Справа № 360/902/19
УХВАЛА
23 вересня 2019 року
Суддя Бородянського районного суду Київської області Міланіч А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Майданівської сільської ради Бородянського району Київської області про визнання права власності на частину будинку за набувальною давністю,
в с т а н о в и л а :
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом та просила визнати за нею право власності за набувальною давністю на 1/3 частину житлового будинку по АДРЕСА_1 .
Одночасно позивачка подала клопотання та просила звільнити її від сплати судового збору за подання зазначеної позовної заяви, посилаючись на те, що єдиним її доходом є пенсія, орієнтовний розмір якої складає 1 490 грн. на місяць, що унеможливлює сплату нею судового збору.
Відповідно до ч.1,3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ст. 8 ЗУ Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, для вирішення питання звільнення позивачки від сплати судового збору необхідно з`ясувати який вона мала річний дохід за попередній календарний рік, тобто, за 2018 рік та в якому розмірі має сплатити судовий збір.
Зазначаючи про відсутність фінансової можливості сплатити судовий збір, позивачка посилається на те, що її єдиним джерелом доходу є пенсія за віком, яка згідно доданої до позовної заяви довідки становила у 2018 році в середньому 1467,03 грн. щомісяця, та вона отримала в 2018 році разову соціальну допомогу в розмірі 500 грн. (а.с.4-5).
Тобто, річний дохід позивачки у 2018 році склав приблизно 18104,36 грн. (1467,03 грн. х 12 = 17604,36 грн. + 500 грн.).
Ціна позову в позовній заяві визначена в сумі 120 000 грн., але на підтвердження вказаної вартості спірного майна будь-яких доказів позивачкою не надано, а тому встановити точну ціну позову на день його подання неможливо.
Відповідно до ч.2 ст.6 ЗУ Про судовий збір у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
Так як з наданих позивачкою до позовної заяви матеріалів неможливо встановити точну ціну спірного майна, та, відповідно, ціну позову, то вважаю за необхідне встановити попередній розмір судового збору в його мінімальному розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який з 1 січня 2019 року становить 1921 грн., що складає 768,40 грн.
Таким чином, встановлений судом розмір судового збору 768,40 грн., який підлягає сплаті позивачкою, не перевищує 5 відсотків розміру її річного доходу (18104,36 грн. х 5% = 905,21 грн.), з огляду на що у суду відсутні підстави вважати, що матеріальний стан позивачки перешкоджає їй сплатити судовий збір за подання даного позову і у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору необхідно відмовити.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позивачці відмовлено у задоволенні її клопотання щодо звільнення від сплати судового збору та встановлено розмір судового збору, який вона має сплатити в сумі 768,40 грн., то позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачці строк 10 днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків, а саме, сплати судового збору у вказаному розмірі.
Керуючись ст.136,177,185 ЦПК України, ЗУ Про судовий збір ,
у х в а л и л а :
Визначити розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви ОСОБА_1 до Майданівської сільської ради Бородянського району Київської області про визнання права власності на частину будинку за набувальною давністю в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок, який має бути сплачений на рахунок отримувача 31217206010124; отримувач коштів: УК у Бородянському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ: 37838474; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030101.
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору по цивільній справі за її позовом до Майданівської сільської ради Бородянського району Київської області про визнання права власності на частину будинку за набувальною давністю відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Майданівської сільської ради Бородянського району Київської області про визнання права власності на частину будинку за набувальною давністю залишити без руху.
Надати позивачці строк для усунення недоліків заяви терміном десять днів з дня отримання нею копії ухвали.
Попередити, що в разі не виправлення у визначений судом строк недоліків позовної заяви вона буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
СуддяА.Міланіч
Суд | Бородянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84460327 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні