Ухвала
від 19.09.2019 по справі 522/2657/16-ц
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №522/2657/16-ц

Провадження №6/522/1166/19

УХВАЛА

19 вересня 2019 року м.Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали подання головного державного виконавця Другого Приморського відділу державної виконавчої служби м.Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Крецул В.А. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду м.Одеси надійшло подання головного державного виконавця Другого Приморського відділу державної виконавчої служби м.Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Крецул В.А. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 .

Подання заявник надав до суду у зв`язку з тим, що в провадженні Другого Приморського відділу державної виконавчої служби м.Одеса ГТУЮ в Одеській області перебуває виконавче ВП №54500221 з примусового виконання виконавчого листа виданого 04.11.2016 року Приморським районним судом м.Одеси про стягнення солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ Райффайзен Банк Аваль заборгованість за кредитним договором в сумі 1 673 639,63 грн.

Дослідивши матеріали подання суддя дійшов висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Як зазначено в постанові Пленуму Верховного суду України № 14 від 26.12.2003 року Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, а саме - подання готується на бланку відповідного відділу державної виконавчої служби за підписом начальника цього відділу та обов`язково має містити: найменування суду, до якого направляється подання; реквізити виконавчого документа, який перебуває на виконанні; реквізити виконавчого провадження; прізвище, ім`я та по батькові особи (боржника), дату народження (число, місяць, рік); підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх зобов`язань.

До подання державного виконавця ставляться такі ж вимоги, що й до позовної заяви згідно статей 175, 177 ЦПК України.

Між тим, державним виконавцем не дотримано вимог, які встановлено ЦПК України, ЗУ "Про виконавче провадження", Інструкцією з організації примусового виконання рішень від 02.04.2012 року при звернення із відповідним поданням.

Разом з тим, за змістом п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, дані відомості у поданні не вказані.

Також, слід зазначити, що відповідно до правової позиції, викладеній у листі Верховного суду України від 01 лютого 2013 року Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України передбачено, що до подання додаються копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження, а також інші документи виконавчого провадження, які, на думку державного виконавця, підтверджують ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, відомості про характер та розмір невиконаних зобов`язань боржником.

Про направлення до суду подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду державний виконавець повідомляє боржника.

Як вбачається з подання та долучених до нього документів, у ньому відсутнє підтвердження про повідомлення боржника про направлення до суду подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

Подання не може ґрунтуватися на припущеннях. Негайний же термін розгляду подання позбавляють суд можливості прийняття рішення у справі.

Зазначені обставини не дають суду можливості вірно з`ясувати усі обставини справи та прийняти відповідне законне рішення.

Відповідно до ч.2 ст.441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.

За змістом положень ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Разом з тим, положеннями ч.9 ст.10 ЦПК України передбачено, що якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

З огляду на те, що Розділом VI Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб) ЦПК України не врегульовано питань щодо залишення подання без руху у зв`язку з недодержанням вимог, регламентованих, зокрема, у ст. 175, 177 ЦПК України, враховуючи положення ч. 9 ст. 10 ЦПК України, суд вважає за можливе застосувати у даному випадку загальні норми цивільно-процесуального закону стосовно залишення без руху.

Отже, зазначене подання підлягає залишенню без руху, оскільки недотримані вимоги ст.ст.175-177 ЦПК України.

Враховуючи вищевикладене, заявнику слід необхідно надати до суду подання, оформлене у відповідності до вимог чинного процесуального законодавства (зазначити про те, що ним не подано іншого подання з тим самим предметом та з тих самих підстав). Також надати відповідні докази на підтвердження викладених у поданні обставин, докази про повідомлення боржника про направлення до суду подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, вказати поштові індекси, ідентифікаційний номер облікової картки платника податків учасників справи

Керуючись ст.ст.185, 258, 260, 441 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Подання головного державного виконавця Другого Приморського відділу державної виконавчої служби м.Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Крецул В.А. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 - залишити без руху.

Запропонувати заявнику у 10-денний строк з дня отримання копії даної ухвали: усунути недоліки вказані в мотивувальній частині ухвали. В разі не усунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявнику з усіма додатками до неї.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.В. Домусчі

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення19.09.2019
Оприлюднено20.09.2019
Номер документу84385531
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/2657/16-ц

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 05.10.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 08.07.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 08.07.2020

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 20.12.2019

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 19.09.2019

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Домусчі Л. В.

Ухвала від 06.08.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

Ухвала від 12.03.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

Ухвала від 15.01.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бойчук А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні