ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у забезпеченні доказів
11 жовтня 2019 рокум. ПолтаваСправа № 440/2530/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,
за участю:
секретаря судового засідання - Панькіної А.С.,
представника позивача - Захаренко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Виробничо-комерційного підприємства "Ватра" про забезпечення доказів у справі за позовом Головного управління ДФС у Полтавській області до Виробничо-комерційного підприємства "Ватра" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
15 липня 2019 року позивач Головне управління ДФС у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виробничо-комерційного підприємства "Ватра" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 899 966,96 грн.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22 липня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/2530/19 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14 серпня 2019 року закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду .
09 жовтня 2019 року до суду надійшла заява Виробничо-комерційного підприємства "Ватра" про забезпечення доказів, а саме: відповідач просив суд витребувати та дослідити докази з управління Державної казначейської служби України у м.Горішніх Плавнях Полтавської області: щодо зарахування коштів на рахунок НОМЕР_1 у сумі 804480,00 грн. в період з 01.10.2018 по 01.10.2019, відповідно до платіжних доручень згідно додатку; залишок коштів на рахунку НОМЕР_1 на день витребування інформації; інформацію з реєстрів сформованих ГУ ДПІ у Полтавській області Кременчуцького управління Горішньоплавнівського ДШ про перерахування ВКП Ватра сум податкових зобов`язань з ПДВ до Державного бюджету України в період з 01.10.2018 по 01.10.2019.
Ухвалою від 10.10.2019 заяву призначено до розгляду у судовому засіданні на 11 жовтня 2019 року.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення вказаної заяви.
Вирішуючи дану заяву, суд виходить із наступного.
Відповідно до ч.ч.ч.1, 2, 3 ст.114 КАС України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.
Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Способи забезпечення доказів, встановлено ст.115 КАС України. Суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом доказів, у тому числі за місцем їх знаходження, забороною вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язанням вчинити певні дії щодо доказів.
Відповідно до статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначено, зокрема, докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів.
Тобто, заява про забезпечення доказів повинна містити обґрунтування обставин, які свідчать про небезпеку того, що засіб доказування може бути втрачений та надання потрібних доказів може стати згодом неможливим або утрудненим. Саме ці обставини зумовлюють необхідність забезпечення доказів, щоб вони все-таки змогли бути використані для з`ясування обставин у справі.
Суд наголошує, що забезпечення доказів є механізмом збору доказів до судового розгляду, гарантує наявність доказів у справі на випадок, коли їх можна втратити. При цьому, неможливість надання (одержання) доказу повинна бути пов`язана із певними об`єктивними обставинами, зокрема майбутнім знищенням, зіпсуттям, ускладнення у наданні доказу може бути обумовлене обставинами, які вимагатимуть додаткових зусиль, витрати часу та коштів.
В обґрунтування заяви про забезпечення доказів шляхом витребування від управління Державної казначейської служби України у м. Горішні Плавні Полтавської області та дослідження доказів, відповідачем зазначено, що витребувані докази підтверджують обставини сплати податкових зобов`язань з ПДВ ВКП Ватра до Державного бюджету України в період з 01.10.2018 по 01.10.2019 та спростовують вимоги ГУ ДФС у Полтавській області щодо податкового боргу з ПДВ ВКП Ватра у сумі 899 966, 96 грн.
При цьому, у поданій заяві представником відповідача не наведено обставин, які б свідчили про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим.
Крім того, відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України).
Ухвалою суду від 09.10.2019 витребувано від управління Державної казначейської служби України у м. Горішні Плавні: докази щодо зарахування на рахунок Виробничо-комерційного підприємства "Ватра" (код ЄДРПОУ 24392915) № НОМЕР_1 коштів у сумі 804480,00 грн. в період з 01.10.2018 по 01.10.2019; інформацію щодо залишку коштів на рахунку НОМЕР_1 на день витребування інформації.
Таким чином, виходячи зі змісту поданої заяви та доводів наведених позивачем в її обґрунтування, суд дійшов висновку про невмотивованість заяви про забезпечення доказів та відсутність підстав для її задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 114-117 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Виробничо-комерційного підприємства "Ватра" про забезпечення доказів відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Другого апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2019 |
Оприлюднено | 15.10.2019 |
Номер документу | 84895692 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Алєксєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні