У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
19 вересня 2019 року м. Чернігів справа № 910/11366/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Лавриненко Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 19.08.2019
За позовом: Фізичної особи-підприємця Куртової Яни Дмитрівни
АДРЕСА_1
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лавіс"
вул. Малиновського, будинок 36, м. Чернігів, 14020
Про стягнення 6247,58 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивачем - Фізичною особою-підприємцем Куртовою Яною Дмитрівною було подано позов до Господарського суду м.Києва, відповідно до якого позивач просить суд стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Лавіс" 4750,00 грн основного боргу; 658,35 грн пені за 180 днів; 3% річних від суми боргу за користування грошовими коштами в розмірі 370,41 грн та суму коригування боргу на індекс інфляції у розмірі 468,82 грн.
Заявлений позов обґрунтований неналежним виконанням відповідачем договору про надання інформаційно-консультативних послуг від 02.12.2016.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.08.2019 справу №910/11366/19 було передано на розгляд до Господарського суду Чернігівської області, оскільки відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження відповідача - ТОВ "Торговий дім "Лавіс": вул. Малиновського, будинок 36, м. Чернігів, 14020, а тому дана позовна заява, за приписами ч.1 ст.27 ГПК України, належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Господарського суду Чернігівської області.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.09.2019, справа №910/11366/19 передана на розгляд судді Лавриненко Л.М.
Оскільки, Господарським судом міста Києва справа №910/11366/19 до свого провадження не приймалась, а тому Господарський суд Чернігівської області розглядає дану справу зі стадії відкриття провадження.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 10.09.2019 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання: належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви б/н від 19.08.2019 та доданих до неї документів.
18.09.2019 від позивача надійшла заява від 16.09.2019 про усунення недоліків позовної заяви (на виконання ухвали судді про залишення позовної заяви без руху), до якої додано документи, вказані в ухвалі від 10.09.2019 про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позивачем усунуті недоліки, зазначені в ухвалі суду від 10.09.2019.
Частиною 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За приписами частини 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує положення ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України.
Малозначними справами, у відповідності до ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 250, ч.5 ст.252 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. З власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Здійснивши аналіз ціни позову, предмета та підстав позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін, значення для суспільного інтересу, суд дійшов висновку, що дана справа відноситься до категорії малозначних.
Проаналізувавши подані матеріали та враховуючи приписи ч.5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд доходить висновку про необхідність розгляду даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За приписами частини 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд доходить висновку про відкриття провадження у даній справі та її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. 12,165,166,176,234,247,250,252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Розгляд справи по суті призначити на 15 жовтня 2019 року о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 307.
4. Відповідачу, відповідно до ст.165 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі: надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується їх заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати позивачу: копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Позивачу, відповідно до ст.166 Господарського процесуального кодексу України, протягом трьох днів з дня отримання відзиву на позовну заяву: надіслати (надати) до суду відповідь на відзив, надіславши одночасно копію даної відповіді на відзив відповідачу, а докази надсилання надати суду.
6. Визнати обов`язкову явку в судове засідання повноважних представників сторін. При з`явленні в судове засідання повноважним представникам сторін мати при собі, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження та документи, які посвідчують особу.
7. Звернути увагу учасників справи на те, що:
- за приписами п.8 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
- згідно з ч.2 ст. 207 Господарського процесуального кодексу України, заяви та клопотання, які без поважних причин не будуть подані в строк, визначений судом, суд залишає без розгляду.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
9. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
До відома сторін:
- адреса Господарського суду Чернігівської області: проспект Миру, 20, м. Чернігів, Україна;
- засоби зв`язку контактні телефони: 672-847; 676-311, факс 77-44-62; електронна адреса Господарського суду Чернігівської області: e - mail: inbox@cn . arbitr . gov . ua .
Суддя Л. М. Лавриненко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2019 |
Оприлюднено | 19.09.2019 |
Номер документу | 84350298 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Лавриненко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні