СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"08" жовтня 2019 р. Справа № 913/186/19
Суддя Білоусова Я.О.
розглянувши апеляційну скаргу Селянського (фермерського) господарства «Янтарь» (вх.№3047 Л/2) на рішення Господарського суду Луганської області від 29.07.2019 у справі № 913/186/19 (прийняте у приміщенні Господарського суду Луганської області суддею Косенко Т.В., повне рішення складено 08.08.2019)
за позовом Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, м. Сєвєродонецьк, Луганська область,
до Селянського (фермерського) господарства «Янтарь» , с. Роздольне, Старобільський район, Луганська область,
про зобов`язання звільнити самовільно зайняті земельні ділянки,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Господарського суду Луганської області від 29.07.2019 позов задоволено повністю.
Зобов`язано Селянське (фермерське) господарство «Янтарь» звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 41,4 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради Старобільського району Луганської області за межами населеного пункту (для розширення фермерського господарства), що надана в постійне користування ОСОБА_1 на підставі Державного акту на право постійного користування землею серії ЛГ № 2170200006, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 40 від 21.11.1994, шляхом повернення у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області.
Зобов`язано Селянське (фермерське) господарство «Янтарь» звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 10,12 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради Старобільського району Луганської області за межами населеного пункту (для розширення фермерського господарства), що надана в постійне користування ОСОБА_1 на підставі Державного акту на право постійного користування землею серії ЛГ № 2170200020, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 102 від 02.07.1996, шляхом повернення у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області.
Стягнуто з Селянського (фермерського) господарства «Янтарь» на користь Головного управління Держгеокадастру у Луганській області судовий збір у сумі 3842,00 грн.
Відповідач з рішенням суду першої інстанції не погодився та звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Також, апелянт просить поновити пропущений строк подання апеляційної скарги, посилаючись на те, що оскаржуване рішення отримано ним 28.08.2019.
Дослідивши апеляційну скаргу та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, виходячи з такого.
Відповідно до ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду ; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до ч.3 ст.260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як свідчать матеріали справи, повний текст рішення складено судом 08.08.2019 та отримано відповідачем 22.08.2019 , що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с.155). Однак скаржником, відповідно до штемпелю Укрпошти на поштовому конверті, апеляційну скаргу подано лише 23.09.2019, тобто через місяць після отримання оскаржуваного рішення і не наведено жодних підстав поважності пропуску строку після закінчення встановленого ч.2 ст.256 ГПК України 20-ти денного строку з дня отримання ним повного рішення суду. Посилання в скарзі лише на те, що ним отримано рішення 28.08.2019 , не є безумовною підставою для поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги.
Колегія суддів зазначає, що законодавець не передбачає обов`язок суду автоматично відновлювати пропущений строк за наявності відповідного клопотання заявника, оскільки в кожному випадку суд має визначити, з якої поважної причини такий строк був порушений скаржником, та чи підлягає відновленню. У кожному випадку суд з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення, та докази, що підтверджують доводи заявника, та робить мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
З огляду на те, що апелянтом не наведено підстав порушенням ним законодавчо встановленого строку подання апеляційної скарги, суд визнає неповажним пропуск строку на подання апеляційної скарги.
Крім того, згідно п. 3 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Відповідно до ст. 259 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення .
Проте, до матеріалів справи не додано доказів надсилання копії апеляційної скарги позивачу листом з описом вкладення. До скарги додано лише квитанцію Укрпошти від 23.09.2019, що не є належним доказом направлення апеляційної скарги в розумінні вимог ст.ст.258, 259 ГПК України.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником апеляційної скарги не було виконано вимоги п. 3 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.
Статтею 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи те, що суд визнав неповажними підстави пропуску строку на подання апеляційної скарги, відсутність доказів надсилання копії апеляційної скарги позивачу листом з описом вкладення, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 174, 234, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Селянського (фермерського) господарства «Янтарь» на рішення Господарського суду Луганської області від 29.07.2019 у справі № 913/186/19 залишити без руху.
2. Встановити скаржнику десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги.
3. Наслідки неусунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, передбачені статтями 174, 260 ГПК України.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою https://court.gov.ua/sud4875/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя - доповідач Я.О. Білоусова
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2019 |
Оприлюднено | 08.10.2019 |
Номер документу | 84792746 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Білоусова Ярослава Олексіївна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Білоусова Ярослава Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні