Ухвала
від 22.10.2019 по справі 923/891/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

22 жовтня 2019 року Справа № 923/891/19

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Заступника військового прокурора Херсонського гарнізону в інтересах держави в особі

позивача -1: Міністерства оборони України, м. Київ,

позивача-2: 8 спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України, м. Херсон,

до: Дитячо - юнацької спортивної школи з веслування видів спорту, м. Херсон,

про усунення перешкод у користуванні майном.

в с т а н о в и в :

18 жовтня 2019 року Заступник військового прокурора Херсонського гарнізону звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою в інтересах держави в особі позивача-1 - Міністерства оборони України та позивача-2 - 8 спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України до Дитячо-юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту з вимогою про зобов`язання відповідача усунути перешкоди в користуванні Міністерством оборони України та 8 Спортивним клубом Управління спорту Міністерства оборони України нерухомим майном - нежитловими приміщеннями збірно-щитової казарми площею 456,6м2 та сховища площею 720,00 м2, які розміщені на території військового містечка № 104, за адресою: 73021, м. Херсон, Острівське шосе, буд. 32-а, шляхом виселення із вказаних нежитлових приміщень.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 жовтня 2019 року визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

Згідно з ч.4 ст.53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу (частина четверта статті 53 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до частини першої статті 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Частиною третьої наведеної вище норми встановлено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Відповідно до частини четвертої статті 23 Закону України "Про прокуратуру" наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов`язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб`єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб`єктом владних повноважень. Виключно з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у випадку, якщо захист законних інтересів держави не здійснює або неналежним чином здійснює суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, прокурор має право отримувати інформацію, яка на законних підставах належить цьому суб`єкту, витребовувати та отримувати від нього матеріали та їх копії.

Як вбачається з позовної заяви Заступник військового прокурора Херсонського гарнізону обґрунтовував для звернення в інтересах позивачів необхідністю захисту порушених прав держави на військове майно, яке в результаті протиправних дій Дитячо- юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту фактично використовується останнім без відповідних на те законних підстав, а також бездіяльністю Міністерства оборони України та 8 спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України, які протягом тривалого часу не вживають заходів щодо судового захисту порушених інтересів держави.

В обґрунтування підстав для звернення з даним позовом в інтересах позивачів, Заступником військового прокурора Херсонського гарнізону додано листи, які направлені на адресу Міністерства оборони України та 8 спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України з повідомленням про наміри звернутись з відповідним позовом до господарського суду Херсонської області, прокурора надано докази направлення зазначених листів.

Так, на адресу Військової прокуратури Херсонського гарнізону Південного регіону України надійшов лист від 8 спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України з повідомленням про підтримання позовних вимог у разі пред`явлення позову.

За приписами частини 1 статті 12 ГК України господарське судочинство здійснюється у порядку наказного та позовного провадження, яке (тобто позовне) може бути загальним або спрощеним.

Відповідно до ч.ч.3-5 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, суд враховує вимоги, визначені ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, а саме: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи предмет позову у даній справі, обсяг та характер доказів у справі, з метою забезпечення дотримання прав та законних інтересів всіх учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що справа № 923/891/19 підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

Судом встановлено, що подана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 165, 166, 167, 176, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Прийняти позовну заяву Заступника військового прокурора Херсонського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України та 8 спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи № 923/891/19 здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання у справі 20 листопада 2019 року об 11:00 год., за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань 207.

4. Викликати в підготовче засідання представників сторін з доказами їх повноважень, визначеними ст. 60 ГПК України.

5. Запропонувати відповідачу надіслати (надати) до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше - 11.11.2019р.

6. Запропонувати прокурору та позивачам надіслати (надати) до суду супровідним листом: відповідь на відзив відповідача (у разі отримання відзиву) - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву, але не пізніше - 18.11.2019р.

7. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.

8. Копію ухвали надіслати сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.

Ухвалу підписано 22.10.2019р.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.10.2019
Оприлюднено23.10.2019
Номер документу85080835
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/891/19

Ухвала від 12.05.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 30.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Рішення від 17.12.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 20.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 24.10.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 22.10.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні