Справа № 362/4833/19
Провадження № 1-кп/362/428/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2019 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілої та представника потерпілого ТОВ «Гідро-С» ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Василькові Київської області матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019110140000893 від 26.06.2019 р. за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ясногородка, Макарівського р-ну, Київської обл., українця, громадянина України, маючого середню освіту, тимчасово не працюючого, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого: 27.09.2018 р. Васильківським міськрайонним судом Київської області за ч. 3 ст.186 КК України до покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75,76 КК України звільнений від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком 2 (два) роки,-
- увчиненні кримінальних правопорушень,передбачених ч.3ст.185,ч.2ст.289,ч.1ст.357КК України,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Васильківського міськрайонного суду Київської області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019110140000893 від 26.06.2019 р. за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289, ч. 1 ст. 357 КК України.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 20.08.2019 р. у вказаному провадженні було призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 23.08.2019 р. відносно ОСОБА_5 обрано міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою, строк якого спливає 21.10.2019 р. та призначено дане кримінальне провадження до судового розгляду.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про необхідність продовження щодо обвинуваченого ОСОБА_5 на час судового розгляду запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки продовжують існувати ризики можливості вчинення обвинуваченим інших кримінальних правопорушень.
Потерпіла та представник потерпілого ТОВ «Гідро-С» ОСОБА_4 в судовому засіданні з приводу клопотання прокурора щодо продовження ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою не заперечила.
Обвинувачений ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечив відносно клопотання прокурора щодо продовження йому міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою, просив змінити йому міру запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 ОСОБА_6 в судовомузасіданні заперечив проти клопотання прокурора щодо обрання його підзахисному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, просив відмовити в задоволенні даного клопотання прокурора, оскільки спосіб заявлення даного клопотання прокурором не відповідає вимогам КПК України. Прокурор не дотримався вимог гл. 18 КПК України, відповідно до якої строк подачі клопотання 5 днів.
Заслухавши прокурора, потерпілу та представника потерпілого ТОВ «Гідро-С» ОСОБА_4 , обвинуваченого, захисника обвинуваченого, вивчивши обвинувальний акт, суд, пришов до наступного висновку.
Як вбачається з обвинувального акту, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що відповідно до ст. 12 КК України, за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України відноситься до тяжкого злочину, за ч. 1 ст. 357 КК України до злочину невеликої тяжкості, що свідчить про наявність обґрунтованої підозри у можливості продовження кримінальної протиправної поведінки обвинуваченим ОСОБА_5 .
Відповідно до ч. 3 ст. 331 КПК України, незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, 1. Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1)переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2)знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3)незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4)перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5)вчиняти інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
2. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що відповідно до ст. 12 КК України, за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України відноситься до тяжкого злочину, за ч. 1 ст. 357 КК України до злочину невеликої тяжкості,а отжеіснує ризикможливостей вчиненняним іншихпротиправних діянь,ухилення відявки досуду,а томуризики, які передбачені ст. 177 КПК України, не відпали, а саме, що останній може переховуватись від суду; незаконно впливати на потерпілого та свідків; чинити інші кримінальні правопорушення; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Крім того, суд враховуючи практику Європейського Суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення повинно забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти загальноприйнятих прав та інтересів потерпілих, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства, а тому, суд вважає за необхідне продовжити обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Підстав для зміни обвинуваченому ОСОБА_5 міри запобіжногозаходу зтримання підвартою назапобіжний західу видідомашнього арештусуд невбачає.
Керуючись ст.ст. 193-194, ч. 3 ст. 331, 371-372 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ясногородка, Макарівського р-ну, Київської обл., українця, громадянина України, маючого середню освіту, тимчасово не працюючого, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого, запобіжний захід у виді тримання під вартою в Державній установі «Київський слідчий ізолятор» строком на 60 днів, а саме: по 15.12.2019 р. включно.
В клопотанні обвинуваченого ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно нього - відмовити.
В клопотанні захисника обвинуваченого ОСОБА_5 - ОСОБА_6 щодо відмови в задоволенні клопотання прокурору про продовження строку його підзахисному запобіжного заходу у виді тримання під вартою відмовити.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84989215 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Кравченко Л. М.
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Кравченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні