ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.10.2019Справа № 910/13650/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., розглянувши матеріали
за позовом Державного підприємства Дирекція будинку державних художніх колективів
до Інституту культурології Національної академії мистецтв України
про зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Дирекція будинку державних художніх колективів звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Інституту культурології Національної академії мистецтв України про зобов`язання включити витрати зі сплати земельного податку пропорційно до займаної ним площі у Будинку державних художніх колективів до переліку витрат, що відповідач має відшкодовувати позивачу за договорами про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна і надання комунальних послуг орендареві та згідно з законом відшкодовувати зазначені витрати відповідно до рахунків позивача.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 1921 грн.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як убачається із матеріалів справи, позивачем за подачу позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 1921 грн.
Водночас, зі змісту прохальної частини позову вбачається, що позивач просить зобов`язати відповідача включити витрати зі сплати земельного податку до переліку витрат, що мають відшкодовуватися позивачем за договорами про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна і надання комунальних послуг орендареві.
Тобто, формулювання прохальної частини позову містить посилання на декілька договорів про відшкодування витрат балансоутримувача, якими за матеріалами справи є: договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна і надання комунальних послуг орендареві від 18.03.2019 № 3/19 та від 18.03.2019 № 5/19.
Отже, фактично позивач просить включити такі витрати за двома окремими договорами, що є об`єднанням двох вимог немайнового характеру, за кожну з яких сплачується судовий збір окремо.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити за другу немайнову вимогу судовий збір у розмірі 1921 грн., або привести прохальну частину позову у відповідність до змісту вимоги, яка заявляється позивачем.
Оскільки вказана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам Господарського процесуального кодексу України, вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Державного підприємства Дирекція будинку державних художніх колективів без руху.
Державному підприємству Дирекція будинку державних художніх колективів подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали докази сплати судового збору в розмірі 1921 грн., або привести прохальну частину позову у відповідність до змісту заявленої позивачем вимоги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання: 08.10.2019.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2019 |
Оприлюднено | 10.10.2019 |
Номер документу | 84816223 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні