ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.10.2019 Справа № 908/2947/19
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Мірошниченко М.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю БМС-Лайн Сервіс (40000, Сумська область, м. Суми, вул. О. Аніщенка, буд. 11/1; представник - адвокат Тивоненко Д.Р., адреса для листування: АДРЕСА_1 )
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Запоріжглавпостач (69009, м. Запоріжжя, вул. Ринкова, буд. 2)
про стягнення суми
ВСТАНОВИВ:
21.10.2019 р. у Господарський суд Запорізької області надійшла позовна заява (вих. № 1/19 від 18.10.2019 р.) Товариства з обмеженою відповідальністю БМС-Лайн Сервіс до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Запоріжглавпостач про стягнення 276120,00 грн. основного боргу за договором № 06/08 від 13.08.2019 р. на закупівлю.
Відповідно до витягу з протоколу розподілу судової справи між суддями від 21.10.2019 р. здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2947/19 та визначено до розгляду судді Мірошниченко М.В.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначено Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 270 (з наступними змінами та доповненнями).
За змістом п. 19 вказаного Порядку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Відповідачем у позові визначено Товариство з обмеженою відповідальністю Запоріжглавпостач з ідентифікаційним кодом юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій в Україні: 43026378.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно ст. 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зробленого на запит суду, за кодом ЄДРПОУ: 43026378 значиться юридична особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Запоріжглавпостач , місцезнаходженням якої є: 69009, м. Запоріжжя, вул. Ринкова, буд. 2. Саме таке місцезнаходження відповідача зазначено й у позовній заяві.
Позивачем до позовної заяви доданий оригінал поштової накладної № 6900506146898 від 21.10.2019 р. про відправлення з оголошеною цінністю, відповідно до якого відповідачу на адресу: 69106 , м. Запоріжжя, вул. Ринкова, буд. 21 направлено поштове відправлення. При цьому в описі вкладення від 21.10.2019 р., оригінал якого доданий до позову, адреса відправлення відповідача зазначена: 69009, м. Запоріжжя, АДРЕСА_2 . Ринкова, буд. 2.
Разом з тим, опис вкладення заповнюється самим відправником та поданий опис вкладення не містить номеру поштового відправлення. Поштова накладна сформована Укрпоштою.
Відтак, суд приходить до висновку, що позовна заява з доданими до неї документами направлені відповідачу не на адресу, зазначену у Витязі з ЄДРЮОФОГФ та у позовній заяві: 69009, м. Запоріжжя, АДРЕСА_2 . Ринкова, буд. 2. Відповідно, зазначені документи не можуть бути прийняті судом у якості доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, з якою позивач звернувся до суду.
Таким чином, позивачем порушені приписи ст.ст. 164, 172 ГПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Перевіривши факт зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (за належними платіжними реквізитами), суд відзначає про відсутність відомостей щодо зарахування судового збору у розмірі 4141,81 грн., сплаченого платіжним дорученням № 1807 від 18.10.2019 р., до спеціального фонду Державного бюджету України.
У зв`язку з цим, господарський суд не може розцінювати вказаний документ як належний доказ сплати позивачем судового збору у встановленому порядку. Позивачу необхідно надати суду належні докази зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 10 даної статті заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю БМС-Лайн Сервіс підлягає залишенню без руху із наданням останньому строку для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вих. 1/19 від 18.10.2019 р.) Товариства з обмеженою відповідальністю БМС-Лайн Сервіс залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю БМС-Лайн Сервіс строк: протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі, шляхом: 1) направлення відповідачу листом з описом вкладення копії позовної заяви (вих. № 1/19 від 18.10.2019 р.), яка надійшла до суду, з доданими до неї документами адресу місцезнаходження відповідача: 69009, м. Запоріжжя, вул. Ринкова, буд. 2, докази направлення (оригінали фіскального чеку, поштової накладної та опису вкладення у цінний лист) надати до суду у вказаний вище строк; 2) надати суду належні докази зарахування судового збору, сплаченого платіжним дорученням № 1807 від 18.10.2019 р., до спеціального фонду Державного бюджету України.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю БМС-Лайн Сервіс , що при невиконанні вимог суду щодо усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і буде повернута заявнику згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 23.10.2019 р. та оскарженню не підлягає.
5. Копію ухвали направити позивачу.
Суддя М.В. Мірошниченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85147824 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Мірошниченко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні