ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"03" жовтня 2019 р. Справа № 925/668/19
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В.,
секретар судового засідання - Козоріз О.І.,
за участі представників сторін:
від ініціюючого кредитора - Назаренко С.А. - адвокат,
від Головного управління ДФС у Черкаській області - Тесля В.І. - представник за довіреністю,
від розпорядника майна боржника Шевцова Євгена Вікторовича - представник не з`явився,
від товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" - Висторобець В.О. - адвокат,
Марченко І.А. - представник за довіреністю,
від товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" - Кияниця Р.В. - директор,
від публічного акціонерного товариства "Артем-Банк" - представник не з`явився,
від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - представник не з`явився,
від уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Артем-Банк" Шевченка Андрія Миколайовича - представник не з`явився,
розглянувши у відкритому попередньому засіданні справу
за заявою приватного підприємства "Під ключ", м. Монастирище, Черкаської
області
до товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ",
м. Монастирище, Черкаської області
про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 19 червня 2019 року відкрито провадження у справі №925/668/19 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ". Визнано приватне підприємство "Під ключ" кредитором товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" з безспірними грошовими вимогами у розмірі 4 097 490 грн. 00 коп. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, відповідно до ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Введено процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" та призначено у справі розпорядником майна арбітражного керуючого Шевцова Євгена Вікторовича.
Оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ".
Відповідне оголошення опубліковано 20 червня 2019 року за №60460.
Розгляд справи у попередньому засіданні призначено на 10 год. 00 хв. 29 серпня 2019 року.
В попередньому судовому засіданні, яке відбулося 29 серпня 2019 року судом оголошено перерву до 15 год. 00 хв. 12 вересня 2019 року.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12 вересня 2019 року відкладено попереднє засідання на 03 жовтня 2019 року.
В судове засідання розпорядник майна, представники публічного акціонерного товариства "Артем-Банк", Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Артем-Банк" Шевченка Андрія Миколайовича не з`явилися, про дату, час і місце проведення судового засідання були належним чином повідомлені, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області та рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Від арбітражного керуючого надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник приватного підприємства "Під ключ" в судовому засіданні вимоги викладені у заяві про додаткові грошові вимоги до боржника підтримав та просив суд відповідну заяву задовольнити.
Представники Головного управління ДФС у Черкаській області та товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" в судовому засіданні просили суд задовольнити відповідні заяви та визнати їх конкурсними кредиторами.
Директор боржника в судовому засіданні проти заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" заперечував з підстав викладених у відповідному запереченні від 12 вересня 2019 року.
В судовому засіданні, яке відбулося 03 жовтня 2019 року згідно ч. 6 ст. 233, ч. 1 ст. 240 ГПК України було оголошено вступну та резолютивну частини ухвали зі справи №925/668/19.
Розглянувши у судовому засіданні матеріали справи про банкрутство та заслухавши пояснення представників кредиторів та боржника, судом встановлено наступне:
Приписами ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
З огляду на вищенаведене, оскільки публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" господарським судом Черкаської області було здійснено 20 червня 2019 року, останнім днем строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника є 22 липня 2019 року (понеділок).
При цьому судом враховано приписи ч. 5 ст. 254 ЦК України згідно якої якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Згідно з ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, черговість задоволення кожної вимоги; неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди, як це передбачено абз. 6, 7 ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
08 липня 2019 року до господарського суду Черкаської області від ініціюючого кредитора - приватного підприємства "Під ключ" надійшла заява про додаткові грошові вимоги до боржника.
Згідно ч. 2 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.
В обґрунтування поданої заяви ініціюючий кредитор вказував, що 17 січня 2017 року ухвалою №2 господарського суду Черкаської області зі справи
№04/01/5026/1089/2011 задоволено заяву ліквідатора приватного підприємства "Під ключ" та стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" 163 090 грн. 00 коп.
19 січня 2017 року господарським судом Черкаської області видано наказ про примусове виконання вищевказаної ухвали.
19 січня 2017 року ухвалою №1 господарського суду Черкаської області по справі №04/01/5026/1089/2011 стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" на користь приватного підприємства "Під ключ" 505 000 грн. 00 коп.
19 січня 2017 року ухвалою №2 господарського суду Черкаської області по справі №04/01/5026/1089/2011 стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" на користь приватного підприємства "Під ключ" 358 500 грн. 00 коп.
23 січня 2017 року господарським судом Черкаської області на примусове виконання вищевказаних ухвал було видано відповідні накази.
09 лютого 2017 року ухвалою господарського суду Черкаської області по справі №04/01/5026/1089/2011 з товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" на користь приватного підприємства "Під ключ" стягнуто 3 070 900 грн. 00 коп.
14 лютого 2017 року господарським судом Черкаської області на примусове виконання вищевказаної ухвали було видано відповідний наказ.
В примусовому порядку судові рішення не виконано.
Вищевказані рішення суду зі справи №04/01/5026/1089/2011 набрали законної сили в установленому законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Приписи статті 625 ЦК України не забороняють звернення кредитора з вимогою про стягнення з боржника, який прострочив виконання грошового зобов`язання, суми, на яку заборгованість за грошовим зобов`язанням підвищена в порядку індексації, а також процентів річних від простроченої суми за невиконання грошового зобов`язання.
За відсутності інших підстав припинення зобов`язання, передбачених договором або законом, зобов`язання, в тому числі й грошове, припиняється його виконанням, проведеним належним чином (стаття 599 ЦК України).
Саме лише прийняття господарським судом рішення про задоволення вимог кредитора, якщо таке рішення не виконано в установленому законом порядку, не припиняє зобов`язальних відносин сторін і не звільняє боржника від відповідальності за невиконання грошового зобов`язання та не позбавляє кредитора права на отримання передбачених частиною другою статті 625 ЦК України сум.
Отже, якщо судове рішення про стягнення з боржника коштів фактично не виконано, кредитор вправі вимагати стягнення з нього в судовому порядку сум інфляційних нарахувань та процентів річних аж до повного виконання грошового зобов`язання.
Приватне підприємство "Під ключ" просить суд визнати додаткові грошові вимоги , а саме: 291 092 грн. 75 коп. 3% річних нарахованих за період з 18 січня 2017 року по 18 червня 2019 року на суму боргу 163 090 грн. 00 коп., з 20 січня 2017 року по 18 червня 2019 року на суму боргу 505 000 грн. 00 коп., з 20 січня 2017 року по 18 червня 2019 року на суму боргу 358 500 грн. 00 коп., з 10 лютого 2017 року по 18 червня 2019 року на суму боргу 3 070 900 грн. 00 коп. та 1 105 549 грн. 22 коп. інфляційних втрат - за період з лютого 2017 року по травень 2019 року, у зв`язку з порушенням боржником грошового зобов`язання щодо своєчасної сплати боргу стягнутого рішеннями господарського суду Черкаської області зі справи №04/01/5026/1089/2011.
Розрахунок 3% річних та інфляційних втрат здійснений ініціюючим кредитором вірно, а тому додаткові грошові вимоги приватного підприємства "Під ключ" на суму 1 396 641 грн. 97 коп. є обґрунтованими та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у 4 чергу.
При цьому судом також було враховано, що за приписом частини п`ятої статті 11 ЦК України грошове зобов`язання може виникати з рішення суду. Відтак якщо певне зобов`язання згідно з рішенням господарського суду є грошовим, відповідальність за невиконання такого зобов`язання, яке виникло з рішення суду, настає на загальних підставах згідно з частиною другою статті 625 названого Кодексу.
Розпорядником майна заявлені додаткові грошові вимоги приватного підприємства "Під ключ" на суму 1 396 641 грн. 97 коп. включено до реєстру вимог кредиторів в 4 чергу.
Крім того розпорядником майна було включено до реєстру вимог кредиторів безспірні грошові вимоги ініціюючого кредитора в розмірі 4 097 490 грн. 00 коп. - 4 черга, що визнані ухвалою суду від 19 червня 2019 року, а також витрати зі сплати судового збору як вимоги першої черги.
Стосовно кредиторських вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" судом враховано наступне:
15 липня 2019 року в порядку ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до господарського суду Черкаської області звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" з грошовими вимогами до боржника у розмірі 3 928 239 грн. 55 коп., з яких: 420 000 грн. 00 коп. пеня, 6 300 грн. 00 коп. витрати по сплаті судового збору по справі №910/31495/15, 873 000 грн. 00 коп. штрафні санкції та 2 628 939 грн. 55 коп. боргу.
Матеріалами справи підтверджується, що рішенням господарського суду міста Києва від 16 лютого 2016 року по справі №910/31495/15 позов було задоволено повністю та стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" пеню у розмірі 420 000 грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 6 300 грн. 00 коп.
Зазначені суми є безспірними, оскільки стягнуті рішенням суду, а тому підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів.
При цьому судом враховано, що у разі коли судовим рішенням з боржника стягнуто суму неустойки (штрафу, пені), то правова природа відповідної заборгованості саме як неустойки у зв`язку з прийняттям такого рішення залишається незмінною (абзац четвертий підпункту 7.1 пункту 7 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 року №14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань").
Отже, грошові вимоги в розмірі 420 000 грн. 00 коп. неустойки підлягають включенню до реєстру кредиторів в 6 чергу, а вимоги на суму 6 300 грн. 00 коп. боргу зі сплати судового збору до 4 черги, оскільки в 1 чергу включається витрати зі сплати судового збору з розгляду кредиторських вимог в межах саме банкрутної справи, а не будь-якої іншої.
Також матеріалами справи підтверджується, що 10 грудня 2013 року між товариством з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" (повірений) та товариством з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" (довіритель) було укладено договір-доручення №5б-НП/щ, відповідно до умов якого повірений зобов`язується забронювати для довірителя об`єкт інвестування і забезпечити укладення договорів з АТ "Артем Банк" про участь в фонді фінансування будівництва за адресою: м. Київ, вул. Щербакова, 52. Об`єкт фінансування - нежиле приміщення №9, загальною площею 351,00 кв. м., блок А (5), цоколь; нежиле приміщення №28, загальною площею 254,92 кв. м., блок А (5), 1 поверх; нежиле приміщення №38, загальною площею 266,70 кв. м., блок А (5), 2 поверх; нежиле приміщення №38Б, загальною площею 346,22 кв. м., блок А (5), 3 поверх; нежиле приміщення №38С, загальною площею 196,42 кв. м., блок А (5), 4 поверх; (всього площа: 1415,26 кв. м.).
Згідно п.п. 3.4. договору-доручення № 5б-НП/щ, (з урахуванням п.27 додаткової угоди №3 від 23 вересня 2014 року) сторони прийшли до згоди, що повірений забезпечує підключення об`єкту інвестування за постійною схемою до електромереж у відповідності із замовленими довірителем потужностей та навантаженнями, з урахування електричної напруги на забезпечення готелю резервним (автономним) ГВС та опаленням у термін до 20 жовтня 2016 року, або забезпечує підписання довірителем прямого договору на поставку електричної енергії з енергопостачальною організацією (ПАТ "Київенерго") на заявлену довірителем потужність.
У разі не підключення об`єкту до цього терміну за постійною схемою до електромереж або відсутність договору, повірений сплачує довірителю штраф у розмірі 1000 грн. 00 коп. за кожен день прострочки цього зобов`язання.
Дані штрафні санкції сплачуються повіреним на розрахунковий рахунок довірителя кожні 4 банківські дні (з розрахунку попереднього календарного періоду) відповідно до виставленим довірителем рахункам до повного виконання повіреним зобов`язань по даному договору.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" свої зобов`язання за договором належним чином не виконало.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" неодноразово відповідно до умов вищевказаного договору направлялись на адресу боржника рахунки-фактури та вимоги сплатити штрафні санкції за невиконання своїх зобов`язань.
В зв`язку з чим кредитором заявлено грошові вимоги до боржника (штрафні санкції) на суму 873 000 грн. 00 коп., що нараховані з 20 жовтня 2016 року по 11 березня 2019 року включно.
Крім того, згідно із п. 8 Додаткової угоди №3 від 23 вересня 2014 року до договору-доручення №5б-НП/щ від 10 грудня 2013 року повірений гарантував встановлені в цьому пункті договору строки виконання робіт на об`єкті інвестування довірителем будівництва нежитлових приміщень блоку А (5) житлового комплексу за адресою: м. Київ, вул. Щербакова, 52 (Додаток 2 до договору-доручення №5б-НП/щ від 10 грудня 2013 року).
Виконання робіт за кожним з пунктів 8.1.- 8.15 оформлюється сторонами двостороннім актом, який підписується уповноваженими представниками і затверджується печатками.
24 квітня 2015 року сторонами було підписано Додаткову угоду №7 до договору-доручення №5б-НП/щ від 10 грудня 2013 року, у якій сторони встановили перелік робіт, що не були виконані повіреним (боржником) на дату підписання даної додаткової угоди та погодили обов`язок повіреного виконати вищезазначені роботи до 30 липня 2015 року .
Вартість невиконаних робіт та вартість матеріалів для їх виконання відповідно до п. 1 додаткової угоди складає 3 018 249 грн. 45 коп.
Пунктом 3 додаткової угоди №7, сторони погодили, що у випадку не невиконання або не повного виконання повіреним до 30 липня 2015 року зазначених у додатковій угоді №7 робіт, товариство з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" зобов`язується протягом п`яти банківських днів всю суму вартості невиконаних робіт і вартість матеріалів , необхідних для виконання цих робіт, перерахувати на розрахунковий рахунок товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс".
У п. 4 додаткової угоди №8 від 24 вересня 2015 року були внесені зміни до додаткової угоди №7, де розмір вартості невиконаних робіт і вартість матеріалів, необхідних для виконання робіт було зменшено до 2 628 939 грн. 55 коп.
Розглядаючи спір зі справи №910/31495/15 господарський суд міста Києва дійшов висновку, що підписавши додаткову угоду №7, відповідач (товариство з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ") погодився з переліком невиконаних робіт та визнав факт невиконання ним зобов`язань в частині повного передання всього комплексу нежитлових приміщень блоку А (5) за адресою: м. Київ, вул. Щербакова, 52 з урахуванням додаткових площ та надбудови 5-го поверху - об`єкта інвестування будівництва і реконструкції нежилих приміщень блок А (5) за адресою: м. Київ, вул. Щербакова, 52 з урахуванням додаткових площ та надбудови 5-го поверху.
Також суд встановив, що в матеріалах справи відсутні докази виконання відповідачем в строк до 30 липня 2015 року, визначених додатковою угодою №7 від 24 квітня 2015 року робіт.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" у своїй заяві зазначало, що з моменту набрання рішення законної сили боржник зазначених у додатковій угоді №7 робіт так і не виконав та не перерахував на рахунок довірителя - товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" всієї суми вартості невиконаних робіт та матеріалів (2 628 939 грн. 55 коп.).
Заявлені вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів в повному обсязі.
Водночас, боржником було заявлено про застосування судом наслідків пропуску строку позовної давності щодо стягнення штрафних санкцій в розмірі 873 000 грн. 00 коп. та 2 628 939 грн. 55 коп. вартості невиконаних робіт і матеріалів.
Згідно ч. 3 ст. 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 258 ЦК України позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).
Як вказувалося вище боржник зобов`язувався забезпечити підключення об`єкту фінансування за постійною схемою до електромереж у термін до 20 жовтня 2016 року.
Враховуючи, що кредитор звернувся до суду з відповідною заявою 15 липня 2019 року (про що свідчить відмітка Укрпошти на конверті), строк позовної давності за вимогами про визнання штрафу сплинув за період, який передує 15 липня 2018 року.
Оскільки строк позовної давності щодо стягнення штрафу в розмірі 633 000 грн. 00 коп. (1000,00 грн. за кожен день прострочення виконання не грошового зобов`язання) за період з 20 жовтня 2016 року по 14 липня 2018 року сплив, та враховуючи заяву боржника, суд вважає за необхідне заяву в цій частині на підставі ч. 4 ст. 267 ЦК України відхилити.
Отже, суд вважає за необхідне визнати кредиторські вимоги лише в розмірі 240 000 грн. 00 коп. штрафних санкцій нарахованих за період з 15 липня 2018 року по 11 березня 2019 року (кінцевий строк нарахування санкцій кредитором), які включаються до 6 черги вимог кредиторів.
До грошових вимог в розмірі 2 628 939 грн. 55 коп. застосовується загальна позовна давність тривалістю у три роки.
Як зазначалося вище пунктом 3 додаткової угоди №7, сторони погодили, що у випадку не невиконання або не повного виконання повіреним до 30 липня 2015 року зазначених у додатковій угоді №7 робіт, товариство з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" зобов`язувалося протягом п`яти банківських днів всю суму вартості невиконаних робіт і матеріалів перерахувати на розрахунковий рахунок товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс".
Водночас з відповідними вимогами кредитор звернувся до суду лише 15 липня 2019 року, тобто поза межами трирічного строку позовної давності, в зв`язку з чим у визнанні 2 628 939 грн. 55 коп. заборгованості слід відмовити.
Витрати зі сплати судового збору відповідно до положень процесуального законодавства є судовими витратами, які підлягають розподілу між сторонами, а тому такі витрати кредитора підлягають визнанню та включаються до реєстру вимог кредиторів у 1 чергу.
Що стосується заяви Головного управління ДФС у Черкаській області з вимогами до боржника судом враховано наступне:
22 липня 2019 року в порядку ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до господарського суду Черкаської області звернулось Головне управління ДФС у Черкаській області з грошовими вимогами до боржника у розмірі 56 490 грн. 34 коп., з яких: 3 842 грн. 00 коп. судовий збір, 48 905 грн. 94 коп. заборгованість з єдиного соціального внеску, 3 341 грн. 91 коп. штрафні санкції та 400 грн. 49 коп. пеня.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань товариство з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" зареєстроване, як юридична особа 11 лютого 2010 року, про що внесений запис про державну реєстрацію №1 071 102 0000 226568. Боржник перебуває на обліку в Уманському управлінні ГУ ДФС у Черкаській області як платників податків та зборів з 17 лютого 2010 року.
Так, до дня відкриття провадження у справі та станом на час звернення ДФС до суду боржник має не погашену кредиторську заборгованість з податків та зборів на загальну суму 52 648 грн. 34 коп.
Заборгованість з податку на додану вартість в сумі 169 грн. 67 коп. виникла згідно акту камеральної перевірки податкової звітності від 15 вересня 2017 року №1828/23-00-12-0506/36867766 та прийнятого податкового повідомлення-рішення від 21 вересня 2017 року №0018761205 про застосування штрафних санкцій на суму 170 грн. 00 коп.
Враховуючи переплату станом на 08 липня 2017 року у сумі 0,33 грн. непогашена заборгованість по вказаному рішенні залишилась в розмірі 169 грн. 67 коп.
Заборгованість з податку на доходи з фізичних осіб в сумі 510 грн. 00 коп. виникла згідно:
акту камеральної перевірки податкової звітності від 23 квітня 2018 року № 313/23-00-13-09/36867766 та прийнятого податкового повідомлення-рішення від 18 травня 2018 року № 0067611309 про застосування штрафних санкцій на суму 510 грн. 00 коп.
Пунктом 57.3. ст.57 ПК України визначено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Заборгованість з єдиного соціального внеску на обов`язкове соціальне страхування в сумі 51 968 грн. 67 коп. виникла згідно:
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за квітень 2016 року
від 18 травня 2016 року № 9116652983 у сумі 4 505 грн. 16 коп. по терміну сплати 20 травня 2016 року.
Враховуючи переплату у сумі 82 грн. 71 коп. станом на 20 травня 2016 року та часткову сплату у сумі 1 000 грн. 00 коп. (платіжне доручення № 45 від
01 червня 2016 року) непогашена заборгованість по вказану звіту залишилась в розмірі 3 422 грн. 45 коп.;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за травень 2016 року
від 16 червня 2016 року №1612825771 у сумі 4 180 грн. 00 коп. по терміну сплати 21 червня 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за червень 2016 року
від 14 липня 2016 року №9119466980 у сумі 4 180 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 липня 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за липень 2016 року від 17 серпня 2016 року №9147634073 у сумі 3 967 грн. 33 коп. по терміну сплати 22 серпня 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за серпень 2016 року від 19 вересня 2016 року № 9171909879 у сумі 3 829 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 вересня 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за вересень 2016 року від 20 жовтня 2016 року № 9197949337 у сумі 3 168 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 жовтня 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за жовтень 2016 року від 16 листопада 2016 року № 9219980818 у сумі 3 168 грн. 00 коп. по терміну сплати 21 листопада 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за листопад 2016 року від 19 грудня 2016 року № 9245696912 у сумі 3 168 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 грудня 2016 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за квітень 2017 року від 18 травня 2017 року № 9092018317 у сумі 3 631 грн. 16 коп. по терміну сплати 20 травня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за травень 2017 року від 15 червня 2017 року № 9114434422 у сумі 3 520 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 червня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за червень 2017 року від 18 липня 2017 року №9138650009 у сумі 3 520 грн. 00 коп. по терміну 20 липня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за липень 2017 року від 19 серпня 2017 року №9167398462 у сумі 3 520 грн. 00 коп. по терміну 21 серпня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за серпень 2017 року від 12 вересня 2017 року №9184630601 у сумі 3 520 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 вересня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за жовтень 2017 року від 15 листопада 2017 року №9240802288 у сумі 704 грн. 00 коп. по терміну сплати 22 травня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за листопад 2017 року від 19 грудня 2017 року №9271425231 у сумі 704 грн. 00 коп. по терміну сплати 20 грудня 2017 року;
- звіту про нарахування єдиного соціального внеску за грудень 2017 року від 16 січня 2017 року №9295070265 у сумі 704 грн. 00 коп. по терміну сплати 22 січня 2018 року;
- рішення про застосування штрафних санкцій та пені від 30 серпня 2018 року №0108641309, в тому числі 2 662 грн. 24 коп. ( штрафні санкції) та пеня у сумі 400 грн. 49 коп.
Пунктом 1. ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" визначено, що платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.
У відповідності до вимог п.8 ст. 9 Закону, єдиний внесок нарахований за календарний місяць повинен сплачуватися, не пізніше 20 числа наступного місяця.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов`язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Відповідно до ч. 16 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідно до пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Станом на час звернення до суду заборгованість не погашена.
Заявлені вимоги Головного управління ДФС у Черкаській області розпорядником майна включено до реєстру вимог кредиторів в повному обсязі.
Водночас, ініціюючий кредитор заперечував стосовно включення кредиторських вимог Головного управління ДФС у Черкаській області до 2 черги погашення з підстав пропуску кредитором 30 денного терміну для подання відповідної заяви до суду.
Проте, суд відхиляє доводи ініціюючого кредитора, оскільки як вже зазначалося вище, з урахуванням ч. 5 ст. 254 ЦК України, останнім днем строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника є 22 липня 2019 року (понеділок).
Таким чином вимоги Головного управління ДФС у Черкаській області підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів в повному обсязі, а саме: 3 842 грн. 00 коп. (судовий збір за подання заяви) - 1 черга; заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на обов`язкове соціальне страхування в розмірі 48 905 грн. 94 коп. - 2 черга, 3 341 грн. 91 коп. штрафних санкцій - 6 черга та 400 грн. 49 коп. пеня - 6 черга.
Загальний розмір вимог 6 черги становить 3 742 грн. 40 коп.
06 вересня 2019 року від арбітражного керуючого до суду надійшов уточнений реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" станом на 29 серпня 2019 року.
З вказаного реєстру вбачається, що розпорядником майна самостійно було внесено вимоги публічного акціонерного товариства "Артем-Банк" на суму 38 000 000 грн. 00 коп., як вимоги кредитора, які забезпечені заставою майна боржника.
Від ініціюючого кредитора - приватного підприємства "Під ключ" надійшло заперечення щодо включення до реєстру вимог кредиторів вимоги публічного акціонерного товариства "Артем-Банк", як грошових вимог, що забезпечені заставою.
Згідно ч. 8 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядник майна зобов`язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника , а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.
В матеріалах справи відсутні первинні бухгалтерські документи боржника, що підтверджують дійсність кредиторських вимог банку до боржника станом на момент розгляду справи в суді.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12 вересня 2019 року було повідомлено публічне акціонерне товариство "Артем-Банк", Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Артем-Банк" Шевченка Андрія Миколайовича про розгляд даної справи.
З відповідною заявою публічне акціонерне товариство "Артем-Банк" до суду не зверталося.
Також з матеріалів справи вбачається, що розпорядник майна звертався до ліквідатора АТ "Артем-Банк" Шевченка Андрія Миколайовича з пропозицією повідомити про наявність у банку кредиторських вимог до боржника.
Проте, відповіді розпоряднику майна від банку, чи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не надходило.
Отже, суд не вбачає підстав для включення до реєстру вимог кредиторів вимоги АТ "Артем-Банк", оскільки такі вимоги документально не підтвердженні.
Станом на 03 жовтня 2019 року інших заяв з вимогами до боржника, окрім вказаних вище, до суду не надходило.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів з відповідними уточненнями суду та закінчити попереднє засідання.
Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п`ятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.
За наслідком розгляду поданого 03 жовтня 2019 року боржником клопотання про продовження строку процедури розпорядження майном та необхідністю вжиття всіх заходів в процедурі розпорядження майном, суд дійшов висновку, що подане клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі вищевказаного, та керуючись ст. ст. 22, 23, 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву приватного підприємства "Під ключ" про додаткові грошові вимоги задовольнити повністю. Визнати грошові вимоги приватного підприємства "Під ключ" (ідентифікаційний код 33020013) до товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" (ідентифікаційний код 36867766) у розмірі: 23 052 грн. 00 коп. - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 1 396 641 грн. 97 коп. - 4 черга задоволення вимог кредиторів.
2. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" про грошові вимоги до боржника задовольнити частково. Визнати грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" (ідентифікаційний код 25286090) до товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" (ідентифікаційний код 36867766) у розмірі: 3 842 грн. 00 коп. - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 6 300 грн. 00 коп. - 4 черга задоволення вимог кредиторів, 420 000 грн. 00 коп. пені - 6 черга задоволення вимог кредиторів, 240 000 грн. 00 коп. штрафу - 6 черга задоволення вимог кредиторів. В іншій частині заяву відхилити.
3. Заяву Головного управління ДФС у Черкаській області про грошові вимоги задовольнити. Визнати грошові вимоги Головного управління ДФС у Черкаській області (ідентифікаційний код 39392109) до товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" (ідентифікаційний код 36867766) у розмірі: 3 842 грн. 00 коп. - 1 черга задоволення вимог кредиторів; заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на обов`язкове соціальне страхування в розмірі 48 905 грн. 94 коп. - 2 черга задоволення вимог кредиторів, 3 341 грн. 91 коп. штрафних санкцій - 6 черга задоволення вимог кредиторів, 400 грн. 49 коп. пеня - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
4. Затвердити реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" (19101, Черкаська область, місто Монастирище, вул. Соборна, 89, ідентифікаційний код 36867766) до якого включити вимоги:
- приватного підприємства "Під ключ" у розмірі 23 052 грн. 00 коп. - 1 черга, 5 494 131 грн. 97 коп. - 4 черга;
- товариства з обмеженою відповідальністю "Євростандарт Плюс" у розмірі 3 842 грн. 00 коп. - 1 черга; 6 300 грн. 00 коп. - 4 черга, 660 000 грн. 00 коп. - 6 черга;
- Головного управління ДФС у Черкаській області у розмірі 3 842 грн. 00 коп. - 1 черга; 48 905 грн. 94 коп. - 2 черга, 3 742 грн. 40 коп. - 6 черга.
5. Клопотання боржника від 03 жовтня 2019 року задовольнити. Продовжити строк процедури розпорядження майном боржника товариства з обмеженою відповідальністю "ПІД - КЛЮЧ" на 2 місяці.
6. Встановити, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання до боржника або не заявлені взагалі, відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі, окрім вимог кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
7. Зобов`язати розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шевцова Євгена Вікторовича організувати проведення загальних зборів кредиторів боржника за місцезнаходженням боржника, письмово повідомити учасників у справі про банкрутство про місце, дату і час проведення зборів кредиторів боржника, а також надати належні докази вчинення відповідних дій. Скликання перших загальних зборів кредиторів призначити на 23 жовтня 2019 року.
8. Зобов`язати кредиторів створити комітет кредиторів. Призначити збори комітету кредиторів боржника на 23 жовтня 2019 року.
9. Зобов`язати розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шевцова Євгена Вікторовича надати суду рішення зборів кредиторів боржника про утворення і склад комітету кредиторів боржника, протоколи зборів кредиторів (в порядку ч. 2 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") та рішення комітету кредиторів боржника (в порядку ч. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") щодо введення наступної судової процедури банкрутства.
10. Підсумкове засідання суду призначити на 14 год. 30 хв. 06 листопада 2019 року.
11. Засідання суду відбудеться в приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, другий поверх, зал судових засідань №2, тел. канцелярії суду (0472) 31-21-49.
12. Копію ухвали надіслати учасникам у справі про банкрутство.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення у відповідності до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала може бути оскаржена у апеляційному порядку протягом десяти днів з дня складення повної ухвали у відповідності до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 08 жовтня 2019 року.
Суддя А.В.Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2019 |
Оприлюднено | 09.10.2019 |
Номер документу | 84794242 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні