Ухвала
від 04.11.2019 по справі 922/3512/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"04" листопада 2019 р. м ХарківСправа № 922/3512/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Буракової А.М.

розглянувши матеріали

позовної заяви Акціонерного товариства "Укртрансгаз", м. Київ до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Моє житло-2013", м. Харків про зобов`язання повернути майно та стягнення 1737,46 грн.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Моє житло-2013" (відповідач) згідно якої просить суд:

- зобов`язати Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Моє житло-2013" повернути Акціонерному товариству "Укртрансгаз" в натурі безпідставно набуте майно - природний газ в обсязі 0,260 тис.куб.метрів;

- стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Моє житло-2013" на користь Акціонерного товариства "Укртрансгаз" 1737,46 грн., що є вартістю безпідставно набутого майна - природного газу в обсязі 0,260 тис.куб.метрів.

Також, позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь судовий збір в розмірі 1921,00 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства "Укртрансгаз" та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

Згідно ч.5 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Подана позовна заява підписана представником Акціонерного товариства "Укртрансгаз" Федоровою Т.В.

В якості доказів наявності у представника позивача Федорової Т.В. повноважень на підписання позовної заяви до суду надана копія довіреності №1-840 від 11 травня 2019 року. Дана довіреність не може вважатися належним та допустимим доказом наявності у представника позивача повноважень на підписання від його імені позовної заяви, оскільки вона видана тимчасово виконуючим обов`язки Президента ОСОБА_1 , повноваження котрого позивачем не підтверджені.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до приписів пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.

Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Враховуючи вищевикладене, та те, що подана АТ "Укртрансгаз" позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер (стягнення 1737,46 грн. та зобов`язання повернути майно), суд дійшов до висновку, що позивач за подання цієї позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 3842,00 грн.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем до позовної заяви були додані документи, які підтверджують сплату судового збору тільки у розмірі 1921,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити (доплатити) судовий збір в сумі 1921,00 грн. за подання позову до суду.

Також, згідно пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач можу подати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Проте, подані заявником копії документів, в якості додатків до позову, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги не відповідають вимогам статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення). Та не відповідають приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).

Згідно пункту 1 частини 1 статті 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної особи або юридичної особи..

Частиною 1 та 2 статті 61 ГПК України передбачено, що представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Отже, в господарському судочинстві згідно з вимогами статті 60 ГПК України допустимим доказом повноважень представника, як особи, що підписала, зокрема, копії документів, в якості додатків до позову, є виключно довіреність або ордер.

Так, подані заявником копії додатків до позову містять відмітку про засвідчення копії документа, яка складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назву посади - провідний юрисконсульт, особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища - ОСОБА_2 , дату засвідчення копії - 01.09.2019 року, але доказів повноважень ОСОБА_2 на підписання копій документів, суду не надано.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, оскільки позивачем до позовної заяви не подано повноваження тимчасово виконуючого обов`язки Президента ОСОБА_1 , що видав довіреність №1-840 від 11 травня 2019 року; доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та доказів, відповідно до вимог статті 60 Господарського процесуального кодексу України, на підтвердження права підпису ОСОБА_2 копій документів, в якості додатків до позову.

На підставі викладеного та керуючись статтями 91, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву Акціонерного товариства "Укртрансгаз" до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Моє житло-2013" про зобов`язання повернути майно та стягнення 1737,46 грн.

Визначити позивачеві наступний спосіб усунення недоліків:

- надати докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 1921,00 грн.;

- надати докази на підтвердження повноважень тимчасово виконуючого обов`язки Президента ОСОБА_1 , що видав довіреність №1-840 від 11 травня 2019 року;

- надати документи, відповідно до вимог статті 60 ГПК України, на підтвердження права підпису ОСОБА_2 копій документів, які додані до позову.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Ухвалу підписано 04.11.2019.

Суддя А.М. Буракова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення04.11.2019
Оприлюднено04.11.2019
Номер документу85359228
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3512/19

Постанова від 05.05.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шевель Ольга Вікторівна

Ухвала від 02.04.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шевель Ольга Вікторівна

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шевель Ольга Вікторівна

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шевель Ольга Вікторівна

Рішення від 14.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Буракова А.М.

Ухвала від 21.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Буракова А.М.

Ухвала від 19.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Буракова А.М.

Ухвала від 04.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Буракова А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні