ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"30" вересня 2019 р.Справа № 922/4344/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
розглянувши клопотання про заміну кредитора правонаступником
по справі за заявою ПП "МП Трейд", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
23.09.2019 до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Харківській області про заміну кредитора на правонаступника, в якому заявник просить суд замінити кредитора по справі №922/4344/17 з ГУ ДФС у Харківській області на Головне управління ДПС у Харківській області.
Розглянувши матеріали справи, клопотання Головного управління ДПС у Харківській області про заміну кредитора на правонаступника, суд встановив наступне.
Постановою господарського суду Харківської області від 16.01.2018 ПП "МП Трейд" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором Овчаренка ОСОБА_1 .В.
Ухвалою суду від 17.04.2018 р. визнано вимоги Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на загальну суму 93834,72 грн. такими, що не є конкурсними та погашаються в шосту чергу; витрати Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області зі сплати судового збору у розмірі 3524,00 грн включено до першої черги задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 16.04.2019 здійснено заміну кредитора Центральну ОДПІ м. Харкова на Головне управління ДФС у Харківській області.
Як встановлено судом, Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" постановлено реорганізувати територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, зокрема, ГУ ДФС у Харківській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Державної податкової служби у Харківській області.
Згідно з ст. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання боржника банкрутом" в редакції після 19.01.13 р., яка застосовується до даної справи провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
У відповідності до ч. 6 ст. 12 ГПК України в редакції від 15.12.17 р., господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст.52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни учасником справи його правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Згідно з ч. 3 ст. 52 ГПК України про заміну або про відмову сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Згідно зі ст. 516 ЦК України, заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника.
У статті 512 Цивільного Кодексу України наведено підстави для заміни кредитора у зобов`язанні, серед яких і правонаступництво.
Статтею 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Згідно ч. 51 постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", законом не передбачено заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов`язаннями до іншої особи у провадженні у справі про банкрутство. Особа, до якої перейшли права кредитора під час провадження у справі про банкрутство, отримує статус учасника провадження відповідно до абзацу двадцять другого статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заміна кредитора у зобов`язанні не впливає на права та обов`язки боржника і не потребує його згоди, якщо така згода не передбачена договором або законом.
Враховуючи, що Головне управління ДПС у Харківській області є правонаступником ГУ ДФС у Харківській області, про що свідчить Постанова Кабінету Міністрів України від 19.09.2019 №537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", заміна кредитора не порушує вимоги інших кредиторів боржника та загальний порядок здійснення судового провадження у справі про банкрутство ПП "МП Трейд", суд вважає за можливе задовольнити клопотання Головного управління ДПС у Харківській області.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 2, 21, 37-48 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 51 постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", ст.ст. 52, 233-234 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Головного управління ДПС у Харківській області задовольнити.
2. Здійснити заміну кредитора ПП "МП Трейд" ГУ ДФС у Харківській області на кредитора Головне управління Державної податкової служби у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, код 43143704).
3. Зобов`язати ліквідатора врахувати відповідну заміну кредитора згідно з положеннями Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Ухвалу направити ліквідатору, заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання суддею.
Ухвала підписана 30.09.2019.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2019 |
Оприлюднено | 02.10.2019 |
Номер документу | 84633960 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні