Ухвала
від 23.10.2019 по справі 910/11898/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

23.10.2019Справа № 910/11898/19

Господарський суд міста Києва, у складі судді Чинчин О.В., розглянувши матеріали справи

за позовом Приватного акціонерного товариства виробничо-комерційна фірма "ХЕРСОНВИНПРОМ" (73035, Херсонська обл., місто Херсон, ПРОВУЛОК ЯНТАРНИЙ, будинок 1) до проМіністерства юстиції України (01001, м.Київ, ВУЛИЦЯ АРХІТЕКТОРА ГОРОДЕЦЬКОГО, будинок 13) зняття арешту з майна

Представники сторін: не викликались

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство виробничо-комерційна фірма "ХЕРСОНВИНПРОМ" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України про зняття арешту з майна.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю підстав для зняття арешту з нерухомого майна, накладеного Першою херсонською державною нотаріальною конторою, яке належить Приватному акціонерному товариству виробничо-комерційна фірма "ХЕРСОНВИНПРОМ".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.09.2019 року відкрито провадження у справі №910/11898/19, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 09.10.2019 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.10.2019 року, яка занесена до протоколу судового засідання, відкладено підготовче судове засідання на 23.10.2019 року.

22.10.2019 року через загальний відділ діловодства суду (канцелярію) від голови правління Позивача Ісакова В.І. надійшла заява про вступ у справу як третьої особи, в якій просить Суд залучити Ісакова В.І. у справу в якості представника, надати доступ до електронної справи №910/11898/19 в підсистемі Електронний суд та провести підготовче судове засідання за відсутністю позивача за наявними в матеріалах справи документами.

В судове засідання 22.10.2019 року представники сторін не з`явились, про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином.

Щодо заяви голови правління Позивача Ісакова В.І. про вступ у справу як третьої особи, Суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін. Про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу суд постановляє ухвалу. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов`язки позивача. До позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Суд зазначає, що Заявником не визначено в якості якої третьої особи його має бути залучено до справи. Крім того, в описовій частині клопотання не міститься жодних обґрунтувань щодо того, чому Суд має залучити Ісакова В.І. до участі у справі в якості третьої особи та як рішення по справі №910/11898/19 може вплинути на його права та обов`язки. Також, прохальна частина клопотання не містить вимоги про залучення Ісакова В.І. до участі у справі в якості третьої особи.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що заява Ісакова В.І. в частині вступу у справу як третьої особи не підлягає задоволенню.

Щодо заяви голови правління Позивача Ісакова В.І. про залучення його у справу в якості представника, Суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Оскільки Ісаков В.І . є головою правління Приватного акціонерного товариства виробничо-комерційна фірма "ХЕРСОНВИНПРОМ", що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, він має право на представництво інтересів Позивача.

Щодо заяви голови правління Позивача Ісакова В.І. про надання доступу до електронної справи №910/11898/19 в підсистемі Електронний суд , Суд зазначає наступне.

Відповідно до п.17.15 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Справи, розгляд яких розпочато та не закінчено за матеріалами у паперовій формі до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, продовжують розглядатися за матеріалами у паперовій формі. За наявності технічної можливості суд може розглядати таку справу за матеріалами в електронній формі .(п.18 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України)

Відповідно до наказу ДСА України від 22.12.2018 № 628 "Про проведення тестування підсистеми "Електронний суд" у місцевих та апеляційних судах" з 22.12.2018 у всіх місцевих та апеляційних судах розпочалась експлуатація підсистеми "Електронний суд" в тестовому режимі. Пунктом другим цього наказу передбачено, що у частині функціонування підсистеми "Електронний суд" судам у ході її експлуатації в тестовому режимі необхідно керуватися вимогами Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30.

01.03.2019 року Державна судова адміністрація України оприлюднила повідомлення про відкликання оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" 1 грудня 2018 року № 229 (6984) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: "Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28.02.2019 №624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), Державна судова адміністрація України повідомляє про відкликання оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" (№229 (6984) від 01.12.2018). Про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи буде повідомлено додатково.

Водночас, здійснення тестового режиму експлуатації ЄСІТС продовжується у складі наступних підсистем (модулів):

- Єдиний контакт-центр судової влади України;

- Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами;

- Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет);

- Офіційний веб-портал "Судова влада України";

- Єдиний державний реєстр судових рішень;

- Електронний суд;

- Автоматизований розподіл;

- Судова статистика".

Таким чином, Суд зазначає, що на теперішній час підсистема "Електронний суд" працює лише в тестовому режимі лише у вище визначених підсистемах, проте не передбачає можливості суду розгляду даної справи в електронній формі.

Також, Суд, розглянувши матеріали справи, на підставі частини 1 статті 120 Господарського процесуального кодексу України дійшов висновку про необхідність визнання явки учасників справи у судові засідання по справі №910/11898/19 обов`язковою.

Частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Відповідно до частини 2 статті 181 Господарського процесуального кодексу України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Згідно з частиною 4 статті 120 Господарського процесуального кодексу України, ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 120, 195, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ :

1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів.

2. Підготовче засідання призначити на 20.11.19 о 11:10 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- В, зал № 31.

3. Визнати явку учасників справи у судові засідання обов`язковою.

4. Повідомити учасників справи про судове засідання.

5. Запропонувати учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 60 Господарського процесуального кодексу України.

6. Попередити учасників судового процесу про наслідки неявки в судове засідання відповідно до ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

7. Звернути увагу сторін, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

8. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 23 жовтня 2019 року.

Суддя О.В. Чинчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.10.2019
Оприлюднено28.10.2019
Номер документу85210566
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11898/19

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Ухвала від 27.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Ухвала від 08.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Рішення від 24.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 18.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 18.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 20.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 23.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 09.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

Ухвала від 06.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чинчин О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні