КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Головуючий у суді першої інстанції: Мальцев Д.О.
Єдиний унікальний номер справи № 761/2158/15
Апеляційне провадження № 22-ц/824/13807/2019
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
18 вересня 2019 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Мережко М.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 04 липня 2019 року про повернення заяви у справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Сівер Україна до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , треті особи: Благодійна організація Благодійний фонд Християнський , прогресивна соціалістична партія України, про визнання недійсним договору купівлі-продажу та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сівер Україна , про визнання добросовісним набувачем та визнання права власності на майно,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 04 липня 2019 року повернуто заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Не погодившись із вказаною ухвалою, ОСОБА_1 апеляційну скаргу, при цьому не сплативши судовий збір.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме - 384,2 грн.
Сплата судового збору повинна бути здійснена за реквізитами: призначення платежу: судовий збір за подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду, рахунок отримувача: 34311206080024, код отримувача за ЄДРПОУ
38050812, код класифікації доходів бюджету: 22030101, отримувач коштів: УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н , банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) , МФО (код банку отримувача) 899998.
Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі. У випадках коли, особа звільняється від судового збору, до Київського апеляційного суду слід надати копії документів , що підтверджують наявність пільг щодо сплати судового збору.
Апеляційна скарга також подана із пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не булі вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалу було постановлено 04 липня 2019 року за відсутності осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційну скаргу подано до суду першої інстанції 09 вересня 2019 року, тобто поза межами п`ятнадцятиденного строку з дня постановлення відповідної ухвали суду.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує, що отримала копію ухвали 23 серпня 2019 року та порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду. При цьому, в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження дати отримання ним копії оскаржуваної ухвали. Не додано доказів отримання ухвали і до апеляційної скарги. А відтак, суд позбавлений можливості перевірити поважність підстав пропуску строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Крім цього, апеляційна скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України щодо форми та змісту апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 2 вказаної статті, в апеляційній скарзі мають бути зазначені, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; клопотання особи, яка подала скаргу; дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 .. відсутні відомості щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта для фізичних осіб, номеру засобів зв`язку та електронної пошти скаржника. Не вказані у апеляційній скарзі будь-які дані щодо інших учасників справи.
Зі змісту апеляційної скарги не вбачається в чому полягає незаконність та необґрунтованість ухвали суду про відкриття провадження. Так, апелянт вказує, що судом порушено норми процесуального права, однак, не вказує, які саме норми права порушив суд. Апелянт взагалі не наводить жодного аргументу в обґрунтування своєї позиції.
Крім цього, до апеляційної скарги, в порушення вимог ч. 4 ст. 356 ЦПК України, не додані копії скаргита доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Оскільки апеляційна скарга ОСОБА_1 не оплачена судовим збором, подана із пропуском строку апеляційного оскарження та не відповідає вимогам щодо форми та змісту апеляційної скарги, то її слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 04 липня 2019 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали. В іншому випадку апелянту буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Київського
апеляційного суду М.В. Мережко
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 20.09.2019 |
Номер документу | 84374957 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Мережко Марина Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні