ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
====================================================================
УХВАЛА
30 жовтня 2019 року Справа № 915/2192/19
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,
розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Західукрвибухпром (10003, Житомирська обл., м. Житомир, вул. Лесі Українки, буд. 19; ідентифікаційний код 32744298)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Агроімпекс ЛТД (54025, Миколаївська обл., м. Миколаїв, просп. Героїв України, буд. 1, корпус Б/1; ідентифікаційний код 39763055)
про: стягнення 1 000 000,00 грн,
В С Т А Н О В И В:
28.10.2019 товариство з обмеженою відповідальністю Західукрвибухпром звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Агроімпекс ЛТД безпідставно набутих грошових коштів в сумі 1000000,00 грн та суми сплаченого судового збору в розмірі 15000,00 грн.
Предметом даного позову виступає майнова вимога позивача щодо стягнення з відповідача безпідставно набутих коштів.
Підставою - платіжне доручення № 58 від 10.01.2019; претензія № 01/1796 від 07.08.2019; застосування норм статей 11, 509, 526, 1212, 1213 Цивільного кодексу України.
Досліджуючи вищевказану позовну заяву, судом встановлено, що остання має деякі недоліки , викликані недотриманням позивачем вимог п.п. 7-9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, які, проте, не тягнуть за собою наслідків у вигляді залишення позовної заяви без руху , повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, а саме: позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, тому суд витребовує зазначені відомості у позивача.
Отже, враховуючи відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, на підставі ч. 1, 2 ст. 176 ГПК України, приймає позовну заяву до розгляду та відкриває провадження у даній справі, яка буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Крім того, разом із позовною заявою позивачем подано до суду заяву б/н від 24.10.2019 (вх. № 16612/19) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, за текстом якого просив суд постановити ухвалу про участь товариства з обмеженою відповідальністю Західукрвибухпром у розгляді Господарським судом Миколаївської області справи про стягнення безпідставно набутих грошових коштів з товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Агроімпекс ЛТД у розмірі 1000000,00 грн, у режимі відеоконференції в приміщенні суду; доручити забезпечення проведення відеоконференції у цій справі Господарському суду Житомирської області.
Розглянувши заяву позивача б/н від 24.10.2019 (вх. № 16612/19), суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 5, 7-11 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Враховуючи викладене, з метою дотримання процесуальних прав сторін, суд постановляє ухвалу про участь представника товариства з обмеженою відповідальністю Західукрвибухпром в судовому засіданні при розгляді Господарським судом Миколаївської області справи № 915/2192/19 у режимі відеоконференції і визначає Господарський суд Житомирської області судом, який забезпечує проведення відеоконференції.
Керуючись ст. ст. 162, 165, 166, 167, 176, 177, 181, 197 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 915/2192/19, яка буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче засідання призначити на 26 листопада 2019 року о 15:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду
за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.
3. Встановити ПОЗИВАЧУ строк у 5 днів від дня отримання даної ухвали для надання суду письмової заяви з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 ГПК України, в якій вказати: відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
4. Встановити ВІДПОВІДАЧУ строк у 15 днів від дня отримання даної ухвали для надання суду відзиву державною мовою з посиланням на номер справи, оформлений у відповідності до вимог ст. 165 ГПК України, з доданням до нього: доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України).
6. ПОЗИВАЧ має право в 5-денний строк від дня отримання відзиву оформити та направити суду та відповідачу відповідь на відзив з дотриманням правил, встановлених статтею 166, частинами 3-6 статті 165 ГПК України.
7. ВІДПОВІДАЧ має право в 5-денний строк від дня отримання відповіді на відзив оформити та направити суду та позивачу заперечення з дотриманням правил, встановлених статтею 167, частинами 3-6 статті 165 ГПК України.
8. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю Західукрвибухпром б/н від 24.10.2019 (вх. № 16612/19) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду задовольнити.
9. Проводити засідання у справі № 915/2192/19, призначене на 26 листопада 2019 року о 15:00 за участю представника товариства з обмеженою відповідальністю Західукрвибухпром у режимі відеоконференції .
10. Визначити Господарський суд Житомирської області судом, який забезпечує проведення відеоконференції під час судового засідання, призначеного на 26 листопада 2019 року о 15:00, у справі Господарського суду Миколаївської області № 915/2192/19.
11. Ухвалу надіслати Господарському суду Житомирської області: 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65 та на електронну адресу: inbox@zt.arbitr.gov.ua .
Звернути увагу учасників справи на таке:
- заяви і клопотання у справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (ст. 169 ГПК України);
- згідно з п. 3.5.6 Інструкції з діловодства в господарських судах України справа формується з документів, які пройшли реєстрацію службою діловодства суду;
- докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (ч. ч. 3, 4 ст. 74 ГПК України);
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. ч. 4, 8-9 ст. 80 ГПК України);
- копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003 , затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії ;
- на веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається;
- у разі направлення у судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім слід мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження, а також документи, що посвідчують особу;
- відповідно до абз. 1 пп. 11 п. 161 Перехідних положень Конституції України представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01.01.2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 01.01.2018; у судах першої інстанції - з 01.01.2019 (крім представництва органів державної влади та органів місцевого самоврядування). Відповідно до ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника. Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Попередити учасників справи про таке:
Відповідно до ч. 1 ст. 135 ГПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
5) порушення заборон, встановлених частиною десятою статті 188 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2019 |
Оприлюднено | 01.11.2019 |
Номер документу | 85296879 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні