Ухвала
від 23.09.2019 по справі 825/3735/15-а
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

Іменем України

23 вересня 2019 року

Київ

справа №825/3735/15

адміністративне провадження №К/9901/5107/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Данилевич Н.А.,

суддів Бевзенка В.М., Уханенка С.А.,

розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області про поворот виконання рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Варвинського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Варвинського відділення поліції Прилуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про визнання неправомірним і скасування наказу, поновлення на посаді, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В :

У грудні 2015 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (далі - ГУНП в Чернігівській області), а у наступному також до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області (далі - УМВС в Чернігівській області), Варвинського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області (далі - Варвинський РВ УМВС), Варвинського відділення поліції Прилуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (далі - Варвинський ВП Прилуцького ВП ГУНП), в якому просив: визнати протиправним і скасувати наказ УМВС в Чернігівській області від 06 листопада 2015 року № 416 о/с По особовому складу в частині звільнення із займаної посади; поновити позивача з 07 листопада 2015 року на посаді інспектора поліції Варвинського ВП Прилуцького відділу поліції ГУ НП в Чернігівській області майора поліції; стягнути грошове забезпечення за час вимушеного прогулу. З урахуванням уточнених позовних вимог, позивач просив визнати неправомірним і скасувати наказ начальника УМВС в Чернігівській області полковника міліції Альохіна Е.В. від 06.11.2015р. за № 416 о/с, в частині звільнення з посади; зобов`язати Ліквідаційну комісію УМВС в Чернігівській області поновити на посаді дільничного інспектора Варвинського РВ УМВС в Чернігівській області з 07.11.2015р.; вирішити питання щодо стягнення з ГУНП в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу; зобов`язати ГУНП в Чернігівській області вирішити питання щодо призначення в порядку переведення на рівнозначну, вищу або нижчу посаду в Варвинське відділення поліції Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області у відповідності до п.9 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про Національну поліцію та видати наказ.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково, а саме: визнано неправомірним і скасовано наказ начальника УМВС в Чернігівській області полковника міліції Альохіна Е.В. від 06.11.2015р. за № 416 о/с в частині звільнення з посади майора міліції ОСОБА_1 , дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Варвинського РВ УМВС у запас Збройних Сил України за пунктом 64 підпунктом г (через скорочення штатів); зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС в Чернігівській області поновити ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора Варвинського відділення міліції Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області майора міліції ОСОБА_1 з 07.11.2015р.; стягнуто з ГУНП в Чернігівській області середній заробіток за час вимушеного прогулу з 07.11.2015р. по 12.09.2018р. в сумі 108960,80 грн . Постанову суду в частині поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць допущено до негайного виконання. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 січня 2019 року апеляційні скарги залишені без задоволення, а рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року - без змін

Постановою Верховного Суду від 25 березня 2019 року касаційні скарги Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області та Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області - задоволені частково, а саме:

Рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року і постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 січня 2019 року в частині зобов`язання Ліквідаційної комісії УМВС в Чернігівській області поновити ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора Варвинського відділення міліції Прилуцького відділу поліції ГУ Національної поліції в Чернігівській області і в частині відмови в задоволені позовних вимог про зобов`язання ГУНП в Чернігівській області вирішити питання щодо призначення в порядку переведення на рівнозначну, вищу або нижчу посаду в Варвинське відділення поліції Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області - скасовано і ухвалено в цій частині нове рішення, яким: поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Варвинського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області з 07 листопада 2015 року, зобов`язано Головне управління Національної поліції в Чернігівській області розглянути питання щодо прийняття ОСОБА_1 на службу до поліції відповідно до пункту 9 розділу XI Закону України Про Національну поліцію .

Змінено рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року, та викладено четвертий абзац його резолютивної частини в наступній редакції: Стягнути з Варвинського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області (17600, Чернігівська область, Варвинський район, селище міського типу Варва, вул. Пилипенка, будинок 1; ідентифікаційний код: 08676760) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 07 листопада 2015 року по 12 вересня 2018 року в сумі 108960 (сто вісім тисяч дев`ятсот шістдесят) гривень 80 (вісімдесят) копійок , без урахування податку на доходи фізичних осіб та інших обов`язкових платежів. . В цій частині також змінено постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 січня 2019 року про залишення без змін рішення суду першої інстанції.

В іншій частині рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року і постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 січня 2019 року - залишено без змін.

09.09.2019 представник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області звернувся до Верховного Суду із клопотанням про поворот виконання рішення.

У вказаному клопотанні заявник посилається на те, що внаслідок зміни рішень судів першої та апеляційної інстанцій, виплачений ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 07.11.2015р. по 12.09.2018р. в сумі 108960,80 грн. підлягає стягненню з позивача.

В підтвердження виконання рішення суду заявником надано копію меморіального ордеру №14 від 22.02.2019 про безсіпрне стягнення коштів в розмірі 108960,80 грн. згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду від 05.02.2015 по справі №825/3735/15-а.

Також, заявник вказав, що він звертався до суду першої інстанції з заявою про поворот виконання судового рішення та стягнення з позивача незаконно отриманих коштів, проте ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.05.2019, яка була залишена без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.06.2019, у задоволенні вказаної заяви було відмовлено.

Вирішуючи питання, порушені у клопотанні про поворот виконання судового рішення, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 380 КАС України суд апеляційної чи касаційної інстанцій, приймаючи постанову, вирішує питання про поворот виконання, якщо, скасувавши рішення (визнавши його нечинним), він:

1) закриває провадження у справі;

2) залишає позов без розгляду;

3) відмовляє в позові повністю;

4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

Відповідно до частини сьомої статті 380 КАС України, якщо питання про поворот виконання судового рішення не було вирішене згідно із частинами першою - третьою цієї статті, клопотання відповідача про поворот виконання розглядається адміністративним судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Враховуючи, що в постанові Верховного Суду від 25 березня 2019 року не було вирішено питання про поворот виконання судового рішення, а судом, який уповноважений розглядати заяву про поворот виконання рішення вже розглянуто по суті та відмовлено у вимогах заяви про поворот виконання судового рішення та стягненні з позивача незаконно отриманих коштів, про що Чернігівським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 14.05.2019, клопотання Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області про поворот виконання рішення у справі є очевидно безпідставним та необґрунтованим, оскільки в розумінні статті 380 КАС України Верховний Суд не є судом, встановленим законом в контексті розгляду даного клопотання.

Згідно з частиною 2 статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

На цій підставі колегія судді доходить до висновку про необхідність залишення без розгляду клопотання від 09 вересня 2019 року про поворот виконання рішення у справі №825/3735/15-а.

Керуючись статтями 167, 241, 243, 380 КАС України,

У Х В А Л И В :

Клопотання Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області про поворот виконання рішення у справі №825/3735/15-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Варвинського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Варвинського відділення поліції Прилуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про визнання неправомірним і скасування наказу, поновлення на посаді, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н.А. Данилевич

Судді В.М. Бевзенко

С.А. Уханенко

СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення23.09.2019
Оприлюднено25.09.2019
Номер документу84462520
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —825/3735/15-а

Ухвала від 21.07.2020

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Заяць О.В.

Ухвала від 23.09.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Данилевич Н.А.

Ухвала від 09.08.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Шевцова Н.В.

Постанова від 26.06.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Кузьменко Володимир Володимирович

Постанова від 26.06.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Кузьменко Володимир Володимирович

Ухвала від 10.06.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Кузьменко Володимир Володимирович

Ухвала від 10.06.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Кузьменко Володимир Володимирович

Ухвала від 14.05.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Заяць О.В.

Ухвала від 14.05.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Заяць О.В.

Постанова від 25.03.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Данилевич Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні