Справа № 188/425/19
Провадження № 1-кп/188/97/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2019 року Петропавлівський районний суду Дніпропетровської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Петропавлівка Дніпропетровської області клопотання прокурора про привід свідка у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019040530000013 від 10.01.2019, що надійшло 02.04.2019 від заступника керівника Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області стосовно ОСОБА_3 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області знаходиться зазначене кримінальне провадження.
В судове засідання, призначене на 24.10.2019, прокурором було заявлено виклик свідків обвинувачення для допиту їх у судовому засіданні. В судове засідання свідок ОСОБА_6 не з`явився без поважних причин, хоча про час та місце розгляду провадження повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про застосування до зазначеного свідка примусового приводу, проти чого заперечує сторона захисту, вважаючи, що ОСОБА_6 не володіє відомостями щодо обставин, які підлягають доказуванню у цьому кримінальному провадженні.
Вислухавши клопотання прокурора та думку щодо нього інших учасників провадження, суд зазначає таке.
Частиною 1 статті 140 КПК України передбачено, що привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Тобто у кримінальному судочинстві привід є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, сутність якого полягає у примусовому супроводженні підозрюваного, обвинуваченого, свідка, який раніше був викликаний у встановленому законом порядку і не з`явився за викликом без поважної причини або не повідомив причину свого неприбуття, що здійснюється особою, яка виконує ухвалу про привід, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Згідно з ст.ст. 139, 140 КПК України якщо свідок, який був у встановленому порядку викликаний, не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього може бути застосовано привід. Рішення про здійснення приводу приймається під час судового провадження судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Відповідно до статті 327 КПК України якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та (або) ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 143 КПК України визначено, що особа, рішення про здійснення приводу якої прийнято слідчим суддею, судом, зобов`язана прибути до місця виклику в зазначений в ухвалі про здійснення приводу час у супроводі особи, яка виконує ухвалу.
У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоди здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставлення особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суд вважає, що допитати зазначеного свідка необхідно для прийняття законного і обґрунтованого рішення у справі, а тому до свідка ОСОБА_6 слід застосувати привід через органи внутрішніх справ.
Керуючись ст.ст.139, 140, 327 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати привід через органи внутрішніх справ до свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
Привід здійснити на 11.00 годину 11 листопада 2019 року в приміщення Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області.
Копію ухвали направити для виконання до Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.
Попередити службових осіб Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП України в Дніпропетровській області про кримінальну відповідальність за ст.382 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 85162551 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні