ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
18 вересня 2019 року Справа № 926/2138/19
Суддя Господарського суду Чернівецької області Гончарук Олег Валентинович, розглянувши матеріали
За позовом Чернівецької міської ради, м. Чернівці
до Товариства з обмеженою відповідальністю Євтортейд Експо , с. Сторожниця Ужгородського району Чернівецької області
про визнання укладеним додаткового договору до договору оренди землі
ВСТАНОВИВ:
Чернівецька міська рада звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Євтортейд Експо , в якому просить визнати укладеним в редакції Чернівецької міської ради додатковий договір № 1/10679 до договору оренди землі.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.09.2019 позовну заяву передано на розгляд судді Гончаруку О.В.
Позов обґрунтовується тим, що на орендованій відповідачем земельній ділянці за адресою: м. Чернівці, вул. Я. Мудрого, 33-Б, площею 0,5382 га розташоване нерухоме майно (автозаправочна станція), яке не належить територіальній громаді міста, а подальше користування земельною ділянкою без укладення додаткового договору про поновлення договору оренди землі вважається використанням земельної ділянки без правопросвідчуючого документа на землю.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється в сумі 1921,00 грн (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду).
З урахуванням викладеного, позивачу при поданні даної позовної заяви належало подати докази сплати судового збору у сумі 1921,00 грн.
Відтак, позивачем не додано до позову доказів сплати судового збору або документів, що підтверджують звільнення від його сплати.
При цьому, в прохальній частині позовної заяви Чернівецька міська рада просить суд відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення у справі.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оскільки за суб`єктним та предметним критерієм, підстави для застосування до позовної заяви Чернівецької міської ради, приписів статті 8 Закону України Про судовий збір відсутні, господарський суд доходить висновку про відмову у задоволенні клопотання Чернівецької міської ради про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення у справі.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України та не додано до позову доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, позовну заяву Чернівецької міської ради слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків.
Поряд з цим, суд вважає за належне роз`яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Чернівецькій міській раді у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення у справі.
2. Позовну заяву Чернівецької міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю Євтортейд Експо про визнання укладеним в редакції Чернівецької міської ради додаткового договору № 1/10679 до договору оренди землі - залишити без руху .
3. Встановити позивачу строк, для усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме, надати суду докази сплати судового збору в розмірі 1921,00 грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя О.В. Гончарук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 19.09.2019 |
Номер документу | 84320402 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гончарук Олег Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні