Ухвала
від 04.10.2019 по справі 2-3775/10
НІКОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-3775/10

Провадження № 6/0182/117/2019

У Х В А Л А

Іменем України

04.10.2019 року м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кобеляцька - Шаховал І.О., розглянувши подання державного виконавця Нікопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області А.І.Барабаш про звернення стягнення на майно, не зареєстроване в установленому законом поряду, -

В С Т А Н О В И В :

Державний виконавець Нікопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Барабаш А.І. звернувся до суду з поданням, в якому просить вирішити питання про звернення стягнення на нерухоме майно ОСОБА_1 , яке не зареєстровано у відповідному реєстрі в установленому законом порядку, а саме: ѕ частини квартири АДРЕСА_1 які належать ОСОБА_1 .

В своїй заяві державний виконавець посилається на те, що на виконанні у Нікопольському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області перебуває виконавче провадження № 39435637 від 16.08.2013 року з виконання рішення суду про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів у розмірі ј частини всіх видів доходів боржника на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

16.08.2003 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття вказаного виконавчого провадження, копії якого були надіслані сторонам виконавчого провадження. В ході проведення виконавчих дій встановлено, що вимоги виконавчого документа боржником не виконано, за боржником рахується заборгованість по аліментам в розмірі 96 477, 68 грн. Згідно відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно, за боржником зареєстровано право власності на житлову квартиру АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі - продажу від 02.09.2005 року.

Разом з цим, згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, сформованим за об`єктом, наявна інформація про реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на ј частину квартири за даною адресою на підставі рішення Нікопольського міськрайонного суду № 2-3561/11 від 25.01.2012 року. Зі змісту вказаного рішення вбачається, що за ОСОБА_2 право власності зареєстровано на підставі рішення суду про поділ майна подружжя.

ОСОБА_1 дані про зміну належної йому частки квартири у відповідних державних реєстрах відображено не було.

Згідно ч. 10 ст. 440 ЦПК України питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.

Відповідно до ч.1 ст.50 Закону України Про виконавче провадження , звернення стягнення на об`єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому, в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.

Згідно з ч.4 ст.50 Закону України Про виконавче провадження , після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об`єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.

З наведеного вище вбачається, що на підставі положень ст.50 Закону України Про виконавче провадження та ст.440 ЦПК України , державний або приватний виконавець має право звернутися до суду з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано.

У такому випадку виконавцю потрібно надати докази, які підтверджують, що боржник фактично є володільцем майна. Такими доказами можуть бути: свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу нерухомого майна, рішення суду, рішення місцевої ради про передачу земельної ділянки у приватну власність, а також інші документи, які підтверджують володіння нерухомими майном.

Крім того, потрібно звернути увагу на те, що окрім зазначених вище документів, виконавцю обов`язково потрібно довести факт того, що у боржника недостатньо грошових коштів або рухомого майна, за рахунок яких можна задовольнити вимоги стягувача. Вказане обумовлено тим, що Законом України Про виконавче провадження передбачено черговість звернення стягнення на майно боржника, відповідно до якої стягнення на нерухоме майно звертається в останню чергу.

Згідно відповіді Державної фіскальної служби України про джерела отримання доходів боржників-фізичних осіб від 27.02.2019 року інформація по ОСОБА_1 відсутня.

Згідно відповіді Державної фіскальної служби України про номери рахунків, відкритих юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями від 26.02.2019 року, платник податків з таким податковим номером чи за серією та номером паспорту на обліку в органах ДПС не перебуває.

Відповідно листа територіального Сервісного Центру від 24.11.2018 року за ОСОБА_1 автомототранспорт не зареєстровано.

Державним виконавцем в поданні не зазначено доказів на підтвердження того факту, що на час звернення до суду з вказаним поданням ОСОБА_1 має недостатньо грошових коштів або рухомого майна, за рахунок яких можна задовольнити вимоги стягувача.

Таким чином, звернення державного виконавця до суду з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, незареєстроване в установленому законом поряду, суд вважає передчасним, а тому відповідне подання до задоволення не підлягає.

На підставі наведеного, керуючись ст.260, 353, 354, 440 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні подання державного виконавця Нікопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Барабаша А.І. про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом поряду - відмовити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду до або через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя: І. О. Кобеляцька-Шаховал

СудНікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення04.10.2019
Оприлюднено11.10.2019
Номер документу84870421
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-3775/10

Ухвала від 05.03.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

Ухвала від 04.10.2019

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

Рішення від 09.07.2010

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

Рішення від 01.09.2010

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Ухвала від 02.06.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 19.10.2017

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Плавич І. В.

Рішення від 10.06.2010

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Білоусова О. М.

Рішення від 30.07.2010

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 19.07.2010

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні