Справа № 446/469/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.10.2019 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Бакай І. А.
за участю секретаря судових засідань: Михайлишин О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву про відвід головуючого судді Самсіна М.Л. по цивільній справі за позовом "Кам"янка-Бузького районного товариства мисливців і рибалок ТМР "Крижень" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди, завданої внаслідок незаконного полювання,-
встановив:
Голова ТМР »Крижень» Піско Б.Й. звернувся до суду з вищевказаним позовом.
До початку судового засідання представником позивача ОСОБА_2 подано заяву про відвід по зазначеній цивільній справі, оскільки суддею безпідставно затягуються строки розгляду справи, головуюючий надавав оцінку доказам у справі, які на думку представника позивача, судом не досліджувались, що свідчить про наявність сумнівів в об`єктивності та неупередженості суду, з метою уникнення у сторін будь-яких сумнівів в об«єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, запобігання конфліктних ситуацій, які ставлять під сумнів неупередженість судді у розгляді даної справи та для прискорення подальшого розгляду справи по суті, головуючий підлягає відводу.
Сторони в судове засідання не з"явились.
Дослідивши зміст заяви про відвід головуючого-судді Самсіна М.Л. та матеріали цієї справи, суд дійшов висновку, що вищезазначена заява про відвід підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, яка набрала чинності для України з 11 вересня 1997 року і, відповідно до статті 9 Конституції України, є частиною національного законодавства (далі - Конвенція) кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов«язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у пункті 24 рішення у справі Сокуренко і Стригун проти України (заяви № 29458/04 та № 29465/04) від 20 липня 2006 року зазначив, що Суд повторює, що, як було раніше визначено, фраза встановленого законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду , але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено: Кожен має право на справедливий розгляд його справи…незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру… .
Вимога безсторонності , згідно з судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах Білуха проти України (заява № 33949/02) від 9 листопада 2006 року, Салов проти України (заява № 65518/01) від 6 вересня 2005 року, Мироненко проти України (заява № 15938/02) від 18 лютого 2010 року, Фельдман проти України (заява № 76556/01) від 8 квітня 2010 року) характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.
Окрім того, у рішеннях у справі Посохов проти Росії (заява № 63486/00) від 4 березня 2003 року та у справі Федотова проти Росії (заява № 73225/01) від 13 квітня 2006 року Європейський суд з прав людини також вказав, що суд не є встановленим законом у разі, якщо правила, які регламентують склад суду, не були додержані.
Враховуючи те, що представник позивача, зазначаючи про численні порушення процесуального законодавства, допущенні, на думку останньої, суддею, які хоча не є підтвердженими, однак розгляд справи у даному складі суду може в подальшому викликати сумніви в об«єктивності та неупередженості головуючого у даній справі, з метою уникнення у сторін будь-яких сумнівів в об«єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, запобігання конфліктних ситуацій, які ставлять під сумнів неупередженість судді у розгляді даної справи та для прискорення подальшого розгляду справи по суті, заява про відвід підлягає задоволенню.
У відповідності до ч.1 ст.41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається в порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 33, 41, 260, 261, 263 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву представника позивача Сергеєвої О.І. у цивільній справі "Кам"янка-Бузького районного товариства мисливців і рибалок ТМР "Крижень" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди, завданої внаслідок незаконного полювання про відвід судді Самсіна М.Л. - задовольнити.
Справу передати до канцелярії Кам«янка-Бузького районного суду Львівської області для перерозподілу в порядку ст. 33 ЦПК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя І.А.Бакай
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85170690 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Бакай І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні