Справа № 560/2658/19
УХВАЛА
24 вересня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Михайлова О.О.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Волочиської районної державної адміністрації Хмельницької області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Волочиської районної державної адміністрації Хмельницької області в якій просить суд:
1. Поновити строк звернення до суду по виплаті компенсації.
2. Зобов`язати Волочиську районну державну адміністрацію Хмельницької області виплатити позивачеві компенсацію по реабілітації в сумі 12 тис. крб.
3. Зобов`язати Волочиську районну державну адміністрацію Хмельницької області нарахувати і виплатити індексацію та компенсацію за порушення термінів виплати компенсації по реабілітації.
4. Звільнити від сплати судового збору як інваліда 1 групи на підставі ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Позивач підставою позову зазначає порушення відповідачем вимог Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.09.2019 поновлено ОСОБА_1 строк звернення до суду з адміністративним позовом, відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження.
Від відповідача 23.09.2019 надійшов відзив на позовну заяву у якому представник відповідача просить суд, залучити до участі у справі в якості співвідповідачів: Волочиську районну раду Хмельницької області та Управління фінансів Волочиської райдержадміністрації Хмельницької області.
Надаючи правову оцінку поданому клопотанню, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 3 ст. 48 КАС України суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача (ч. 5 ст. 48 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку щодо необхідності залучення до участі у справі в якості співвідповідачів: Волочиської районної ради Хмельницької області та Управління фінансів Волочиської райдержадміністрації Хмельницької області.
Частиною першою статті 80 КАС України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів в Управління фінансів Волочиської райдержадміністрації Хмельницької області.
Керуючись статтями 49, 50, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі у якості співвідповідачів:
1. Волочиську районну раду Хмельницької області (код ЄДРПОУ 04060513, 31200, Хмельницька область, м. Волочиськ, пл. Центральна, 1).
2. Управління фінансів Волочиської райдержадміністрації Хмельницької області (код ЄДРПОУ 02316919, 31200, Хмельницька область, м. Волочиськ, пл. Центральна, 1).
Роз`яснити сторонам, що відповідно до вимог ч. 6 ст. 48 КАС України після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Витребувати в Управління фінансів Волочиської райдержадміністрації Хмельницької області копії документів про виплату позивачеві грошової компенсації реабілітованим громадянам у 1991 - 1996 роках.
Копії витребуваних документів надіслати до суду або подати до канцелярії суду протягом п`яти днів, з дня отримання ухвали суду.
Відповідно до ч. 6 - 9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Роз`яснити Управлінню фінансів Волочиської райдержадміністрації Хмельницької області, що відповідно до п. 3 ч.1 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Суд згідно з п. 4 ч. 2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя О.О. Михайлов
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84460794 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Михайлов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні