Ухвала
від 25.09.2019 по справі 596/1487/19
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гусятинський районний суд Тернопільської області

УХВАЛА

"25" вересня 2019 р. Справа № 596/1487/19

Провадження №2/596/541/2019

Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , представник позивачів адвокат Дядик Ярослав Борисович до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , представник позивачів адвокат Дядик Я.Б. звернулись до суду із позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до роз`яснень наданих Пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.п.41.42 постанови Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ за №3 від 01 березня 2013 року, перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності мають застосовуватись правила виключної підсудності. Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Зокрема, до таких позовів відносяться і позови про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Виключна підсудність встановлена ч.1 ст. 30 ЦПК України, відповідно до вимог якої позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцем знаходження майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

В силу специфіки предмету спору в таких справах процесуальний закон встановлює виключну підсудність, за якою тільки один конкретний суд серед інших може розглядати таку категорію справ.

Як вбачається із позовної заяви, позивачі просять про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 , який згідно заповіту від 25.10.2012 року посвідченого приватним нотаріусом Гречанівським А.Я., заповів позивачам в рівних частках земельну ділянку площею 2,75 га кадастровий номер земельної ділянки 6125585500:01:001:0204 та земельну ділянку площею 2,32 га кадастровий номер земельної ділянки 6125585500:01:001:0203, які знаходять на території Кривеньківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Враховуючи вище викладене, приймаючи до уваги те, що позивачами пред`явлено позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, тобто з приводу нерухомого майна для якого положеннями ст.30 ЦПК України встановлена виключна підсудність, при цьому нерухоме майно знаходиться на території Чортківського району, Тернопільської області, суд вважає, що даний позов не підсудний Гусятинському районному суду Тернопільської області.

Відповідно до ч.9 ст. 187 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, надсилає справу за підсудністю, в порядку, встановленому ст. 31 ЦПК України.

Згідно з вимогами п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З врахуванням викладеного, вважаю за необхідне направити вказану цивільну справу за підсудністю до Чортківського районного суду Тернопільської області.

У відповідності до положень ч. ч. 1, 2статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Згідно з частиною 3статті 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у справі Zand v. Austria від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення встановлений законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду , але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття суд, встановлений законом у частині першій статті6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…) .

Згідно з вимогами ч.1 ст.378 ЦПК України порушення правил виключної підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд.

Керуючись ст.ст. 27-28, 31-32, 187, 261, 353-354 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В :

Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , представник позивачів адвокат Дядик Ярослав Борисович до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини передати на розгляд до Чортківського районного суду Тернопільської області (адреса: 48500,Тернопільська область, м. Чортків, вул. Степана Бандери, 13, Веб-сайт:https://crt.te.court.gov.ua, E-mail:inbox@crt.te.court.gov.ua, телефони: 03552 23533)

Передати справу на розгляд іншого суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали направити сторонам для відома.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: підпис

З оригіналом вірно

Суддя Гусятинського районного суду І.О.Лисюк

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення25.09.2019
Оприлюднено26.09.2019
Номер документу84508395
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —596/1487/19

Рішення від 05.11.2019

Цивільне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Яковець Н. В.

Ухвала від 23.10.2019

Цивільне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Яковець Н. В.

Ухвала від 25.09.2019

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 04.09.2019

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Митражик Е. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні