Справа № 755/15749/19
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
"03" жовтня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних АДРЕСА_3 ; ідентифікаційний код: 23392347) про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні, -
В С Т А Н О В И В :
02 жовтня 2019 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні, яка цього ж дня була передана в провадження судді Катющенко В.П. у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Відповідно до заявлених позовних вимог, позивач просить суд: визначити розмір невиплаченої ОСОБА_1 , в день звільнення, заробітної плати та визначити розмір відшкодування за час затримки по виплаті заробітної плати; витребувати у відповідача довідку про перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за період з жовтня 2018 року по березень 2019 року із зазначенням розміру суми премій та заохочувальних сум за цей же період, які повинні були виплачені ОСОБА_1 ; стягнути з Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі; стягнути з Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва на користь ОСОБА_1 компенсацію за затримку розрахунку по виплаті заробітної плати, а саме виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день ухвалення судового рішення; стягнути з Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу Адвоката у сумі 20 000,00 грн; допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення заробітної плати, але не більше ніж за один місяць.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 30 липня 2019 вона була звільнена з посади вчителя англійської мови Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва за власним бажанням за ст. 38 КЗпП України на підставі Наказу № 06-02/92-к від 18.07.2019. В день звільнення їй не були виплачені суми, які незаконно були утримані за Наказом № 06-02/92-к від 18.07.2019. На час звільнення існував спір про розміри належних звільненому працівникові сум до виплати при звільненні. Роботодавець незаконно утримав з працівника ОСОБА_1 розмір заробітної плати за 1 день (який вважав прогулом) та незаконно позбавив всіх премій, заохочувальних виплат на період незаконно накладеного дисциплінарного стягнення на підставі Наказу № 286-к від 19.10.2018. Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 22.04.2019 у справі № 755/17572/18 скасовано незаконний Наказ № 286-к від 19.10.2018 про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1 з позбавленням премії та заохочувальних виплат на період дисциплінарного стягнення. Постановою Київського апеляційного суду від 07.07.2019 рішення суду першої інстанції залишено без змін; ухвалою Верховного суду від 16.09.2019 Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва відмовлено у відкритті касаційного провадження. 03.09.2019 позивач подала директору Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва заяву про здійснення перерахунку заробітної плати за період з жовтня 2018 року по березень 2019 року та виплати їй премій та заохочувальних сум за цей же період, однак 17.09.2019 ОСОБА_1 отримала відповідь від 13.09.2019 про те, що вимоги про виплату заробітної плати виходять за межі повноважень адміністрації навчального закладу. Вищезазначене наділяє позивача правом на поновлення порушених її трудових прав та перерахунок всіх невиплачених сум, які були утримані роботодавцем у зв`язку з винесенням незаконного Наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності. Вважає, що їй не в повному обсязі виплачена муніципальна надбавка за Постановою КМУ № 1298 за жовтень, листопад, грудень 2018 року та січень, лютий, березень 2019 року та не виплачена грошова винагорода педагогічним працівника до 8 березня у розмірі 50% окладу.
Позовна заява віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду м. Києва.
Підстав для повернення позовної заяви, відмови в відкритті провадження у справі, відсутні.
Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи що виникають з трудових відносин.
За таких обставин, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 274, ч. 5 ст. 279 Цивільного процесуального кодексу України, суддя приходить до висновку, що вказана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про витребування доказів.
Так, відповідності до вимог ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Частиною першою, п`ятою статті 81 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Таким чином, враховуючи заявлені вимоги і наявні у матеріалах справи документи, суд вважає, що клопотання позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.ч. 7-10 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Керуючись ст. ст. 83, 84, 175, 177, 187, 261, 274-279, 353 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва (вул. І. Миколайчука, 9-А, м. Київ, 02152 ; ідентифікаційний код: 23392347) про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження, без повідомлення сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк, що не перевищує п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Не пізніше п`ятиденного строку відповідач має право подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк яких, відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви та додатків до неї, відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 Цивільного процесуального кодексу України, в якій позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, в якому відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Витребувати у Гімназії № 191 ім. П.Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва (вул. І. Миколайчука, 9-А, м. Київ, 02152; ідентифікаційний код: 23392347) довідку про перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за період з жовтня 2018 року по березень 2019 року із зазначенням розміру суми премій та заохочувальних сум за цей же період, які повинні були виплачені ОСОБА_1 .
Зазначені докази мають бути подані до Дніпровського районного суду м. Києва (02105, м. Київ вул. І.Сергієнка, 3) протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
У разі не можливості подання доказів, в тому числі в строк встановлений судом, повідомити про це суд, із зазначенням причин, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://court.gov.ua/sud2604.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Києва у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2019 |
Оприлюднено | 08.10.2019 |
Номер документу | 84765443 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні