УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Єдиний унікальний номер №440/1080/19
Провадження №1-кс/943/733/2019
03 жовтня 2019 року м. Буськ
Слідчий суддя Буського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буську клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, в якому просить скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Буського районного суду Львівської області від 24 червня 2019 року на автомобіль марки ВАЗ-2101, сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 із номером кузова НОМЕР_2 та на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 , оскільки кримінальне провадження на даний час закрито, а тому відпала необхідність у збереженні даного автомобіля та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу і арешт може бути скасований.
В судове засідання ОСОБА_3 не з"явився, направив заяву про слухання справи у його відсутності, клопотання підтримав та просить його задовольнити.
Слідча СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській ОСОБА_4 в судове засідання не з"явилась, направила клопотання, у якому просить проводити розгляд у її відсутності без застосування технічних засобів фіксації судового засідання.
Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання, не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши заявлене клопотання та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що таке підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Частина 1 ст. 100 КПК України передбачає, що речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174 цього Кодексу.
Стаття 169 КПК України передбачає підстави припинення тимчасового вилучення майна. Тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено: за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним; за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу; у разі скасування арешту.
Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Буського районного суду Львівської області від 24.06.2019 року в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019140170000189 від 21.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, накладено арешт на автомобіль марки ВАЗ-2101, сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 із номером кузова НОМЕР_2 та на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 , шляхом заборони на їх відчуження, розпорядження та використання.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд враховує, крім іншого, й розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майнатакожможебути скасованоповністючичастково ухвалоюслідчогосуддіпід часдосудовогорозслідуваннячи судупідчассудового провадженнязаклопотаннямпідозрюваного,обвинуваченого,їхзахисникачи законногопредставника,іншоговласникаабо володільцямайна,представникаюридичноїособи,щодоякоїздійснюється провадження,якщовонидоведуть,щовподальшому застосуванніцьогозаходувідпала потребаабоарештнакладено необґрунтовано (абзац другий ч. 1 ст. 174 КПК).
Зокрема, постановою слідчого Буського відділення поліції Кам?янко-Бузького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12019140170000189 від 21.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України було винесено постанову від 30 серпня 2019 року про закриття зазначеного кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку із встановленням відсутності складу кримінального правопорушення.
Крім того, пунктом 3 згаданої постанови слідчого вирішено залишити згаданий автомобіль та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на зберіганні, на території Буського ВП, до скасування ухвали слідчого судді про арешт у встановленому законом порядку.
Враховуючи наведене, наявність нескасованої постанови слідчого про закриття кримінальному провадженні, у якому накладено спірний арешт автомобіля, слідчий суддя вважає, що в подальшому застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна відпала потреба, а тому заявлене клопотання слід задовольнити, скасувавши накладений арешт на майно та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 170, 174, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Буського районного суду Львівської області від 24 червня 2019 року на автомобіль марки ВАЗ-2101, сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 із номером кузова НОМЕР_2 та на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 .
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84718540 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Буський районний суд Львівської області
Кос І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні