Справа №303/5985/19
2/303/2081/19 ряд. стат. звіту № 58
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2019 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Куцкір Ю.Ю., розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Товариства з додатковою відповідальністю НАФТАЕНЕРГО про захист прав споживача фінансових послуг за договором шляхом зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ТзДВ НАФТАЕНЕРГО про захист прав споживача фінансових послуг за договором шляхом зобов`язання вчинити певні дії.
Позов мотивований тим, що після проголошення Україною самостійності у 1991 році та переходу на ринкову економіку громадянам України видавали приватизаційні сертифікати на безкоштовне отримання у власнісність частки майна державних підприємств. Позивач отримав також такий сертифікат на суму 1 050 000,00 крб. (з урахуванням індексації 50 000 000,00 крб.). У свою чергу, представник позивача в позовній заяві посилається на ч.3 ст.22 Закону України Про захист прав споживачів , тобто як споживач фінансових послуг, і відповідно до вищезазначеного Закону, на думку представника позивача, позивач звільняється від сплати судового збору, а також має право звертатись до суду з позовом за місцем свого проживання.
Вивчивши заяву з доданими до неї документами суддя приходить до висновку, що представник позивача звернувся до суду з порушенням правил територіальної юрисдикції, тобто підсудності, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч.5 ст.28 ЦПК України позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Крім цього, ч.8 цієї ж статті передбачено, що позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про захист прав споживачів споживачі мають право на захист своїх прав та інтересів під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб.
Згідно п.22 ч.1 ст.1 Закону України Про захист прав споживачів споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Із Типового договору, серії ОДО №061395 укладеного 15.05.1996 року в м.Ужгороді між довірчим товариством НАФТАЕНЕРГО і ОСОБА_1 , зокрема п.2.1., слідує, що предметом даного Договору є наступне: Довіритель ( ОСОБА_1 ) передає, а Довірена особа (ОДО НАФТАЕНЕРГО ) приймає для виконання довірчих операцій майно, а саме приватизаційний сертифікат на суму 1 050 000 (з урахуванням індексації 50 000 000 крб.).
Також, із п.2.2 Договору вбачається, що Довіритель дає, а Довірена особа приймає доручення щодо виконання довірчих операцій з майном, а саме: купує на ім`я Довірителя майно підприємства, що приватизуються, у вигляді паїв, акцій і т.п. в строк до 15.05.2001 року, веде справи і здійснює всі дії, пов`язані з управлінням майном Довірителя тощо. Разом з тим, зареєстрована адреса юридичної особи ОДО АДРЕСА_1 значиться м АДРЕСА_2 .
Беручи до уваги вищезазначене та аналізуючи обставини, суддя приходить до висновку, що між сторонами існують договорні правовідносини, які регулюються нормами Цивільного Кодексу України, оскільки зміст договору спрямований на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків сторін і норми Закону України Про захист прав споживачів на них не поширюються.
Таким чином, представнику позивача слід було звернутися до суду за загальними правилами підсудності, тобто по місцю знаходження юридичної особи або по місцю виконання договору.
Частиною 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи, що місцезнаходженням відповідача Товариства з додатковою відповідальністю НАФТАЕНЕРГО є м.Київ, вул. М.Коцюбинського,4-Б, суд ввважає, що справу слід передати на розгляд за підсудністю, тобто до Шевченківського районного суду м.Києва (03057, м.Київ, вул.Дегтярівська, 31-А).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.27, 31, 32, 187, 353, 354 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Товариства з додатковою відповідальністю НАФТАЕНЕРГО про захист прав споживача фінансових послуг за договором шляхом зобов`язання вчинити певні дії направити за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Києва (03057, м.Київ, вул. Дегтярівська, 31-А).
Ухвала суду може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її підписання.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду Ю.Ю. Куцкір
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 19.09.2019 |
Номер документу | 84331343 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Куцкір Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні