Справа № 521/10265/19
Провадження 2-з/521/306/19
Ухвала
27 вересня 2019 року місто Одеса
Малиновський районний суд міста Одеси
у складі: головуючого судді Тополевої Ю.В.,
за участю секретаря Манюка Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Молочко , за участю третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Малиновського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Молочко , за участю третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки.
26 вересня 2019 року до канцелярії суду позивач подав заяву про забезпечення позову, в якій просив суд накласти арешт на кошти Приватного підприємства Молочко в розмірі 39969,65 гривень, що знаходяться на банківському рахунку Приватного підприємства Молочко .
Обґрунтовуючи заяву зазначив, що до моменту ухвалення рішення по справі, відповідач має можливість вільно розпоряджатись коштами, що знаходяться на його рахунках та безперешкодно витрачати кошти, які підлягають сплаті позивачу. Станом на сьогодні є підстави вважати, що відповідач скористається часом судового розгляду та здійснить всі залежні від нього дії, що на момент ухвалення рішення отримати кошти з підприємства було неможливо. Зазначив, що у разі відмови у забезпеченні позову, фактично буде неможливо виконати рішення суду, в разі його задоволення, а позивач буде позбавлений ефективного судового захисту.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч.1, ч.2 статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно із вимогами ч.1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних заходів, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог та застосовуються з метою недопущення вчинення відповідачем дій, направлених на фактичну неможливість виконання судового рішення.
Тобто, метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, тимчасових заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
У пункті 6 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову зазначено, що забезпечення позову визначається як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 19 ГК України забороняється незаконне втручання та перешкоджання господарській діяльності суб`єктів господарювання з боку органів державної влади, їх посадових осіб.
Пунктом 4 ст. 3 ЦК України свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом, є засадою цивільного судочинства. Тому втручання державних органів у господарську діяльність підприємств не допускається.
Вжиття судом заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на кошти, що належить Приватному підприємству Молочко , на думку суду, не може бути розцінено як втручання у внутрішньогосподарську діяльність відповідача, так як позивач просить накласти арешт не на всі кошти відповідача, а лише на частину у розмірі 39969,65 гривень.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
Вказані обставини дають суду підстава вважати, що невжиття заходів у вигляді накладення арешту може істотно ускладнити або унеможливити виконання рішення суду.
При цьому суд звертає увагу, що забезпечення позову направлено на охорону матеріально - правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій відповідача, і не є обмеженням права власності особи в повній мірі та носить тимчасовий характер.
Суд вважає, що зустрічне забезпечення у даній справі не підлягає застосуванню.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, доходить висновку про необхідність задоволення заяви представника Позивача та вжиття заходів забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 150-153 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Молочко , за участю третьої особи: ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки - задовольнити.
Накласти арешт на кошти Приватного підприємства Молочко , код ЄДРПОУ 33017702, адреса місцезнаходження: м. Одеса, вул. Мельницька, 26/2 у розмірі 39969 (тридцять дев`ять тисяч дев`ятсот шістдесят дев`ять) гривень 65 копійок, що знаходяться на банківському рахунку Приватного підприємства Молочко .
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом 15 днів з дня її проголошення.
Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Попередити, що особи, винні у невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену Законом.
Оскарження ухвали суду про забезпечення позову не зупиняє її дії.
Суддя Ю.В. Тополева
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2019 |
Оприлюднено | 27.09.2019 |
Номер документу | 84546914 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні