ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
25.10.2019Справа № 910/14733/19
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району м.Києва"
про відшкодування збитків,
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району м.Києва" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ "ФРІМОНТ ГРУП" (далі - відповідач) про стягнення 42256,38 грн, з яких: 41838,00 грн в якості відшкодування збитків, заподіяних неякісним виконанням робіт за Договором підряду № 31657Т від 06.07.2018 (далі - Договір), 418,38 грн штрафу за невиконання умов цього договору.
Дослідивши матеріали позовної заяви № б/н від 21.10.2019 (вх. № 14733/19 від 21.10.2019), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У позовній заяві не зазначено повне найменування позивача, а саме: зазначено ТОВ "ФРІМОНТ ГРУП", тоді як згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повним найменуванням юридичної особи позивача є Товариство з обмеженою відповідальністю "ФРІМОНТ ГРУП".
Крім того, у позовній заяві не зазначено офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача, разом з тим не зазначено і про те, що позивачу не відомі такі дані.
Наведене свідчить, що позивач не дотримався вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Позивач не дотримався вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки в абз. 8 стор. 2 позовної заяви він стверджує, що "відповідачем у справі роботи були виконані", однак при цьому не зазначено, якими саме доказами підтверджується виконання відповідачем робіт за Договором та на яку суму, в тому числі робіт, неякісне виконання яких стало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.
Згідно пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позивач не дотримався вимог п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не вказано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позивачем не дотримано вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Однак, у якості доказів надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу позивачем додано лише фіскальний чек № 0061313 від 21.10.2019 , тоді як опис вкладення - до позовної заяви не додано.
З огляду на наведене, позивачем не надано належних доказів на підтвердження виконання ним вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України щодо надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог п.п. 2, 5, 9 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- зазначити вірне повне найменування відповідача;
- зазначити офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти відповідача;
- зазначити докази на підтвердження виконання відповідачем робіт за Договором, в тому числі робіт, які позивач вважажє неякісними;
- зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- надати належні докази на підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою .
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення вірного повного найменування відповідача;
- зазначення офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача;
- зазначення доказів на підтвердження виконання відповідачем робіт за Договором, в тому числі робіт, які позивач вважажє неякісними;
- зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- надання належних доказів на підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів,
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 25.10.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Гумега
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2019 |
Оприлюднено | 28.10.2019 |
Номер документу | 85205804 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні