ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 22-ц/821/91/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2019 року Черкаський апеляційний суд в складі:
суддів Бондаренка С. І., Храпка В.Д., Новікова О.М.
за участю секретаря Матюха В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси апеляційну скаргу Червонослобідської сільської ради на рішення Черкаського районного суду Черкаської області від 23 квітня 2019 року, ухваленого під головуванням судді Соколишиної Л.Б., у справі за позовом ОСОБА_1 до Червонослобідської сільської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, -
в с т а н о в и л а :
У лютому 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Червонослобідської сільської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди.
Рішенням Черкаського районного суду Черкаської області від 23 квітня 2019 року позовні вимоги задоволено частково.
Визнано незаконним та скасовано розпорядження сільського голови Червонослобідської сільської ради від 14 січня 2019 року № 04-ОС Про звільнення з посади ОСОБА_2 , поновлено ОСОБА_2 на посаді тимчасово виконуючого обов`язки головного бухгалтера Червонослобідської сільської ради. Стягнуто з Червонослобідської сільської ради на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 27823 гривень 48 копійок, з відрахуванням всіх необхідних обов`язкових податків та платежів. Стягнуто з Червонослобідської сільської ради Черкаської області на користь ОСОБА_2 2000 гривень моральної шкоди.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Вирішено питання судових витрат.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції Чевонослобідська сільська рада подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити повністю.
В ході розгляду апеляційної скарги сторони до ухвалення судового рішення уклали мирову угоду про що повідомили суд подавши спільну заяву та просили затвердити укладену мирову угоду.
Згідно умов мирової угоди позивач бере наступні зобов`язання:
2.1. Приступити до виконання посадових обов`язків бухгалтера закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Калинка с. Вергуни Червонослобідської сільської ради Черкаської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24355185.
2.2.Отримати визначені у п.3.3 мирової угоди грошові кошти з врахуванням утриманих з них обов`язкових сум податків та зборів.
За даною мировою угодою відповідач бере на себе наступні зобов`язання:
3.1. Призначити позивача на посаду бухгалтера закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Калинка с. Вергуни Червонослобідської сільської ради Черкаської області, безстроково протягом 1 (одного) тижня з дня затвердження судом даної мирової угоди.
3.2. Внести до трудової книжки та особової картки позивача записи про звільнення з посади тимчасово виконуючого обов`язки головного бухгалтера Червонослобідської сільської ради за угодою сторін та призначення на посаду бухгалтера закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Калинка с. Вергуни Червонослобідської сільської ради Черкаської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24355185.
3.3. Не пізніше 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня затвердження судом даної мирової угоди сплатити ОСОБА_1 грошові кошти в розмірі 72131 гривна 16 копійок, а саме:
- заробітну плату за час вимушеного прогулу за період з 23 квітня 2019 року по 23 вересня 2019 року в сумі 41539 гривень 28 копійок, виходячи з розрахунку: 106 робочих днів*391 гривень 88 копійок (середньоденна заробітна плата позивача);
- за рішенням Черкаського районного суду Черкаської області у справі № 707/328/19 - 30591 гривня 88 копійок;
3.4. З суми відшкодованого заробітку за час вимушеного прогулу здійснити нарахування, утримання та сплату передбачених чинним законодавством сум податків та зборів.
4. Сторони заявляють, що з моменту затвердження судом даної мирової угоди та належного виконання умов мирової угоди не матимуть жодних претензій один до одного з приводу призначення та обіймання посади передбаченої п.3.1 та відшкодування і отримання грошових коштів визначених у п.3.3.
5. Одностороння відмова від виконання умов мирової угоди не звільняє сторону від відповідальності за порушення зобов`язання за цією мировою угодою.
6. Сторони мирової угоди повністю усвідомлюють умови, мету та сутність цієї мирової угоди, діючи при цьому добровільно та сприяючи один одному у її реалізації.
7. Сторони підтверджують, що всі викладенні умови цієї мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і породжують настання наслідків, зазначених у тексті цієї мирової угоди.
Дослідивши умови мирової угоди, апеляційний суд приходить до висновку, що у затвердженні мирової угоди необхідно відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.7 ст.49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з ч.1, 2 ст.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
За правилами ст.373 ЦПК України в суді апеляційної інстанції сторони мають право укласти мирову угоду відповідно до загальних правил про цю процесуальну дію незалежно від того, хто подав апеляційну скаргу.
Якщо мирова угода сторін відповідає вимогам статті 207 цього Кодексу, суд постановляє ухвалу про затвердження мирової угоди сторін, якою одночасно визнає нечинним судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, та закриває провадження у справі.
За умовами мирової угоди, представленої для затвердження апеляційному суду, позивача слід призначити на посаду бухгалтера закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Калинка с. Вергуни Червонослобідської сільської ради Черкаської області, ідентифікаційний код юридичної особи 24355185.
При цьому, вказана юридична особа не є стороною у справі, а отже надана сторонами апеляційному суду мирова угода виходить за межі прав та обов`язків сторін у даній справі.
Окрім цього в умови мирової угоди включено виконання рішення в іншій справі.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про неможливість затвердження поданої мирової угоди.
Керуючись ст. ст.49, 207 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
У затвердженні мирової угоди, укладеної 20 вересня 2019 року між ОСОБА_1 та Червонослобідського сільською радою Черкаського району Черкаської області -відмовити.
Продовжити розгляд даної справи по суті апеляційного оскарження.
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення та оскарженню в касаційному порядку до Верховного Суду не підлягає.
Судді
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 24.09.2019 |
Номер документу | 84433855 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Бондаренко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні