Господарський суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
24.09.2019Справа № 910/7171/19
За позовом Товариства з додатковою відповідальністю Страхова компанія "Альфа-Гарант"
до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна"
про відшкодування збитків в порядку регресу
Господарський суд міста Київ у складі судді Коткова О.В., розглянувши без виклику представників сторін лист № 26101/19-54 від 20.09.2019 року та клопотання б/н б/д Про надання матеріалів, необхідних для проведення судової автотоварознавчої експертизи № 26101/19-54 судового експерта Матвеїва В.В.,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.09.2019 року у справі № 910/7171/19 було призначено судову автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити Київському науково - дослідному інституту судових експертиз, зобов`язано учасників судового процесу надати на вимогу експерта всі необхідні для проведення судової автотоварознавчої експертизи документи.
23.09.2019 року на адресу Господарського суду міста Києва надійшов лист № 26101/19-54 від 20.09.2019 року щодо необхідності погодження строку проведення експертизи у строк понад два місяці та клопотання б/н б/д Про надання матеріалів, необхідних для проведення судової автотоварознавчої експертизи № 26101/19-54 судового експерта Матвеїва В.В.
Статтею 230 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується із стадії, на якій його було зупинено.
За таких обставин, у зв`язку з надходженням до суду листа № 26101/19-54 від 20.09.2019 року та клопотання б/н б/д Про надання матеріалів, необхідних для проведення судової автотоварознавчої експертизи № 26101/19-54 , з огляду на неможливість подальшого проведення експертного дослідження без розгляду клопотання судових експертів, суд дійшов висновку про необхідність поновлення провадження у справі з метою вирішення питань, поставлених експертною установою.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України Про судову експертизу незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи, і подавати клопотання про надання додаткових матеріалів; 2) вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; 3) з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи; 4) подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта; 5) одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням; 6) проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом.
Відповідно до п. 1.8. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 27.07.2015 року №1350/5) підставою для проведення експертизи у цивільному, господарському та адміністративному судочинствах є ухвала суду про призначення експертизи або договір з експертом чи експертною установою, укладений на замовлення учасника справи.
Згідно п. 1.13. вказаної Інструкції, строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах:
10 календарних днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об`єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень;
30 календарних днів - щодо матеріалів із середньою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або середньої складності за характером досліджень;
60 календарних днів - щодо матеріалів з великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень;
понад 60 календарних днів - щодо матеріалів із великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань (більше десяти), виходячи з фактично необхідного для експерта часу або особливо складних за характером досліджень (проведення досліджень з використанням криміналістичного обладнання (лазерного, оптичного, електронного), експериментальних досліджень, застосування декількох методів);
понад 90 календарних днів - щодо матеріалів з особливо великою кількістю об`єктів та необхідністю вирішення питань, які потребують декількох досліджень, або якщо експертиза є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій.
Більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
У разі значного завантаження експерта та наявності у нього на виконанні одночасно понад десять експертиз, у тому числі комісійних та комплексних, зазначені терміни можуть бути збільшені з урахуванням необхідного часу на їх виконання.
Строк проведення експертизи починається з робочого дня, наступного за днем надходження матеріалів до експертної установи, і закінчується у день складання висновку експерта (повідомлення про неможливість надання висновку). Якщо закінчення встановленого строку проведення експертизи припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається наступний за ним робочий день.
Отже, п. 1.13 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5 визначено строки проведення експертизи. Початок строку виконання експертизи імперативно встановлено нормами пп. 7 п. 1.13 зазначеної Інструкції, а саме, з робочого дня, наступного за днем надходження матеріалів до експертної установи. При цьому, можливість встановлення у іншому порядку початку фактичного виконання експертизи Інструкцією не передбачена.
Приймаючи до уваги обставини, про які вказано експертною установою у листі № 26101/19-54 від 20.09.2019 року щодо завантаженості експертів, суд вважає за можливе задовольнити клопотання експертної установи про узгодження строку проведення експертизи у строк понад два місяці.
Відповідно до частини третьої статті 102 Господарського процесуального кодексу України при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Відповідно до пункту 2.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5, експерту заборонено самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно.
Положеннями статті 81 Господарського процесуального кодексу України встановлено:
Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом (частина 1).
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (частина 3).
Враховуючи, що законом не передбачено повноважень судового експерта щодо витребування та одержання додаткових матеріалів безпосередньо від учасників судового процесу, суд вважає клопотання б/н б/д Про надання матеріалів, необхідних для проведення судової автотоварознавчої експертизи № 26101/19-54 судового експерта Матвеїва В.В. в даній справі обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу учасників справи на положення частини 8 статті 81 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки призначена у даній справі експертиза ще не проведена експертною установою, з метою дотримання процесуальних строків, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі на час проведення судової експертизи.
Керуючись ст.ст. 81, 102, 228, 230, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі № 910/7171/19.
2. Задовольнити клопотання б/н б/д Про надання матеріалів, необхідних для проведення судової автотоварознавчої експертизи № 26101/19-54 судового експерта Матвеїва В.В.
3. Надати згоду на проведення судової експертизи у справі № 910/7171/19 у строк понад два місяці.
4. Зобов`язати Товариство з додатковою відповідальністю Страхова компанія "Альфа-Гарант" для проведення судової автотоварознавчої експертизи № 26101/19-54 надати для огляду автомобіль марки "Scania", державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з відповідними реєстраційними документами до нього, огляд відбудеться 05 листопада 2019 року о 11 год. 00 хв., за адресою: м. Київ, вул. Смоленська, 6.
5. Зобов`язати Товариство з додатковою відповідальністю Страхова компанія "Альфа-Гарант" та Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ПЗУ Україна" забезпечити присутність на огляді сторін по справі або їх представників з належно оформленими довіреностями.
У випадку, якщо досліджуваний КТЗ не може бути представлений на огляд за вказаною адресою, виїзд експерта до місця перебування КТЗ забезпечується Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "ПЗУ Україна". В разі неявки однієї із сторін, огляд об`єкта дослідження буде проведено без її участі.
6. Зобов`язати Товариство з додатковою відповідальністю Страхова компанія "Альфа-Гарант" та Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ПЗУ Україна" забезпечити належними умовами для проведення огляду вказаного вище КТЗ, а саме: вільним доступом до КТЗ (вільний простір з кожної сторони ТЗ не менше 4-5 м), оглядом досліджуваного КТЗ в умовах спеціалізованої СТО на підіймачі (оглядовій ямі) та при потребі часткового розбирання силами та засобами спеціалістів СТО за рахунок Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна".
7. Якщо об`єкт дослідження відремонтовано, судову автотоварознавчу експертизу провести по матеріалах справи, розрахунки провести станом на момент дорожньо-транспортної пригоди 03.12.2018 року.
8. Зобов`язати Товариство з додатковою відповідальністю Страхова компанія "Альфа-Гарант" та Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ПЗУ Україна" для проведення експертизи по матеріалах справи надати: кольорові фотознімки, бажано в електронному вигляді, інформацію: щодо перебування досліджуваного КТЗ у попередніх ДТП; його комплектності та укомплектованості, встановленого додаткового обладнання (зазначити дати виготовлення та установки, а також надати документальне підтвердження ціни придбання); проведених капітальних ремонтах та оновленні складових; наявних вузлах і агрегатах, які потребували ремонту або заміни до дати ДТП; фактичний пробіг КТЗ на дату ДТП 03.12.2018; інші дані про фактичний технічний стан автомобіля перед ДТП; документи про вартість відновлення КТЗ (оплачені наряд-замовлення, акти виконаних робіт) тощо.
9. Витребувані документи надати Господарському суду міста Києва в п`ятиденний строк від дня отримання даної ухвали.
10. Копію ухвали надіслати сторонам у справі та судовому експерту Матвеїву В.В.
11. Зупинити провадження у справі № 910/7171/19.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 24 вересня 2019 року.
Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2019 |
Оприлюднено | 24.09.2019 |
Номер документу | 84453560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні