Справа № 591/1521/19
Провадження № 2/591/1635/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2019 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Грищенко О.В., розглянувши заяву про самовідвід у справі №591/1521/19, провадження № № 2/591/1635/19 за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Акціонерна страхова компанія Омега , третя особа ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні судді Грищенко О.В. перебуває за справа за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Акціонерна страхова компанія Омега , третя особа ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди.
17 вересня 2019 року суддею Грищенко О.В. як головуючим у справі була подана заява про самовідвід.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що дана заява підлягає задоволенню з огляду на таке.
Так, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші підстави, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Як вбачається із заяви про самовідвід, суддя посилається на те, що до позовної заяви позивачем додано висновок експерта про розмір матеріальних збитків внаслідок пошкодження в ДТП транспортного засобу, на який в якості основного доказу у справі позивач послався в обґрунтування своїх вимог. В підготовчому судовому засіданні відповідач заявив про невідповідність висновку експерта вимогам закону, у зв`язку з чим заявив клопотання про допит в судовому засіданні експерта Марова В.Ю. Суддя вважає, що не може брати участь у розгляді даної справи, оскільки протягом більше 25 років підтримує дружні стосунки з ОСОБА_3 , тому вказана обставина викликає сумніви в об`єктивності та неупередженості судді.
Відповідно до ч. 9 ст. 40 ЦПК України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, який розглядає справу.
У відповідності до ч. 2 ст. 40 ЦПК України суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Європейський суд з прав людини неодноразово висловлював свою позицію щодо критеріїв неупередженості суду, який розглядає справу. Стосовно об`єктивної неупередженості у справі "Фей проти Австрії" ЄСПЛ вказав, що вона полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що її забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об`єктивну неупередженість слід визначити, чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості. Мова йде про ту довіру, яку суди у демократичному суспільстві повинні апріорно викликати в учасників цивільного процесу.
Таким чином, в заяві про самовідвід наведені обставини, які є підставою для самовідводу, оскільки у стороннього спостерігача та таких обставин, може виникнути сумів у неупередженості судді.
За таких обставин суд вважає заяву про самовідвід обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 36, 39, 40 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Задовольнити заяву судді Грищенко Олени Валеріївни про самовідвід у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Акціонерна страхова компанія Омега , третя особа ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Грищенко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2019 |
Оприлюднено | 18.09.2019 |
Номер документу | 84286241 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Грищенко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні