Ухвала
від 04.10.2019 по справі 918/652/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про участь учасника справи у судовому засіданні

в режимі відеоконференції у приміщенні суду

04 жовтня 2019 року м. Рівне Справа № 918/652/19

Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М.,

розглянувши клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

у справі за позовом: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "УКРПРЕСДИСТРИБУЦІЯ"

до відповідача : ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОГОПРЕС"

про стягнення в сумі 75 177 грн. 03 коп.

без виклику представників сторін

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "УКРПРЕСДИСТРИБУЦІЯ" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОГОПРЕС " про стягнення в сумі 75 177 грн. 03 коп., позовні вимоги аргументувавши неналежним виконанням укладеного між сторонами договору поставки від 25 січня 2012 року № У-250112/1.

Ухвалою суду від 16 вересня 2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 10 жовтня 2019 року.

04 жовтня 2019 року позивачем подано клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, підстав для проведення заявник не навів.

Щодо вказаного клопотання суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Частиною 1 статті 197 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.

З вищезазначених норм права вбачається, що винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь. Необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в законі не визначені.

Судом з'ясовано можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, та встановлено, що згідно даних WEB-програми "Бронювання систем відеоконференцзв'язку" ДП "Інформаційні судові системи", 10 жовтня 2019 року о 12:00 год., зал Господарського суду міста Києва для проведення відеоконференцій заброньовано для проведення іншого судового засідання.

Враховуючи технічну неможливість проведення відеоконференції, суд приходить висновку про відмову в задоволенні поданого ТзОВ "УКРПРЕСДИСТРИБУЦІЯ" клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Суд звертає увагу, що явка обов'язковою в судове засідання представників сторін не визнавалась, при цьому, на переконання суду, проведення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли через об`єктивні причини учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

Заявником в поданому клопотанні не наведено будь-яких обставин, які могли б слугувати підставою його участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та жодним чином не обґрунтовано неможливість прибуття представника в судове засідання в загальному порядку.

Суд виходить з того, що у разі неможливості конкретного представника прийняти особисту участь у судовому засіданні, відповідач не позбавлений права надати відповідні докази засобами поштового зв`язку, а також можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 197, 232, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "УКРПРЕСДИСТРИБУЦІЯ, у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні, призначеному на 10 жовтня 2019 року, в режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями і не підлягає оскарженню.

Суддя Качур А.М.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення04.10.2019
Оприлюднено04.10.2019
Номер документу84728553
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/652/19

Постанова від 22.01.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Ухвала від 10.12.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Рішення від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Рішення від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 11.10.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 10.10.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 04.10.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 16.09.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні