ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.09.2019 р. Справа № 914/1477/19
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Матвіїва Р.І. за участю секретаря судового засідання Сала О.А., розглянувши матеріали
за позовом: Державного підприємства «Жовківське лісове господарство» , м. Жовква, Львівська область,
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрвудінтастрі» , смт. Куликів, Жовківський район, Львівська область,
предмет позову : стягнення 59 717,40 грн.,
підстава позову : порушення умов договору купівлі-продажу №18/04 від 02.01.2018 року та договору купівлі-продажу №18/31 від 10.04.2018 року,
за участю представників:
позивача: не з`явився,
відповідача: не з`явився,
встановив:
25.07.2019 року до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Державного підприємства «Жовківське лісове господарство» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрвудінтастрі» про стягнення 59 717,40 грн.
Ухвалою суду від 30.07.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи по суті призначено на 28.08.2019 року.
Відводів складу суду сторонами не заявлено.
У судовому засіданні 28.08.2019 року у зв`язку з першою неявкою відповідача відкладено розгляд справи на 18.09.2019 року.
У судове засідання 18.09.2019 року сторони явку представників не забезпечили. Від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з перебуванням представника у щорічній відпустці до 30.09.2019 року (копія наказу від 20.08.2019 року долучено до клопотання).
Так, згідно з ч.3 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч.3 ст.247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведене, суд вважає, що лише ціна позову не є визначальною обставиною для розгляду клопотання відповідача. Так, на стадії відкриття провадження суд дійшов висновку про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, враховуючи ціну даного позову та обставини, наведені позивачем у позовній заяві. Проте, у процесі розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, а саме, в попередньому судовому засіданні за участю представника позивача, з`ясовано наявність додаткових обставин (зокрема, щодо зарахування позивачем здійснених відповідачем часткових оплат), які підлягають дослідженню та доказуванню, що свідчать про вищу складність справи в порівнянні з часом на момент відкриття провадження у справі. З урахуванням наведеного обставини справи змінилися порівняно зі стадією відкриття провадження, і доцільним є здійснення подальшого розгляду справи у загальному позовному провадженні.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Враховуючи наведене, суд вважає, що даний спір, незважаючи на ціну позову, у зв`язку зі складністю справи, необхідністю вчинення всіх необхідних дій для розгляду справи по суті, для всебічного дослідження доводів сторін і доказів на підтвердження таких доводів, доцільно розглядати в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до частини 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Суд звертає увагу, що положення ст.177 ГПК України визначають завдання підготовчого провадження, якими серед іншого, є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин і позовних вимог, з`ясування заперечень проти позовних вимог, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Відповідно до статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі. Вказаною нормою також визначено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; пропорційність; розумність строків розгляду справи судом.
Відтак, з метою виконання завдань підготовчого провадження, передбачених ст. 177 ГПК України, дотримуючись принципів змагальності та пропорційності у господарському судочинстві, забезпечуючи сторонам можливість реалізувати свої процесуальні права, суд доходить висновку про необхідність повернутися до розгляду справи у підготовчому провадженні.
Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Статтею 182 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також визначено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, зокрема, з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до п.п.1, 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні. Статтею 202 ГПК України передбачено, що перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними, є підставою для відкладення розгляду справи. Суд враховує подане позивачем клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з перебуванням представника у відпустці, що підтверджено наказом про надання відпустки.
Враховуючи наведене, підготовче засідання підлягає відкладенню в межах визначеного ст. 177 ГПК України строку.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 177, 182, 183, 250 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1. Здійснювати подальший розгляд справи № 914/1477/19 за правилами загального позовного провадження.
2. Замінити судове засідання у розгляді справи по суті, відкладене на 18.09.2019 року, підготовчим засіданням.
3. Відкласти підготовче засідання на 09.10.19 р. о 11:40 год.
4. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою 79014, місто Львів, вулиця Личаківська, будинок 128 (2-й поверх).
5. Явка учасників справи в наступне підготовче засідання визнається обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 30.09.2019 |
Номер документу | 84570354 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні