Ухвала
від 10.09.2019 по справі 52/433
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

10.09.2019Справа № 52/433

За заявою Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго"

про заміну сторони її правонаступником

у справі № 52/433

За позовом Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго"

до Комунального підприємства по утриманню житлового господарства "Липкижитлосервіс"

про стягнення 52 158,78 грн.

Суддя Зеленіна Н.І.

Секретар судового засідання Ліпіна В.В.

Представники сторін: відповідно до протоколу судового засідання.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерна енергопостачальна компанія "Київенерго" в особі Структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" звернулось із позовом до Комунального підприємства по утриманню житлового господарства "Липкижитлосервіс" про стягнення 52 158,78 грн.

Ухвалою суду від 19.04.2017 р. у справі затверджено мирову угоду.

До господарського суду міста Києва надійшла заява Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" про заміну сторони її правонаступником.

Ухвалою від 30.08.2019 р. заяву призначено до розгляду на 10.09.2019 р.

У засідання з`явився представник заявника, яка підтримала подану заяву.

У засідання 10.09.2019 р. представники учасників справи не з`явились, про причини неявки суд не повідомили; про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до ст. 334 Господарського процесуального кодексу України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Звертаючись до Господарського суду міста Києва із заявою про заміну сторони її правонаступником, Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" вказує: "Господарським судом м. Києва за наслідками розгляду вимог Публічного акціонерного товариства "Київенерго" у справ № 52/433 прийнято судове рішення про стягнення з КП по УЖГ Печерського р-ну м. Києва "Липкижитлосервіс" (далі - Боржник) на користь Публічного акціонерного товариства "Київенерго", про що видано судовий наказ."

При цьому з матеріалів справи вбачається, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.04.2017 р. у справі № 52/433 затверджено мирову угоду.

Як на підставу для заміни сторони заявник посилаються на те, що 11.10.2018 р. між Публічним акціонерним товариством "Київенерго" та Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" було укладено договір № 601-18 про відступлення права вимоги (цесії), відповідно до якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, кредитор відступає, а новий кредитор набуває право вимоги до юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців щодо виконання ними грошових зобов`язань перед кредитором з оплати спожитої до 01.05.2018 р. теплової енергії (основний борг, в тому числі той, що є предметом судового розгляду та/або підтверджений судовим рішенням (судовими рішеннями) як такий, що підлягає стягненню зі споживача (споживачів) на загальну суму 497 554 936,91 грн. станом на 01.08.2018 р. з урахуванням оплат, що отримані кредитором за період з 01.08.2018 р. до дати укладення цього договору та коригувань платежів.

Також, 11.10.2018 р. між Публічним акціонерним товариством "Київенерго" та Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" було укладено договір № 603-18 про відступлення права вимоги (цесії), відповідно до якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, кредитор відступає, а новий кредитор набуває право грошової вимоги до споживачів (юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців, перелік яких визначений у додатках до договорів про відступлення права вимоги від 11 жовтня № 601-18, від 11 жовтня №602-18) теплової енергії, комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, в частині їх зобов`язання перед кредитором оплатити неустойку (пеня та/або штраф), 3% річних, інфляційні нарахування, судові та інші витрати, витрати на адвокатські послуги, пов`язані з отриманням боргу та примусовим стягненням та будь-які інші без виключень та обмежень), що нараховані кредитором та/або виникли до дати укладення цього договору та/або можуть бути нараховані та/або виникли після дати укладання цього договору у зв`язку з неналежним виконанням споживачами обов`язків з оплати спожитої теплової енергії та/або комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води та є предметом судового розгляду або підтверджені судовими рішеннями, як такі, що підлягають стягненню зі споживачів.

Відповідно до ст. 510 ЦК України, сторонами у зобов`язанні є боржник і кредитор. У зобов`язанні на стороні боржника або кредитора можуть бути одна або одночасно кілька осіб. Якщо кожна із сторін у зобов`язанні має одночасно і права, і обов`язки, вона вважається боржником у тому, що вона зобов`язана вчинити на користь другої сторони, і одночасно кредитором у тому, що вона має право вимагати від неї.

За правилами ст. 513 ЦК України, правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові. Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні, яке виникло на підставі правочину, що підлягає державній реєстрації, має бути зареєстрований в порядку, встановленому для реєстрації цього правочину, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 512 Кодексу, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); 2) правонаступництва; 3) виконання обов`язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); 4) виконання обов`язку боржника третьою особою. Кредитор у зобов`язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом. Кредитор у зобов`язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.

За правилами ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як встановлено ст. 204 Цивільного кодексу України, правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

На підтвердження переходу права вимоги, заявником надано суду, зокрема:

- Додаток № 1 до Договору № 601-18 (про перелік споживачів теплової енергії та зобов`язань. Право вимоги яких відступається) в якому зазначено про перехід заборгованості у розмірі 10 870 190,00 грн.

- додаток №3 до договору № 603-18 про відступлення права вимоги (цесії), відповідно до якого Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" отримало право вимоги на суму 312,50 грн.

При цьому, відповідно до ухвали суду від 19.04.2017 р.,

"сторони погодилися, що Відповідач визнає основну заборгованість за спожиту теплову енергію згідно Договору від 01.08.2004 р. № 521105 за період з 01.11.2008 по 01.05.2009 у розмірі 49 096 грн. 81 коп. Основна заборгованість за період з 01.11.2008 по 01.05.2009 станом на 01.01.2017 сплачена в повному обсязі.

Враховуючи соціальне значення Відповідача, Сторони погодилися, що Позивач відмовляється від нарахованих сум інфляційної складової боргу в сумі 2 622 грн. 38 коп. та трьох відсотків річних в сумі 439 грн. 59 коп.

Сторони погодилися, що оплату витрат із сплати мита у розмірі 521 грн. 59 коп. та ІТЗ у розмірі 312 грн. 50 коп. Відповідач зобов`язується сплатити починаючи з березня 2017 року рівними частинами протягом 24 місяців, щомісячно до 25 числа сумою не менше 34 грн. 75 коп.".

Статтями 73, 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Враховуючи відсутність у наданих до заяви документах, зокрема додатках № 1, 3 до Договорів, доказів фактичного переходу від стягувача до Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" грошових сум, які визначені мировою угодою, яка затверджена судом, суд дійшов висновку про неможливість задоволення заяви про заміну сторони її правонаступником стягувача на стадії виконання мирової угоди, затвердженої ухвалою суду від 19.04.2017 р. у справі № 52/433.

Більш того, судом враховано, що у заяві заявник зазначає, що "у справ № 52/433 прийнято судове рішення про стягнення з КП по УЖГ Печерського р-ну м. Києва "Липкижитлосервіс" (далі - Боржник) на користь Публічного акціонерного товариства "Київенерго", про що видано судовий наказ."

Проте, з урахуванням наявності мирової угоди та відсутності судового рішення про стягнення коштів та, відповідно, відсутності наказу на виконання цього рішення, суд звертає увагу заявника на необхідність зазначення дійсних обставин та доказів на підтвердження наявності грошових вимог до боржника, їх розміру та процесуальних рішень, якими встановлена їх наявність.

Керуючись ст. 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити повністю в задоволенні заяви Комунального підприємства Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" про заміну сторони її правонаступником

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її проголошення до Північного апеляційного господарського суду.

Повний текс ухвали складено 11.09.2019 р.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.09.2019
Оприлюднено12.09.2019
Номер документу84155485
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —52/433

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 30.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 19.04.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 03.04.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Рішення від 01.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 30.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 14.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 14.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 20.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Рішення від 01.12.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні