Ухвала
18 жовтня 2019 року
м. Київ
справа № 341/1469/17
провадження № 61-5238ск19
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Петрова Є. В. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду Івано-Франківської області від 27 вересня 2018 року та постанову Івано-Франківського апеляційного суду від 07 лютого 2019 року в справі за позовом ОСОБА_1 до комунального закладу Галицька центральна районна лікарня про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, внесення записів до трудової книжки, стягнення заробітної плати за час виконання оплачуваної роботи, стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
До суду касаційної інстанції надійшла вищевказана касаційна скарга, згідно відбитку штампу на поштовому конверті подана 04 жовтня 2019 року.
В касаційній скарзі заявником заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень.
На обґрунтування поважності причин пропуску строку ОСОБА_1 посилається на те, що строк пропущено з поважних причин, оскільки вона зверталася до Верховного Суду із даною касаційною скаргою в межах строку встановленого частиною першою статті 390 ЦПК України. Ухвалою Верховного Суду від 13 травня 2019 року її касаційну скаргу було залишено без руху та наданий строк для усунення недоліків, а саме сплати судового збору. Заявник сплатила судовий збір однак оригінал квитанції на усунення недоліків не направила, оскільки помилково вважала, що суд самостійно зможе перевірити зарахування судового збору до бюджету. Ухвалою Верховного Суду від 27 серпня 2019 року касаційну скаргу було їй повернуто через те, що недоліки касаційної скарги не усунуті.
Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Вищезазначені доводи заявника щодо поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження не можна визнати поважними, оскільки Верховний Суд залишаючи без руху касаційну скаргу ОСОБА_1 в ухвалі від 13 травня 2019 року зазначив про необхідність надання на усунення недоліків на підтвердження сплати судового збору оригіналу документу про сплату судового збору та роз 'яснив наслідки невиконання вимог ухвали.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (частина перша статті 44 ЦПК України).
При цьому безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду в такому його елементі як правова визначеність.
Згідно частини третьої статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини другої статті 394 цього Кодексу.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для надання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням інших поважних причин пропуску цього строку разом із належними та допустимими доказами на підтвердження підстав, на які посилатиметься заявник.
Керуючись статтями 185, 390, 392, 393, 394 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Визнати підстави для поновлення ОСОБА_1 процесуального строку на касаційне оскарження рішення Галицького районного суду Івано-Франківської області від 27 вересня 2018 року та постанову Івано-Франківського апеляційного суду від 07 лютого 2019 року неповажними.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду Івано-Франківської області від 27 вересня 2018 року та на постанову Івано-Франківського апеляційного суду від 07 лютого 2019 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є. В. Петров
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2019 |
Оприлюднено | 23.10.2019 |
Номер документу | 85111368 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Петров Євген Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні