ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
18.09.2019 Справа № 917/845/19
Суддя Господарського суду Полтавської області Сірош Д.М., розглянувши матеріали справи за позовом
Кременчуцької міської ради Полтавської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПУС плюс"
про стягнення суми основного боргу
ВСТАНОВИВ:
Кременчуцька міська рада Полтавської області звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПУС плюс" про cтягнення 1360485,54 грн безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати.
Ухвалою від 03.06.2019 суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі, постановив справу розглядати у порядку загального позовного провадження, призначив підготовче засідання у справі на 19.06.2019 - 10:00.
Ухвалою від 19.06.2019 суд відклав підготовче засідання на 06.08.2019 - 11:40.
Ухвалою від 06.08.2019 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 05.09.2019 11:20.
28.08.2019 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 9125).
Разом з відзивом на позов позивач подав заяву про поновлення процесуального строку, встановленого судом.
Суд визнав причини пропуску строку для подання відзиву поважною та прийняв відзив на позовну заяву до розгляду.
У відзиві на позовну заяву позивачем заявлені клопотання про залучення третьої особи на стороні позивача - Міськрайонного управління у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, витребування доказів та призначення земельно-технічної експертизи.
28.08.2019 від відповідача надійшло клопотання про призначення земельно-технічної експертизи (вх. № 9124).
28.08.2019 від відповідача надійшла заява про відвід (вх. № 9123).
Ухвалою від 02.09.2019 суд залишив заяву про відвід судді без розгляду.
05.09.2019 суд постановив ухвалу про повернення до стадії підготовчого провадження.
Щодо заявленого клопотання про залучення третьої особи на стороні позивача - Міськрайонного управління у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Враховуючи те, що рішення у справі може вплинути на права або обов`язки Міськрайонного управління у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, суд дійшов висновку залучити його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Згідно з статтею 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Суд задовольняє клопотання відповідача про витребування у Міськрайонного управління у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області доказів, а саме: витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер № 5310436500:10:001:0210 із зазначенням нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2016, 2017 та 2019 роки.
Клопотання відповідача про призначення земельно-технічної експертизи обґрунтовано тим, що рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 24.02.2015 Про надання, вилучення та оформлення земельних ділянок в оренду в м. Кременчуці ТОВ Укрбізнес ЛТД , ТОВ Легалплейс та ТОВ Опус Плюс передано в оренду строком на п`ятнадцять років в частках, визначених розрахунком розподілу площі земельної ділянки, площею 160275 кв.м. (кадастровий номер № 5310436500:10:001:0210) для експлуатації та обслуговування будівель і споруд виробничого призначення по вул. Салганній, з правом передачі земельної ділянки в суборенду. З розрахунку позивача вбачається, що пропорційна площа земельної ділянки наданої в оренду ТОВ Опус Плюс складає 14810 кв.м. Проте, як стверджує відповідач, нерухоме майно, яке належить ТОВ Опус Плюс та знаходиться на земельній ділянці площею 160275 кв.м, займає значно меншу площу ніж 14810 кв.м і відповідач користувався земельною ділянкою лише у тому розмірі, який складає суму площ під плямами забудівлі з урахуванням санітарно-захисних зон навколо кожного об`єкта нерухомості.
Відповідач зазначає, що існують підстави для призначення експертизи, оскільки за результатом проведення земельно-технічної експертизи можливо встановити чи відповідає зазначена Кременчуцькою міською радою площа земельної ділянки у розмірі 14810 кв.м фактичним розмірам земельної ділянки, якою користується ТОВ Опус Плюс .
Відповідно до статті 99 Господарського процесуального кодексу України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності, або за клопотанням учасника справи, мотивованим неможливістю надати експертний висновок у строки, встановлені для подання доказів, з причин, визнаних судом поважними, зокрема через неможливість отримання необхідних для проведення експертизи матеріалів.
Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. Якщо наявні у справі докази є взаємно суперечливими, їх оцінку в разі необхідності може бути здійснено господарським судом з призначенням відповідної судової експертизи.
Предметом спору у справі №917/845/19 є безпідставне збереження коштів у зв`язку з користуванням земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.
Однією з обставин, що потребує дослідження під час розгляду справи є нарахування коштів в розмірі орендної плати на земельну ділянку відповідної площі.
Частиною 4 статті 99 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про судову експертизу" судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, а також у випадках і на умовах, визначених цим Законом, судові експерти, які не є працівниками зазначених установ. До державних спеціалізованих установ належать, зокрема, науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України.
Пунктом 6.1. "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень" встановлено, що основними завданнями земельно-технічної експертизи є:
- визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо);
- визначення відповідності фактичного розташування будівель, споруд та інших об`єктів відносно меж земельних ділянок їх розташуванню у відповідній технічній документації;
- визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлювальних документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки;
- визначення можливості розподілу (порядку користування) земельними ділянками, розробка варіантів їх розподілу (порядку користування);
- визначення можливих варіантів підходу та проїзду до земельних ділянок, встановлення земельного сервітуту.
Згідно з частиною 3 статті 99 Господарського процесуального кодексу України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
Враховуючи положення частини 3 статті 99 Господарського процесуального кодексу України та відсутність будь-яких пропозицій від позивача, щодо визначення експертної установи, суд дійшов висновку доручити проведення експертизи Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680, вул. Смоленська, 6, м. Київ).
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення судової експертизи.
Керуючись статтями 50, 81, 99-100, 123, 228, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Міськрайонне управління у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Соборна, 14/23, м. Кременчук, 39600).
Зобов`язати позивача надіслати Міськрайонному управліню у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області копію позовної заяви та доданих до неї документів, докази направлення надати суду.
Зобов`язати Міськрайонне управління у Кременчуцькому районі та м. Кременчуці, Горішніх Плавнях, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області надати суду витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер № 5310436500:10:001:0210 із зазначенням нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2016, 2017 та 2019 роки.
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ Опус Плюс про призначення земельно-технічної експертизи задовольнити.
Призначити у справі № 917/845/19 судову земельно-технічну експертизу.
На вирішення експерта поставити наступні питання:
1. Яку загальну площу (плями забудівлі) на земельній ділянці (кадастровий номер 5310436500:10:001:0210) займають об`єкти нерухомості, що належать ТОВ Опус Плюс ?
2. Яка загальна площа санітарно-захисних зон навколо кожного об`єкта нерухомості, що належать ТОВ Опус Плюс на земельній ділянці кадастровий номер 5310436500:10:001:0210?
3. Чи відповідає зазначена Кременчуцькою міською радою площа земельної ділянки у розмірі 14810 кв.м фактичним розмірам земельної ділянки, якою користується ТОВ Опус Плюс ?
Проведення судової земельно-технічної експертизи у справі № 917/845/19 доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680, вул. Смоленська, 6, м. Київ).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 Кримінального кодексу України.
Витрати, пов`язані з проведенням експертизи, покласти на відповідача - ТОВ Опус Плюс
Зупинити провадження у справі №917/845/19 на час проведення експертизи.
Матеріали справи №917/845/19 надіслати Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію у справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua.
Ухвала може бути оскаржена у строки та порядку, встановлені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням пункту 17.5 розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала підписана 18.09.2019.
Суддя Д.М. Сірош
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 23.09.2019 |
Номер документу | 84384414 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Сірош Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні