.Б.
суддів: Скрипки І.М.
Тищенко А.І.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я
на рішення Господарського суду міста Києва від 29.07.2019
у справі №910/5884/19 (суддя Щербаков С.О.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн
до Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я
про стягнення 27 702,56 грн.
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 у справі №910/5884/19 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн задоволено частково.
Присуджено до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я (01014, м. Київ, вул. Звіринецька, буд. 63, ідентифікаційний код - 41449935) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн (79040, м. Львів, вул. Городоцька, буд. 355, офіс 325, ідентифікаційний код - 37171990) 17 949 (сімнадцять тисяч дев`ятсот сорок дев`ять) грн. 03 коп. - заборгованості, 3 220 (три тисячі двісті двадцять) грн. 50 коп. - пені, 4 018 (чотири тисячі вісімнадцять) грн. 61 коп. - 36 % річних, 1 717 (одну тисячу сімсот сімнадцять) грн. 79 коп. - інфляційних втрат та 1 865 (одну тисячу вісімсот шістдесят п`ять) грн. 76 коп. - судового збору.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, 21.08.2019 (про що свідчить відмітка Укрпошта Експрес на конверті), Товариство з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, відповідно до якої просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 у справі №910/5884/19 повністю та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову повністю.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.09.2019 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я у справі №910/5884/19 передано на розгляд колегії суддів у складі головуючого судді Михальської Ю.Б., суддів: Тищенко А.І., Скрипки І.М.
У апеляційній скарзі скаржником викладене клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на подання апеляційної скарги, у якому скаржник зазначає, що датою отримання відповідачем оскаржуваного рішення є 02.08.2018, що підтверджується копією конверту поштового відправлення та роздруківкою з інформацією про відстеження поштового відправлення, а тому апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення відповідачу повного рішення суду, а відповідач відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Враховуючи, що з апеляційною скаргою до суду апеляційної інстанції апелянт звернувся 21.08.2019 (про що свідчить відмітка Укрпошти Експрес на конверті), тобто в межах двадцятиденного строку з дня отримання копії оскаржуваного рішення, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання про відновлення строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга оформлена у відповідності з вимогами, встановленими статтею 258 Господарського процесуального кодексу України.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час винесення ухвали до суду не надійшло.
Підстав для повернення апеляційної скарги або залишення без руху апеляційної скарги судом не встановлено.
Згідно з частиною 1 статті 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).
За правилами пункту 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього кодексу малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено, що з 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921,00 грн.
Отже, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує 192 100,00 грн. (1 921,00 х 100).
Враховуючи, що предметом розгляду у справі №910/5884/19 є вимоги про стягнення 27 702,56 грн., вказана справа відноситься до малозначних в розумінні Господарського процесуального кодексу України.
Водночас, колегією суддів встановлено, що у апеляційній скарзі апелянтом порушено також клопотання про розгляд справи в судовому засіданні та витребування у позивача оригіналу товарно-транспортної накладної №НКВ-162353 від 28.08.2018 з метою огляду в судовому засіданні.
В обґрунтування заявленого клопотання відповідач посилається на те, що додана до матеріалів позовної заяви товарно-транспортна накладна №НКВ-162353 від 28.08.2018 не доводить факт отримання товару відповідачем, у відповідача оригінал такої накладної відсутній.
Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частин 1-6 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Враховуючи те, що відповідач у апеляційній скарзі заперечує факт отримання товару за товарно-транспортною накладною №НКВ-162353 від 28.08.2018, колегія суддів, з метою повного, об`єктивного та правильного вирішення спору, вважає за необхідне задовольнити клопотання відповідача про витребування оригіналу письмового доказу та витребувати у позивача оригінал товарно-транспортної накладної №НКВ-162353 від 28.08.2018, копія якого додана позивачем до позовної заяви.
Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи необхідність витребування у позивача оригіналу письмового доказу, апеляційний суд, враховуючи характер спірних правовідносин, приходить до висновку про необхідність призначення справи до розгляду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Водночас, колегія суддів звертає увагу на те, що відповідно до частини 6 статті 81 Господарського процесуального кодексу України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (частина 7 статті 81 Господарського процесуального кодексу України).
За змістом частин 8, 9 статті 81 Господарського процесуального кодексу України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, з огляду на необхідність витребування у позивача письмового доказу, апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження та вважає за необхідне здійснити розгляд апеляційної скарги у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Керуючись статтями 119, 234, 255, 256, 262, 263, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 у справі №910/5884/19.
2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я на рішення Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 у справі №910/5884/19.
3. Зупинити дію рішення Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 у справі №910/5884/19 на час апеляційного провадження.
4. Запропонувати позивачу у відповідності до статті 263 Господарського процесуального кодексу України надати відзив на апеляційну скаргу із доказами надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
5. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я про витребування оригіналу письмового доказу задовольнити.
6. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн (79040, м. Львів, вул. Городоцька, буд. 355, офіс 325, код ЄДРПОУ 37171990) оригінал товарно-транспортної накладної №НКВ-162353 від 28.08.2018.
7. У випадку неможливості подати докази, які витребовує суд, або неможливості подати такі докази у встановлені строки, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
Всі документи та письмові докази подаються виключно через відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1-А (І поверх).
8. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн , що у разі неподання ним витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд може відмовити у визнанні обставини, для з`ясування якої витребовуються докази, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
9. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду у відповідності до частини 2 статті 207 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з частиною 2 статті 169 Господарського процесуального кодексу України заяви, клопотання і заперечення подаються в тільки в письмовій формі.
10. Закінчити проведення підготовчих дій.
11. Призначити до розгляду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Івентум Київська Ф.І.Л.І.Я на рішення Господарського суду міста Києва від 29.07.2019 у справі №910/5884/19.
12. Повідомити учасників справи, що апеляційна скарга розглядатиметься у судовому засіданні 15.10.2019 об 11 год. 40 хв. в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, зал судових засідань №12 (другий поверх).
13. Довести до відома учасників апеляційного провадження, що нез`явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційної скарги по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Ю.Б. Михальська
Судді І.М. Скрипка
А.І. Тищенко
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2019 |
Оприлюднено | 11.09.2019 |
Номер документу | 84122502 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Михальська Ю.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні