Справа № 188/1546/19
Провадження № 2/188/602/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2019 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., розглянувши в приміщенні суду в смт. Петропавлівка Дніпропетровської області матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Миколаївської сільської об`єднаної територіальної громади про встановлення належності спадкового майна спадкодавцю та визнання права власності на майно за спадкодавцями з урахуванням перерозподілу часток,
в с т а н о в и в :
До Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області звернулися ОСОБА_1 (далі - позивач 1), ОСОБА_2 (далі - позивач 2), ОСОБА_3 (далі - позивач 3) з позовом до Миколаївської сільської об`єднаної територіальної громади (далі - відповідач) про встановлення належності спадкового майна спадкодавцю та визнання права власності на майно за спадкодавцями з урахуванням перерозподілу часток.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, вивчивши позовну заяву і додані до неї матеріали, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, тому що її подано з порушенням вимог ст.ст. 175 - 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) України.
Частиною 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Стаття 176 ЦПК України передбачає, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
В позовній заяві не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача ОСОБА_4 , хоча нотаріусу для прийняття спадщини вона такий документ надавала, що свідчить про існуванні РНОКПП, але позивач 3 з невідомих причин не вказала його в позові.
У позовній заяві не зазначена дійсна вартість спадкового майна, підтверджена доказами, на яке позивачі просять визнати право власності, що позбавляє суд можливості перевірити правильність розрахунку ціни позову.
Додатки, які додані до позовної заяви у якості доказів, не засвідчені всіма позивачами, а тільки позивачем ОСОБА_1 .
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 7 статті 6 Закону України Про судовий збір зазначено, що якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Ціна позову визначена у позовній заяві відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України і складає 316429 грн 80 коп. Позивачами надано один документ про сплату судового збору на суму 3164 грн 30 коп..
Статтею 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи у разі задоволення позову, покладаються на відповідача.
На підставі чого кожен позивач окремо повинен надати суду документ, що підтверджує сплату ним судового збору в розмірі пропорційному його позовним вимогам.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч.3 вказаної статті).
Загальнодоступною для позивачів 1, 2, 3 є інформація, що відповідно до пункту 2 статті 8 Закону України Про добровільне об`єднання територіальних громад у Дніпропетровській області у зв`язку з припиненням повноважень рад, що об`єдналися у Миколаївську сільську територіальну громаду з 7 листопада 2017 року виключено з облікових даних Васильківську, Миколаївську, Петрівську сільські ради Петропавлівського району. Включено в облікові дані Миколаївську сільську раду Миколаївської сільської територіальної громади. Зазначене свідчить, що юридичної особи під назвою Миколаївська сільська об`єднана територіальна громада не існує.
Отже, позивачі звернулися не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, тому позивачі в новій редакції позовної заяви можуть змінити неналежного відповідача, яким у первісному позові вказана Миколаївська сільська об`єднана територіальна громада на належного відповідача Миколаївську сільську раду Петропавлівського району Дніпропетровської області .
Керуючись ст.ст. 176, 177, 185, 353 ЦПК України, ст. 4 Закону України Про судовий збір , ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік , суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Миколаївської сільської об`єднаної територіальної громади про встановлення належності спадкового майна спадкодавцю та визнання права власності на майно за спадкодавцями з урахуванням перерозподілу часток залишити без руху та надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання нової редакції позовної заяви з належним чином завіреними додатками для суду і відповідача, кожен позивач окремо повинен надати документ, що підтверджує сплату ним судового збору, у строк десять днів з дня вручення їм ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Окремо від рішення суду в апеляційному порядку ухвала суду про залишення позову без руху не може бути оскаржена.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя П. О. Бурда
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2019 |
Оприлюднено | 06.11.2019 |
Номер документу | 85399771 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні