Справа № 645/6322/19
Провадження № 2/645/2117/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2019 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Шевченко Г.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради, треті особи: Житловий кооператив Імпульс , Департамент реєстрації Харківської міської ради, приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Панченко Оксана Валеріївна, про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за заповітом,
встановив:
В провадження Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшла зазначена позовна заява.
Ознайомившись із позовною заявою, вважаю за необхідне на підставі ст.ст. 175 , 177 ЦПК України залишити її без руху з наступних підстав.
Згідно ст. 175 ЦПК України , у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до положення ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Суд вбачає, що позовна заява подана з порушенням вимог закону та форми і змісту позову, тобто:
- в порушення п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивач не зазначив свій реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серію паспорта (за наявності), не вказав повну адресу відповідача (зокрема, номер будинку), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, також не зазначені ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти третьої особи ЖК Імпульс ;
- в порушення п. 9 ч. 3 ст.175 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- в порушення п. 10 ч. 3 ст.175 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- в порушення п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України - позивачем не надано обґрунтованого розрахунку суми позову.
Так, згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову у позовах стосовно майна визначається вартістю майна.
Відповідно до п.5 Пленуму Верховного Суду України №7 від 04.10.1991 року Про практику застосування судами законодавств, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок під дійсною вартістю будинку розуміється грошова сума, за яку він може бути проданий в даному населеному пункті чи місцевості на час розгляду справи.
За таких обставин, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна, поняття якої є за своїм змістом і числовим значенням рівнозначне поняттю ринкової вартості.
Тому позивачу слід визначити дійсну вартість оспорюваного майна, пред`явити суду підтверджуючі про це документи та сплатити відповідну суму судового збору.
Згідно ст. 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні від 12.07.2001р. звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (9605,00 грн.).
Якщо на час подання позовної заяви встановити точну ціну позовних вимог про визнання права власності неможливо, розмір судового збору при поданні позовної заяви позивачу необхідно сплачувати, виходячи з максимального розміру, встановленого для позовних вимог майнового характеру - 9605,00 грн.
Проте, позивачем визначена ціна позову у розмірі 205 000 грн., не надані підтверджуючі документи, та сплачена суму судового збору лише у розмірі 2 100 грн.
Відповідно ч. 5 ст. 81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Позивач не підтвердив відповідність копій письмових доказів оригіналу .
Крім того, ч. 1 ст. 10 Конституції України визначено, що державною мовою в Україні є українська мова.
За положеннями ст. 9 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав учасників судового процесу за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасникам судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача, в порядку, встановленому цим Кодексом.
Витрати на залучення стороною перекладача, відповідно до положень ст. 133 ЦПК України, відносяться до судових витрат і компенсуються в порядку, визначеному цивільним процесуальним законодавством.
Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 14 грудня 1999 року № 10-рп/99 зазначив, що під державною (офіційною) мовою розуміється мова, якій державою надано правовий статус обов`язкового засобу спілкування у публічних сферах суспільного життя .
Рішення Харківської обласної ради від 30 серпня 2012 року № 480-VI Про першочергові заходи щодо виконання в Харківській області Закону України Про засади державної мовної політики , яким було надано російській мові статусу регіональної у Харківській області, скасоване рішенням Харківської обласної ради від 06 грудня 2018 року №883-VІI.
Дослідивши позовну заяву з доданими до неї документами, суд вбачає, що позовна заява складена російською мовою та відсутні докази, які свідчать про те, що мова, якою вона викладена є регіональною на території України.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу належить скласти і подати до суду позов, а також його копії для вручення відповідачу та третім особам, державною мовою України.
В силу вимог ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України , дана заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, усуне недоліки та сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 95, 175, 176, 177,185 ЦПК України, суддя-
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради, треті особи: Житловий кооператив Імпульс , Департамент реєстрації Харківської міської ради, приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Панченко Оксана Валеріївна, про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі, якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud2033/.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Суддя Г. С. Шевченко
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2019 |
Оприлюднено | 15.10.2019 |
Номер документу | 84905356 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шевченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні