У Х В А Л А Справа № 932/14900/19
Провадження № 2з/932/166/19
08 жовтня 2019 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська в особі судді Литвиненка І.Ю., розглянувши у приміщенні суду у м. Дніпрі заяву товариства з обмеженою відповідальністю Хімічна фабрика Основа про забезпечення позову, -
В С Т А Н О В И В:
07 жовтня 2019 року позивач ТОВ Хімічна фабрика Основа звернулось до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 та товариства з обмеженою відповідальністю Аквалюкс-Дніпро про солідарне стягнення збитків, що завдані розголошенням відомостей, які становлять комерційну таємницю.
Ухвалою суду від 04 жовтня 2019 року відкрито провадження по справі.
07 жовтня 2019 року до суду надійшла письмова заява ТОВ Хімічна фабрика Основа про забезпечення позову, у якій позивач прохає накласти арешт на грошові кошти у сумі 720 000 гривень, що знаходяться на всіх банківських рахунках, які відкритті ОСОБА_1 та ТОВ Аквалюкс-Дніпро .
В обґрунтування необхідності забезпечення позову зазначив, що здійснює свою статутну господарську діяльність, виготовляючи промивні розчини, антинакипіни, антискаланти, засоби захисту від корозії, а також надає послуги із впровадження та контролю використання цих реагентів. ОСОБА_1 , як колишній працівник товариства, мав доступ до усіх рецептур виготовлення реагентів та навчений методикам їх впровадження та контролю. Попри підписане зобов`язання про нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації, ним було незаконно розголошено ТОВ Аквалюкс-Дніпро рецептуру, технологію виробництва продукції позивача, клієнтську базу даних, технології впровадження та контролю, що є комерційною таємницею та конфіденційною інформацією позивача. Внаслідок цих дій, позивачу заподіяно значних збитків у вигляді упущеної вигоди, у розмірі 720 000 гривень. Оскільки ціна позову є значною, у випадку ухвалення позитивного для позивача рішення, відповідачі намагатимуться істотно ускладнити або взагалі зробити неможливим його виконання, шляхом приховування коштів та реалізації майна, що їм належить.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду. Згідно із вимогами п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб. Частиною 1 статті 153 ЦПК України передбачено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів із дня її надходження без повідомлення учасників справи. Згідно із вимогами ч. 1 ст. 157 ЦПК України, ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню зо дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Забезпечення позову - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову (стаття 154 ЦПК України). Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Враховуючи те, що позовні вимоги носять майновий характер та ціна позову складає 720 000 гривень, ці вимоги заявлені у солідарному порядку, а метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, з тим, щоб гарантувати реальне виконання прийнятого рішення, у разі задоволення позову, суд приходить до висновку про можливість задоволення заяви позивача про забезпечення позову, вважаючи ризик відчуження відповідачами грошових коштів, що їм належить, з метою уникнення від виконання можливого майбутнього рішення суду, високоймовірним. Суд враховує розумність та співрозмірність обраного позивачем способу забезпечення позову, наявність обґрунтованої підозри в тих діях відповідачем, які можуть істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
На даний час підстав для обов`язкового застосування зустрічного забезпечення, передбачених ч. 3 ст. 154 ЦПК України, суд не встановив.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149-153, 158, 260, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю Хімічна фабрика Основа (ЄДРПОУ 38433478, 49010, м. Дніпро, вул. Горяна, 2-Б) про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках, які відкритті відповідачем ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) у фінансових установах, що здійснюють ліцензовану діяльність із надання банківських послуг в Україні, в межах ціни позову, яка складає 720 000 гривень.
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках, які відкритті відповідачем товариством з обмеженою відповідальністю Аквалюкс-Дніпро (ЄДРПОУ 43052336, 49066, м. Дніпро, вул. Гладкова, 16 кв. 144) у фінансових установах, що здійснюють ліцензовану діяльність із надання банківських послуг в Україні, в межах ціни позову, яка складає 720 000 гривень.
Ухвала підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Строк пред`явлення ухвали до виконання - до 08 жовтня 2022 року.
Відповідно до вимог п. 15.5 ч. 1 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів редакції Закону від 03 жовтня 2017 року, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційну скаргу може бути подано до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня отримання її копії.
Суддя І.Ю. Литвиненко
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2019 |
Оприлюднено | 16.10.2019 |
Номер документу | 84916727 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні