Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2019 р. Справа№200/10721/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (за місцезнаходженням: 85700, Донецька обл., Волноваський район, місто Волноваха, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, будинок 43 код ЄДРПОУ 26552234), треті особи: ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ) про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
03 вересня 2019 року ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в якій просить:
- визнати дії Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області щодо відмови у внесенні зміни до актового запису про народження № 89, складеного 07 березня 1998 року Куйбишевським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Донецьку Донецької області, а саме виправити прізвище дитини з " ОСОБА_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4", прізвище батька з " ОСОБА_5 " на "ОСОБА_5", прізвище матері " ОСОБА_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4" та зазначити у актовому запису про народження, що державна реєстрація народження проведена відповідно статті 133 Сімейного кодексу України - незаконними.
- зобов`язати Докучаєвський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області поновити та внесенні зміни до актового запису про народження № 89, складеного 07 березня 1998 року Куйбишевським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Донецьку Донецької області, а саме виправити прізвище дитини з " ОСОБА_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4", прізвище батька з " ОСОБА_5 " на "ОСОБА_5", прізвище матері " ОСОБА_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4" та зазначити у актовому запису про народження, що державна реєстрація народження проведена відповідно статті 133 Сімейного кодексу України.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що під час оформлення документів для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, позивачу стало відомо про те, що згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян знайдено реєстрацію про народження - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому зазначені батьки: мати- ОСОБА_7 , та батько- ОСОБА_8 , актовий запис № 89 складений 07 березня 1998 року Куйбишевським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Донецька Донецької області.
Звернувшись до органу РАЦС у Куйбишевському районі м. Донецька, в якому зберігаються первинні паперові актові записи про народження, який знаходиться на тимчасово непідконтрольній території Україні, їй було видано повторне свідоцтво про народження,в якому зазначено прізвище ОСОБА_4 . Вважає, що помилка була допущена під час внесення даних з паперових в електронний Державний реєстр актових записів про народження.
При зверненні до Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області щодо внесення змін до актового запису про народження їй був наданий висновок в якому зазначено про неможливість внести зміни до актового запису про народження № 8, складеного 07 березня 1998 року Куйбишевським відділом реєстрації актів цивільного стану м. Донецька, а саме: виправити прізвище з ІНФОРМАЦІЯ_4 на ІНФОРМАЦІЯ_4 а прізвище батька з ОСОБА_5 на ОСОБА_5 , прізвище матері ОСОБА_4 та ОСОБА_4 та зазначити в актовому запису про народження, оскільки державна реєстрація проведена відповідно до статті 133 Сімейного Кодексу України. І для поновлення та внесення змін до актового запису рекомендовано звернутись до суду. Вважає такі дії відповідача незаконними, у зв`язку з чим просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 вересня 2019 року позовна заява прийнята до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та проведення судового засідання (арк. справи 1-2).
Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
26 вересня 2019 року відповідачем до суду наданий відзив на адміністративний позов, в якому відповідач просить вважати вимоги позивача частково безпідставними в частині визнання дій відповідача щодо відмови у внесення зміни до актового запису про народження, складеного 07 березня 1998 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції у м. Донецьку незаконними, і в цій частині відмовити у задоволенні позовних вимог. Одночасно, зазначає, що зазначити в актовому записі про народження позивача зміни не виявляється можливим, оскільки державна реєстрація про народження проведена відповідно до статті 133 Сімейного кодексу України, а паперовий носій актового запису № 89 від 07 березня 1998 року знаходиться на тимчасово окупованій території України.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
Порядок реєстрації актів цивільного стану в Україні регламентується Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (з наступними змінами), та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5.
В актовому записі про народження № 89 від 07 березня 1998 року, складеного відділом державної реєстрації аутів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції у м. Донецьку, зазначено: прізвище дитини ІНФОРМАЦІЯ_4 , прізвище батька ОСОБА_5 , прізвище матері ОСОБА_4 , із відміткою про проведення реєстрації, відповідно до статті 126 Сімейного кодексу України.
22 серпня 2019 року позивач звернулась до Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про внесення змін до актового запису про народження № 89 від 07 березня 1998 року, а саме: замінити прізвище дитини з ІНФОРМАЦІЯ_4 на ІНФОРМАЦІЯ_4 та прізвище батьків: батько ОСОБА_5 на ОСОБА_5 , прізвище матері ОСОБА_4 на ОСОБА_4 .
За результатами розгляду її заяви, відповідачем складено висновок від 22 серпня 2019 про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану.
З вказаними обставинами позивач не погоджується, у зв`язку з чим звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.
Правовідносини, що виникли між сторонами, врегульовано Сімейним кодексом України, Законом України від 01.07.2010 № 2398-VI "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (далі - Закон № 2398), Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за № 55/18793 (далі - Правила № 96/5).
Засади державної реєстрації актів цивільного стану визначені статтею 3 Закону №2398, відповідно до якої державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою.
У силу частини першої статті 6 Закону № 2398 відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Частинами першою та другою статті 24 Закону №2398 актовий запис цивільного стану анулюється на підставі: рішення суду; висновку відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану у випадках, передбачених законом. Анулювання актового запису цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його зберігання.
Згідно частини 1 статті 22 Закону № 2398 - внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.
За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.
У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Згідно частиною 4 статті 22 № 2398 - зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.
У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до пункту 1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.
У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
Пунктом 1.7 Правил встановлено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.
Пунктом 2.1 Правил встановлено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міста обласного значення) міськрайонного управління юстиції за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб. Відділ реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін.
Пунктом 2.5 Правил встановлено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються: особами, щодо яких були складені ці актові записи; одним з батьків неповнолітніх (малолітніх); піклувальниками неповнолітніх та опікунами малолітніх; опікунами недієздатних осіб; спадкоємцями померлого.
Пунктом 2.6 Правил встановлено, що разом із заявою про внесення змін до актових записів цивільного стану заявниками подаються: паспорт або паспортний документ; свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Пунктом 2.7 Правил встановлено, що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про реєстрацію актів цивільного стану відділом реєстрації актів цивільного стану додаються до матеріалів справи копії відповідних актових записів цивільного стану або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому. Якщо актовий запис цивільного стану, до якого потрібно внести зміни, міститься в іншому відділі реєстрації актів цивільного стану України, то відділ реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, надсилає відповідний запит на підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія, або затребує копію цього актового запису цивільного стану.
Пунктом 2.12 Правил встановлено, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін, доповнень до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.
Пунктом 2.13 Правил встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є серед іншого, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного управління юстиції, а також постанова адміністративного суду.
Пунктом 1.15 Правил встановлено, що відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Відповідно до статті 5 Закону України Про органи реєстрації актів громадянського стану до завдань органів реєстрації актів громадянського стану відноситься, в тому числі, і внесення до актових записів необхідних змін, доповнень та виправлень на підставі документів, які підтверджують факти, що підлягають реєстрації. Перелік цих документів визначається п. 2.4 вищевказаного Положення, але при цьому відсутній вичерпний перелік документів, які підтверджують факт, що потребує підтвердження. Виходячи з положень наведених вище нормативних актів, внесення змін в актовий запис можливе згідно з даними паспорту громадянина.
Згідно Правилам державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 №52/5, з наступними змінами, встановлено, що згідно п.8 державна реєстрація народження проводиться за усною чи письмовою заявою батьків дитини, чи одного з них, а в разі смерті батьків або в разі, якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров`я, в якому народилась дитина або в якому на цей час вона перебуває (п.8 Правил).
Згідно пункту 12 Правил одночасно із заявою про державну реєстрацію народження подаються паспорти батьків або інших осіб, а також документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька, заява матері). Надання свідоцтв про народження батьків або інших осіб, що подають заяву про реєстрацію народження дитини, Правилами не передбачено.
Згідно частини 6 статті 22 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану - після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 3 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану від 07.07.1995 року № 12 суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану як у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів внести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по батькові тощо) і доповнення (наприклад, про національність і громадянство батьків).
В ході судового розгляду відповідачем не надано належних та допустимих доказів того, що іншим із батьків, а саме матір`ю дитини або органом опіки та піклування надавалась згода на зміну прізвища дитини, враховуючи те, що на момент внесення змін до актового запису про народження №89 від 07 березня 1998 року позивач не досягла 16 років.
Водночас, відсутні будь-які докази того, що позивачу після внесення змін до її актового запису про народження складалося та видавалося повторне свідоцтво про народження.
Судом встановлено, що при проведенні реєстрації народження позивача в частині прізвища дитини ІНФОРМАЦІЯ_4 , прізвище батька ОСОБА_5 , прізвище матері ОСОБА_4 Куйбишевським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Донецьку Донецької областібуло допущено помилку, оскільки відповідно до паспорту позивача НОМЕР_2 , виданого 19 листопада 2013року Куйбишевським РВ у м. Донецьку, дійсне прізвище позивача ОСОБА_4 , а не ОСОБА_4 , як зазначено у актовому записі про народження №89 від 07 березня 1998 року, а також паспорту матері позивача НОМЕР_3 , виданого Куйбишевським РВ ДМУ від 14 листопада 2000 року, в якому зазначено прізвище ОСОБА_4 , а також з паспорту батька позивача НОМЕР_4 виданого Куйбишевським РВ ДМУ від 05 серпня 1997 року, в якому зазначено прізвище ОСОБА_4 .
Таким чином, наявність неправильних відомостей в актовому записі про народження позивача грубо порушує права позивача.
Отже, з урахуванням викладеного, з метою забезпечення прав та законних інтересів позивача, є достатні підстави для внесення змін у Державному реєстрі актів цивільного стану стосовно актового запису про народження №89, складеного 07.03.1998 року Куйбишевським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, шляхом виправлення прізвища дитини з " ІНФОРМАЦІЯ_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4", прізвище батька з " ОСОБА_5 " на "ОСОБА_5", прізвище матері " ОСОБА_4 " на "ОСОБА_4" та зазначити в актовому записі про народження, що державна реєстрація народження проведена відповідно статті 133 Сімейного кодексу України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні ОСОБА_15 до Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про зобов`язання Докучаєвськогоміського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області поновити та внести зміни до актового запису про народження № 89, складеного 07 березня 1998 року Куйбишевським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Донецьку Донецької області, а саме виправити прізвище дитини з " ІНФОРМАЦІЯ_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4", прізвище батька з " ОСОБА_5 " на "ОСОБА_5", прізвище матері " ОСОБА_4 " на "ОСОБА_4" та зазначити в актовому записі про народження, що державна реєстрація народження проведена відповідно статті 133 Сімейного кодексу України, підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).
З огляду на ту обставину, що під час розгляду справи належними доказами не підтверджено та фактично не встановлено протиправності в діях відповідача, приймаючи доводи відповідача про те, що паперові носії актового запису знаходяться на тимчасово окупованій території України, і здійснити внесення змін до актового запису про народження у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання позивача, яке знаходиться на тимчасово окупованій території України, відповідач не має можливості, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у внесення змін до актового запису про народження № 89, складеного 07 березня 1998 року Куйбишевським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Донецьку Донецької області, - задоволенню не підлягають.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Позивачем сплачений судовий збір у розмірі 768,40 грн.
За приписами частини 3 статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Таким чином, на користь позивача підлягає відшкодуванню сума судового збору в розмірі 384,20 грн. за рахунок бюджетних асигнуваньДокучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.
Керуючись Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрованої за місцем проживання: АДРЕСА_2 , фактичне місце проживання/перебування: НОМЕР_5 АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (за місцезнаходженням: 85700, Донецька обл., Волноваський район, місто Волноваха, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, будинок 43 код ЄДРПОУ 26552234), треті особи: ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ) про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Зобов`язати Докучаєвський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (за місцезнаходженням: 85700, Донецька обл., Волноваський район, місто Волноваха, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, будинок 43 код ЄДРПОУ 26552234) внести зміни у Державному реєстрі актів цивільного стану стосовно актового запису про народження № 89, від 07.03.1998 року Куйбишевського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Донецьку Донецької області, а саме: виправити прізвище дитини з " ІНФОРМАЦІЯ_4 " на "ІНФОРМАЦІЯ_4", прізвище батька з " ОСОБА_5 " на "ОСОБА_5", прізвище матері " ОСОБА_4 " на "ОСОБА_4" та зазначити в актовому записі про народження, що державна реєстрація народження проведена відповідно статті 133 Сімейного кодексу України.
Стягнути на користь позивача ОСОБА_1 (зареєстрованої за місцем проживання: АДРЕСА_2 , фактичне місце проживання/перебування: 857000, АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних Докучаєвського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (за місцезнаходженням: 85700, Донецька обл., Волноваський район, місто Волноваха, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, будинок 43 код ЄДРПОУ 26552234) суму судового збору в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).
В іншій частині позовних вимог, - відмовити.
Рішення прийнято в порядку письмового провадження 04 листопада 2019 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.В. Зінченко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 04.11.2019 |
Номер документу | 85360312 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зінченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні