Справа № 646/4995/18
№ провадження 1-кс/646/5693/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.11.19 року м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №5 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221070000062 від 11.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,
в с т а н о в и в :
До Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №5 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221070000062 від 11.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що у провадженні СВ Основ`янського ВП ГУ НП у Харківській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.05.2018 за №42018221070000062 за фактом привласнення бюджетних коштів при проведенні робіт з капітального ремонту доріг та трамвайних колій по АДРЕСА_1 . Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні вказаного кримінального провадження здійснюється прокурорами Харківської місцевої прокуратури №5. Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЕДРПОУ НОМЕР_1 ), директором якого є ОСОБА_4 , протягом 2016-2017 років уклав ряд договорів з КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), зареєстроване: АДРЕСА_2 , директором якого є ОСОБА_5 , щодо капітального ремонту трамвайних колій по вул. Гольдбергівській у м. Харкові.
Всього за вказаними договорами КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) отримало від ІНФОРМАЦІЯ_1 грошові кошти у сумі 60086474,24 гривень за капітальний ремонт трамвайної колії по вул. Гольдбергівській.
У слідства є достатньо підстав вважати, що на вказаному об`єкті посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 , КП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " внесені не достовірні дані до актів виконаних робіт, так як частина використаного будівельного матеріалу та комплектуючих матеріалів придбана у фіктивних підприємств за безтоварними операціями, а також підприємств-транзитерів з метою завищення собівартості ресурсних відомостей при внесенні відповідних даних та обготівкування надлишкових коштів.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 05 липня 2019 року призначено судово-будівельну експертизу, проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_4 .
На виконання зазначеної ухвали, 30.10.2019 до Харківської місцевої прокуратури №5 надійшло клопотання експерта ІНФОРМАЦІЯ_4 про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення експертизи.
Тому прокурор клопоче про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей з можливістю розкриття та вилучення поверхні (кернів з асфальтобетонного покриття з метою встановлення товщини вирівнюючого шару влаштованого при виконанні робіт) у місцях вказаних експертом по АДРЕСА_1 , де проводився капітальний ремонт дороги та трамвайної колії, для проведення експертизи.
Прокурор у судове засідання не прибув, про дату та час розгляду клопотання був повідомлений своєчасно та належним чином, однак, звернувся із заявою про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів без його участі, клопотання підтримує у повному обсязі.
Представник КП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " у судове засідання не прибув, про дату та час розгляду клопотання був повідомлений своєчасно та належним чином, звернувся до суду із заявою про розгляду клопотання без участі комунального підприємства.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять персональні дані особи, що знаходяться у базі персональних даних, та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
11.05.2018 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221070000062 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
Згідно ч.1, 2 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієїстатті. Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що необхідні речі та документи перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , та самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора обґрунтовано та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131-132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №5 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221070000062 від 11.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СВ Основ`янського ВП ГУНП у Харківській ОСОБА_6 , ОСОБА_7 щодо відібрання зразків для експертизи, а саме: розкриття та вилучення у місцях вказаних експертом по вул. Гольдбергівської у м.Харкові, де проводився капітальний ремонт дороги та трамвайної колії (кернів з асфальтобетонного покриття з метою встановлення товщини вирівнюючого шару влаштованого при виконанні робіт) з можливістю залучення до проведення дослідження установи, що має відповідне обладнання по визначенню товщини та фізико-механічних показників асфальтового покриття, а також ліцензію по виконанню такого виду робіт.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала слідчого судді підлягає обов`язковому виконанню.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85405625 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Сіренко Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні